Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy zamiesczona poniżej informacja jest prawdziwa?

(14)
2017-07-21 23:01 | woytek
Czytam w internecie, cytuję:
~kokos: Anne Sanders, niemiecka ekspert prawna pracująca dla Rady Europy, przyznaje wprost: Proponowany przez PiS sposób powoływania sędziów Sądu Najwyższego jest taki sam, jak w Niemczech. Dlaczego zatem w Polsce można z tego powodu robić aferę, a w Niemczech nie? Sanders tłumaczy: Bo w Niemczech sposób ten obowiązuje dłużej i dlatego "wypracował sobie taki mechanizm kontroli i równowagi"
Ponieważ takich informacji, nie podaje Polsat , ani TVN , to proszę potwierdzić , lub sprostować tę informację, zamieszczoną powyżej.
  • 2017-07-22 14:38 | wnukmarek

Re:Czy zamiesczona poniżej informacja jest prawdziwa?

W Niemczech jest przecież, jak niektórzy podkreślają, "inna kultura polityczna". To mi przypomina jak kiedyś pytano, dlaczego w takich samych opakowaniach są innej jakości proszki do prania. Odpowiedź była: "Bo w Niemczech są inne standardy czystości". W Europie środkowo-wschodniej też są inne standardy trawienia i wypróżniania, bo w te same opakowania koncerny żywieniowe pakują innej jakości produkty dla konsumentów ze starej unii i gorsze dla konsumentów z nowej unii. I to jest oczywiście norma wg KE i PE.
  • 2017-07-22 21:01 | Martin L

woytek
    Proszę pana w najmniejszym stopniu chodzi o jakikolwiek system powoływania sędziów ale o złamanie ich niezawisłości co dla pisowskiej złodziejskiej mafii jest najważniejsze. Złodziej będzie mógł wybrać przychylnego sobie sędziego żeby ten mógł nadużywać władzy bezkarnie i nie ponosić odpowiedzialności za największe złodziejskie afery. Innymi słowy ja pana okradnę bo będę z PiSu i mam prawo wybrać sędziego takiego żeby pana posłał do wiezienia za to że nie chciał się pan mnie pozwolić okraść "dobrowolnie". Widzi pan tą różnicę?
  • 2017-07-24 09:23 | wnukmarek

@ Martin L

Pan już wie jak będzie. Ja wiem jak było do tej pory, właśnie tak jak Pan pisze.
  • 2017-07-26 22:34 | Martin L

wnukmarek
    Szanowny panie albo jest pan strasznie naiwny albo udaje takiego. Prosty przykład pan i ja mamy spór handlowy ja jestem z PiSu i mam za szefa ministra sprawiedliwości, który może mianować sędziego, pan jest apolityczny i ma pan na wstępie "posprzątane". Tego pan chce? Z totalnej naiwności, czy też możliwości nadużywania władzy?
  • 2017-07-28 22:02 | wnukmarek

@Martin L

Czy ja nie po polsku napisałem?

Powtarzam: Tak może się zdarzyć lub nie, to pańskie przypuszczenie, a właściwie zabawa w jasnowidztwo. Natomiast praktyka ostatnich już nawet nie lat, a dekad, ale szczególnie ostatnich 8 lat, pokazała, że tak właśnie było i nawet gdy wyszło na jaw to sędziowie pozostawali bezkarni.
    Nie wiem (w odróżnieniu od Pana) co przyniesie ta reforma, ale już większej arogancji, bezkarności i niesprawiedliwości w sądownictwie, jak jest aktualnie, chyba już być nie może.
  • 2017-08-04 11:46 | Martin L

wnukmarek
    Pan nie pisze po polsku pisze pan po "pisowsku", językiem dyktatury.
    Sędzia ma orzekać o istniejące prawo. Na straży praw obywatelskich stoi RPO i TK, który pis zniszczył, tym samym pozbawił pana jakikolwiek praw człowieka i obywatela a pan się cieszy ze jest "własnością" partii, w przeciwieństwie do pana jestem wolnym człowiekiem i myślę jak wolny człowiek. Minister sprawiedliwości będzie minował sobie sędziego, pan sobie ze mnie żartuje że ja nie wiem co to znaczy.
    Proszę sobie darować tą żałosną propagandę pisowską "bo sędziowie..." to nie jest reforma to jest wprowadzenie dyktatury. Na straży moich praw obywatelskich poza sędziami stoi TK i RPO i tego osobiście skorzystałem. Za dyktatury pisowskiej nie miał bym najmniejszych szans dojścia do swoich praw gwarantowanych konstytucją.
    "Pisowski sędzia" będzie miał prawo zakazać nawet takiego wpisu jak ten.
  • 2017-08-05 11:43 | wnukmarek

Martin L
    I to jest właśnie dyskusja z człowiekiem, który nie ma merytorycznych argumentów. Zaraz " pisowski" język, "język dyktatury". Typowo ukształtowane przez "niezależne" tvn 24 zachowanie, nie dopuszczające możliwości, że ktoś może mieć inne poglądy. Prawdziwy z Pana "demokrata". Dla mnie nie ma pisowskich, czy peowskich sędziów. To tacy jak Pan dzielą na naszych i waszych. Ja dzielę ludzi na uczciwych i nieuczciwych . A z tą wolnością bym nie przesadzał, chyba że chodzi o wolno myślących, tu się zgadzam.
  • 2017-08-05 17:35 | Martin L

wnukmarek
    Kogo chce pan oszukać? Pański minister już minował swojego "sędziego" pisowskiego w Bielsku-Białym. Pan zaś żartuje i uważa mnie za idiotę jak merytoryczna dyskusja?
    Napadnie pana bandyta, pan się zacznie bronic a on "powie porozmawiajmy merytorycznie dlaczego nie chcesz się dobrowolnie okraść" tak wygląda wasza merytoryczna dyskusja, wolne żarty.
    Ustalane prawo ma służyć wszystkim obywatelom a nie tylko pisowskim oligarchom.

Według jakiej kryteriów pan ustala niezależne media? Widział pan w pisowskich "gadzinówkach" choć jeden wywiad z ofiarami księży pedofilii, widział pan żeby w jakikolwiek zwalczali, piętnując i ujawniając pedofilii i tych co im pomagali się ukryć to są "niezależne media" które szydzą z dzieci zgwałconych przez księży pedofilii.
    Ślepa wiara prowadzi do fanatyzmu a ten kolei jest przyczyną terroryzmu i innych zbrodni.
    Czego się pan boi i pański PiS niezależnego i krytycznego myślenia, trudniej takimi manipulować i wykorzystywać. Tacy naiwniacy nie poślą dla akwapark panu Rydzykowi bo pójdą za to do nieba albo sfinansują darmowe kredyty swoim "ludzkim pisowskim panom".
  • 2017-08-07 09:17 | wnukmarek

@ Martin L

Niech się Pan nie ośmiesza, sędziów mianuje prezydent na wniosek KRS-u. Nie mam już ochoty na dyskusję z takim tytanem intelektu, za mały jestem.
  • 2017-08-07 13:04 | Martin L

wnukmarek
    Nie ma pan żadnych merytorycznych argumentów do dyskusji dlatego pan nie chce dyskutować, chcecie żeby prawo służyło tylko pisowskim oligarchom a nie całemu społeczeństwu. Córka wiceministra Szweda została sędzia w Bielsku Białym "prawnymi machlojkami" a teraz chcecie robić to legalnie mianując swoich pisowskich "sędziów".Kto wam zabroni wtedy kraść i nadużywać władzy na potęgę?
  • 2017-08-08 05:56 | wnukmarek

Martin L

Niektórym się wydaje, że jak piszą na forum poważnej gazety, to są mądrzy i wyjątkowi i w dodatku mogą obrażać innych sugerując, że są złodziejami. Nie ma nic bardziej żałosnego. żegnam.
  • 2017-08-08 13:55 | Martin L

wnukmarek
    To po co stwarzacie złodziejskie prawo ? Umożliwiające nadużywanie władzy. Nepotyzm, kolesiostwo jest forma złodziejstwa, to hipokryci z PiSu mówili to przed wyborami z 2015 r. a dzisiaj skala tego przekracza to wszystkie rządy za 25 lat. Szanowny pan tego nie panięta jak się jest przy "korycie" to już to nie przeszkadza.
  • 2017-08-09 13:51 | Martin L

wnukmarek
    Szanowny panie nie trzeba być Einsteinem żeby widzieć pisowskie łajdactwa, wystarczy nie być frajerem głosującym na PiS. Gdyby ktoś wcześniej należał do PiSu a był przyzwoitym człowiekiem, to by dzisiaj tym PiSem się brzydził.