Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

PiS, prowokując coraz większe protesty, prosi się o rewolucję. I to lewicową

(12)
Taka lewicowa wizja musi się narodzić już teraz – inaczej uruchomiony potencjał zmiany wpadnie w błędne koło.
 • 2017-07-22 11:04 | mzak

  bez większych szans

  Nie ma większych szans na autentyczną lewicę, nie widzę pomysłu na program sprawiedliwości społecznej. Nie widzę lidera potrafiącego porwać tłum. A później ułożyć się ze wszystkimi ważnymi. Politykę dominuje pęd do władzy, czyli świadomość słupków poparcia i lęk przed utratą koryta oraz beneficjów z nim związanych. Nie ma myślenia państwowego. Jest myślenie klanowe. Budowanie swojej wizji państwa na zgliszczach tego, co zrobili poprzednicy. Każda epoka społeczna wnosiła coś cennego. W wyklinanym PRL, były to, np. likwidacja analfabetyzmu, odbudowa kraju po zniszczeniach wojennych. Itp.itd. Polacy nie potrafią docenić dorobku poprzedników, oddzielić sukcesów od błędów wypaczeń. Opieranie budowy przyszłości kraju na solidarnościowej geriatrii, jest błędem. Brakuje ludzi młodych, z wizją. Nie ma ludzi niezastąpionych, tyle że brakuje potencjalnych zastępców. Nie ma porządnego audytu stanu państwa. Gospodarczego, społecznego. Z danych na plus i minus- bije propaganda-sukcesu, lub klęski przez "onych". Są poważne problemy przed krajem. Mamy Polski Wyż Senioralny. On już mocno odbija się na lokalnych stosunkach społeczno- gospodarczych. Za 10 lat będzie to problem z którym już borykają się kraje bogatsze od Polski. Zapytajcie polityków obojętne jakiego szczebla, co wiedza na ten temat. Banialuki, ogólniki. Podobną nie-wiedzę mają dziennikarze. Obawiam się że aktualna młócka ws.SN i okolic na bok odsunęła problemy bardziej ważne i dla obywateli- poważne. Woda na młyn społecznych i politycznych dyskusji jest.
 • 2017-07-22 11:35 | jakowalski

  Re:PiS, prowokując coraz większe protesty, prosi się o rewolucję. I to lewicową

  Polska lewica, aby wejść do parlamentu, musi się wreszcie zająć prawdziwymi problemami ludzi pracy, takimi jak skandalicznie wręcz niskie płace, marne warunki pracy, wciąż wysokie bezrobocie, drożyzna etc., a nie wydumanymi problemami gejów i lesbijek czy też sprowadzaniem do Polski taniej siły roboczej z Ukrainy i innych państw III świata. Prawdziwa lewica jest bowiem przeciwna sprowadzaniu do Europy zarówno taniej siły roboczej z Ukrainy jak też i nielegalnych imigrantów ekonomicznych z Bliskiego Wschodu, a więc partie typu Razem, z ich programem koncertującym się na wydumanych problemach gejów i lesbijek oraz propagującymi wpuszczenie do Polski nielegalnych imigrantów ekonomicznych z III świata, nie mają w Polsce szansy przekroczyć progu wyborczego, chyba że w szerokiej centrolewicowej koalicji, która jednak, z takim programem, nie będzie mieć u nas nigdy nawet najmniejszej szansy dojścia do władzy.
 • 2017-07-22 11:51 | otu

  Re:PiS, prowokując coraz większe protesty, prosi się o rewolucję. I to lewicową

  Po tylu latach wbijania Polakom ze lewica=komuna, taka opcja nie zaistnieje.
 • 2017-07-22 16:34 | Mr NO

  Szukacie lewicy? Follow money - tak mówią w USA, kiedy szuka się źródła. A PiS daje money masom rodzącym jak na lewicę przystało!!!!

  A gdzie jest lewica? - może ktoś zapytać. W każdym społeczeństwie jest mniej więcej 1/3 ludzi, którzy mają tak zwaną lewicową mentalność - państwo ma "dawać szmal", bo po to jest. I oni głosują na partie lewicowe. Gdzie swój port znalazł ten elektorat? To proste. Ową lewicą jest zakłamany PiS oferujący "zasiłki dla mas rodzących" za friko na zasadzie "głosujesz na nas? A, to będziesz miał kasę!". Lewica czystej wody, tylko gorsza, bo to "lewica pobożna". Biedna Polska dołączyła za sprawą bezczelnego rozdawania kasiory za głosy do państw "postępującego socjalizmu". Ludzie w Polsce przypominają "uliczną ladacznicę". Oddają głos na tego, kto da więcej. A tu nikt nie przebije "lewicy pobożnej", czyli narodowego socjalizmu. Lewica Bezbożna czyli marksiści z Razem czy czerwone cwaniarostwo z SLD czują się tak, jakby ktoś im ukradł wyborców… A prawda jest banalna.
 • 2017-07-22 19:13 | azur

  Re:PiS, prowokując coraz większe protesty, prosi się o rewolucję. I to lewicową

  PiS sam prosi się o rewolucję, a raczej rozróbę. Będzie miał jedno i drugie.
 • 2017-07-23 14:01 | woytek

  Re:PiS, prowokując coraz większe protesty, prosi się o rewolucję. I to lewicową

  Agata- rewolucjonistka namawia do warszawskiego Majdanu?
  Barykady warszawskiego Majdanu zbudowane przez LGBT posłuszne Sorosowi będą zdobywane przez matki + 500 ?
  Czy taki scenariusz przewiduje rewolucjonistka Agata?
 • 2017-07-24 07:30 | kaesjot

  Re:PiS, prowokując coraz większe protesty, prosi się o rewolucję. I to lewicową

  Już ponad 30 lat temu, tu w Polityce sp. Zygmunt Kałużyński napisał artykuł o tym, jak to my Polacy uwielbiamy chwalić się własnymi klęskami, obnosić się ze swym cierpiętnictwem - patrzcie narody jak cierpimy, bo to ONI nam uczynili krzywdę, to ONI na nas napadli ! Natomiast to, skąd się to wzięło, czego jest skutkiem, ile jest w tym NASZEJ zasługi nikomu nie przemknie przez głowę.
  Dzisiejsza opozycja musi dzisiaj sam sobie postawić pytanie :
  Co przez minione lata naszych rządów MY robiliśmy źle, że społeczeństwo tak się na nas wk...ło, iż postanowiło powierzyć rządy PIS-wi?
  Potem publicznie wyznać swoje grzechy, wyrazić skruchę za nie, winnych odsunąć od wpływów, przedstawić swój plan i i przekonać o woli i kompetencji do jego wdrażania.
  Jeśli większość społeczeństwa im uwierzy to może w następnych wyborach ich poprze.
 • 2017-07-24 15:25 | Hmm?

  Re:PiS, prowokując coraz większe protesty, prosi się o rewolucję. I to lewicową

  Mr. N) ma rację, zamiast dawać oburzające "zasiłki dla mas rodzących", trzeba postępowo wspierać masową imigrację z Afryki, bo przecież demografia i "potrzebujemy" :) No i będzie taniej - Unia da na zasiłki dla przybyszy zaś Arabia zapłaci za nowe meczety, zaś oni sami zadbają już o to, żeby nie było więcej mowy o niczym "narodowym". Bo przecież wiemy od (nie)dawna, że "narodowe = faszystowskie", prawda? Opylicie tę Polskę moi drodzy, za parę srebrników z Brukseli. Co mnie nie dziwi, jesteśmy jedynym narodem, którego król podpisał likwidację w swoim czasie. Mamy doświadczenie.
 • 2017-07-24 16:47 | LeslieFH

  Re:PiS, prowokując coraz większe protesty, prosi się o rewolucję. I to lewicową

  Partia Razem od dwóch lat usiłuje się przebić do świadomości społecznej z postulatami dotyczącymi wszystkich grup wykluczonych i dyskryminowanych, pielęgniarek, nauczycieli, postulatami świeckiego państwa, ochrony pracowników, praw człowieka (prawa kobiet prawami człowieka) itd.

  Nadal ma rozpoznawalność poniżej czterdziestu procent.

  Mamy w Polsce prorządową propagandę prawicowo-narodową i komercyjne media liberalne, które w naturalny sposób będą częściej promować partie typu .Nowoczesna czy PO niż autentyczną lewicę (bo sympatie dziennikarzy tak się rozkładają), a nie mamy mediów lewicowych. To istotny problem.
 • 2017-07-24 17:24 | azur

  Re:PiS, prowokując coraz większe protesty, prosi się o rewolucję. I to lewicową

  jak się PiS prosi o rozróbę, to ją będzie miał.
 • 2017-07-24 22:17 | Aspiryna

  Re:PiS, prowokując coraz większe protesty, prosi się o rewolucję. I to lewicową

  Panie "Hmmm?", prezentuje pan demagogie godna dawnych lektorow WUML (Wieczorowych Uniwersytetow Marksizmu Leninizmu)!

  P.S. Tylko czy ktokolwiek na tym forum da sie nabrac na panskie straszenie?
 • 2017-07-27 09:28 | Lohkamp

  Re:PiS, prowokując coraz większe protesty, prosi się o rewolucję. I to lewicową

  Mr NO,
  piszesz, że "w każdym społeczeństwie jest mniej więcej 1/3 ludzi, którzy mają tak zwaną lewicową mentalność - państwo ma "dawać szmal"". Wynika z tego, że elektoratem PiS są lewicowcy. Nie rozumiesz czym jest współczesna lewica. Poglądy lewicowe to przede wszystkim indywidualna wolność, tolerancja i postęp. Lewica to renesans, podczas gdy prawica to co najwyżej średniowiecze. Dlaczego PiS realizuje powrót do PRL, tworzy jakąś PRL bis? Przecież nie z powodu lewicowości tylko z sentymentu za "komuną", która może być ubrana zarówno w hasła prawicowe jak i lewicowe, choć pod spodem będzie jednym i tym samym.
  Symptomatyczne jest, że to za rządów lewicy nastąpiło wejście do UE i rozpoczęcie wielkiego programu modernizacyjnego. Za tzw. prawicy możemy co najwyżej z UE wylecieć i cofnąć się o wiele lat w rozwoju, co też właśnie się dzieje.

  Moja krótka diagnoza złego stanu rzeczy: wyczerpanie się (już dawno) potencjału idei pierwszej "Solidarności" (idee stały się anachroniczne a jej ludzie za starzy i brak jakiejkolwiek wizji rozwoju (tylko brednie w rodzaju miliona elektrycznych samochodów). Pustkę wypełnia zatem to co znane z autopsji tym po 50-tce, czyli swojski ancient regime, w ramach którego można obdarowywać współczesny proletariat ochłapami.
  Porządnego programu rozwoju nie zapewni żadna prawica, bo jej przyrodzoną jest konserwatyzm, co samo przez się oznacza sprzeciw wobec postępowym zmianom.
  A więc lewica. Liberalna, nowoczesna lewica uformowana przez młodych ludzi, chcąćych żyć w nieopresyjnym, zapewniającym poszanowanie dla indywidualności, nowoczesnym i dostatnim państwie.