Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Międzynarodowe kancelarie prawnicze apelują do prezydenta Polski

(14)
To głos bez precedensu. Międzynarodowe kancelarie prawnicze ostrzegają, że wprowadzone zmiany będą ciosem dla gospodarki.
 • 2017-07-23 13:42 | axiom1

  Prezydent mupsi podpisac pomimo ze reforma jest zbyt plytka.

  Nalezy ustalic wymog minimalnych kwalifikacji i doswiadczenia dla kandydatow na sedziow i wprowadzic system licencyjny z obowiazkowym ubezpieczneniem na pokrywanie szkod wyrzadzonych bezprawnymi i szkodliwymi wyrokami. Skladki ubezpieczeniowe na koszt sedziow oczywiscie a wyskosc skaldek ustali mechanizm wolnorynkowy.
  W demokracji musi byc rowniez odpowiedzialnosc. Nie ma demokracjie bez odpowiedzialnosci. A co mamy ? Za wybryki sedziowskie i wyrzadzone przez sedziow szkody placi podatnik.

  Inna sprawa sa koszty systemu sprawiedliwosci. Sa to koszty az 3 razy wieksze od sredniej europejskiej na milion mieszkancow i sprawy w sadach w Polsce trwaja najdluzej. A podatnik placi. Podatnik jest dojony za ta skandaliczna sytuacje. Minister Ziobro musi sprowadzic koszty polskiego sadownictwa do europejskiej sredniej.
 • 2017-07-23 13:52 | woytek

  Re:Międzynarodowe kancelarie prawnicze apelują do prezydenta Polski

  Międzynarodowe kancelarie prawnicze brały czynny udział w ekonomicznym rozbiorze Polski i są zainteresowane bałaganem prawnym w Polsce. Polska w dalszym ciągu przypomina kraj trzeciego świata , który przy pomocy międzynarodowych organizacji prawniczych został doprowadzony do takiego stanu jaki dzisiaj obserwujemy.
 • 2017-07-23 14:32 | Tomasz Wysocki

  Re:Międzynarodowe kancelarie prawnicze apelują do prezydenta Polski

  Skuteczniej byłoby pisać na Berdyczów: w jednej półkuli narta, a w drugiej żagiel. Kwach lubiał jeszcze wychlać, a to zostało dobrze zapamiętane przez lud. Pan prezydent powinien to przemyśleć - całość stanowiłaby mocny sekwens.
 • 2017-07-23 15:32 | woytek

  Re:Międzynarodowe kancelarie prawnicze apelują do prezydenta Polski

  Międzynarodowe kancelarie prawnicze działają i wypowiadają się zgodnie z ich interesem. Czy interes międzynarodowych kancelarii prawniczych pokrywa sie z interesem polskiego przemysłu , który został przejęty przez obcy kapitał z pomocą prawną miedzynarodowych kancelarii prawniczych za symboliczne grosze .
  Czy międzynarodowe organizacje prawnicze są wstanie opanować totalny bałagan na świecie , który powstał , między innymi, z powodu niedoskonalości prawa regulującego stosunki międzynarodowe. Prawo trzeba reformować i to zaczął robić PiS kopiując wzory z krajów sąsiednich. Co w tym złego ?
 • 2017-07-23 17:21 | zza miedzy

  Re:Międzynarodowe kancelarie prawnicze apelują do prezydenta Polski

  Przykro mi to, jako Polakowi i prawnikowi, pisac, ale w moim osobistym odczuciu pan Andrzej Duda nie jest ani Prezydentem, ani prawnikiem, ani męzczyzną. Najbardziej nie potrafię wybaczyc Andrzejowi Dudzie tego, ze "zabil" autorytet, szacunek i majestat dla urzędu Prezydenta RP. Zawsze szanowalem Prezydenta ze względu na zajmowany urząd. Najbardziej cenilem Prezydenta Bronislawa Komorowskiego, bo byl najbardziej "swoj". Pan Andrzej Duda to wszystko zniszczyl. Prawdziwy Prezydent panstwa, prawnik i męzczyzna tak się nie zachowuje. Dla mnie pan Andrzej Duda jest tylko niewolnikiem prezesa jednej z partii politycznej Jaroslawa Kaczynskiego.
 • 2017-07-23 20:29 | wojtek_ab

  inwestycje

  raczej rosna. A uciekaja tylko zlodzieje bo juz tak latwo nie mozna krasc.
 • 2017-07-23 22:20 | Aspiryna

  Re:Międzynarodowe kancelarie prawnicze apelują do prezydenta Polski

  PiS ośmielił lumpiarstwo – ludzi, którzy na co dzień wystają na placach miasteczek, bez żadnych perspektyw. Ich agresja znalazła racjonalizacje!

  P.S. Trzy cytaty:

  Prof. Jadwiga Staniszkis
  ...Wystarczyło 19 proc. dorosłych Polaków, na ogół prostych ludzi z małych miejscowości, nierozumiejących państwa i z dziada pradziada w chłopskim odruchu nienawidzących rządu, aby dyktatorska władza wpadła w ręce Kaczyńskiego.

  Prof. Jan Hartman
  ...My, Polacy, nie zdaliśmy egzaminu.
  Po 25. latach cudu nad Wisłą znowu spadliśmy na swoje zaściankowe dno.
  Agresywne partyjniactwo, szowinizm, ksenofobia, nietolerancja i katolicki nacjonalizm rozpleniły się w duszach Polaków niczym perz.

  Reżyser Kazimierz Kutz
  ...Z najgłębszych czeluści polskiego motłochu, PiS wyzwolił zakłamanych, podłych i nikczemnych ludzi, którzy dorwali się do władzy, za nic mając prawo i Konstytucję RP, które łamią nagminnie i naginają do swoich podłych celów. Prowadzą Rzeczypospolitą do ruiny i upadku a najgorsze jest to, że maja poparcie niewykształconej części społeczeństwa, tzw. “ciemnego ludu” i zagarniętej kłamstwami i pustymi obietnicami władzy łatwo nie oddadzą.
 • 2017-07-23 22:22 | Aspiryna

  Re:Międzynarodowe kancelarie prawnicze apelują do prezydenta Polski

  "Prawo trzeba reformować i to zaczął robić PiS kopiując wzory z krajów sąsiednich. Co w tym złego ?"

  Kopiuja wzory rosyjskie (Kaliningrad), czy raczej bialoruskie??
 • 2017-07-24 13:25 | Kazimierz K

  Re:Międzynarodowe kancelarie prawnicze apelują do prezydenta Polski

  Całe polskie sądownictwo wymaga reform, czego przykładem są liczne kompromitujące zdarzenia z udziałem sędziów i systemu sądowniczego. Należy przywrócić prawdziwą dwuinstancyjność sądownictwa co często było zapowiedziane a czego nie obejmują te trzy ustawy. Trzeba przywrócić możliwość składania kasacji, gdyż obecnie podobno tylko 5% takich kasacji jest pozytywnie rozpatrywanych. Należy wprowadzić odpowiedzialność i ocenę sędziów co spowoduje, że już w pierwszej instancji będą zapadać sprawiedliwe wyroki. Niestety sędziowie nie akceptują takich reguł, tłumacząc to w sposób cyniczny, że przecież zawsze tylko jedna strona może być zadowolona z wyroku. Moim zdaniem a wiem to z doświadczenia, że za komuny było więcej sprawiedliwości w polski sądownictwie, wyłączając z tego oczywiście sprawy polityczne.
  Mamy obecnie taką sytuację, że trzeba być naprawdę zdesperowany i bez wyjścia aby szukać sprawiedliwości w polskim sądzie. Tak samo to wygląda z obecnym systemem zdrowotnym, gdzie kto może korzysta z prywatnego lecznictwa. Trzeba walczyć z pozostałościami państwa teoretycznego.
 • 2017-07-24 21:59 | Aspiryna

  Re:Międzynarodowe kancelarie prawnicze apelują do prezydenta Polski

  Naród uchwalił Konstytucje, której posłom i senatorom ruszacć nie wolno o ile 2/3 z nich tak nie zdecyduje. Konstytucja jest prawem dla narodu wyższym niż chwilowe zmiany polityczne i to stanowi o STABILNOŚCI POLSKI. Zrozumcie to wyborcy PiS-u. Jeżeli PiS będzie miał 2/3 głosów w parlamencie to niech sobie zmienia Konstytucje. I wtedy może zmienić ustrój Polski na PRL. Wtedy nikt nie powie że 19 % społeczeństwa uprawnionego do głosowania, które głosowało na PiS zmienia Konstytucje, do której zmiany potrzeba 2/3 głosów w parlamencie...

  I taka jest podstawa działania DEMOKRATYCZNEGO PAŃSTWA PRAWA!
 • 2017-07-25 10:04 | wnukmarek

  Re:Międzynarodowe kancelarie prawnicze apelują do prezydenta Polski

  @ Aspiryna

  Akurat w referendum konstytucyjnym ok. 20 % Polaków opowiedziało się za nią, czyli mniej więcej tyle ile za PiS w wyborach 2015 roku. Czyli te 20% za konstytucją to był Naród, a te 19 za PiS to już nie Naród.
 • 2017-07-25 12:16 | Kazimierz K

  Re:Międzynarodowe kancelarie prawnicze apelują do prezydenta Polski

  Aby istniał doby system sądowniczy nie trzeba zmieniać konstytucji. Państwo prawa jest zagwarantowane w obecnej konstytucji, także każdy obywatel w tym przedsiębiorcy mają prawo do sprawiedliwych i normalnych sądów. Podatki płaci praktycznie każdy mniejsze i większe, dlatego do obowiązku państwa należy prawna ochrona każdego obywatela. W innym przypadku nastąpi rozkład i upadek ekonomiczny państwa a w dalszej kolejności ekonomiczny i moralny upadek ludzi. Zmiana konstytucji nie może być dokonana tylko dlatego , że ma się 2/3 większość. Każda zmiana musi służyć jej obywatelom. Za poprzednich rządów jeden z posłów powiedział "jak będziecie mieć większość tak jak my, to sobie będziecie uchwalać co chcecie."
  Jest to również krótkowzroczny sposób myślenia, gdyż obecnie PIS również to może robić.
 • 2017-07-26 01:10 | jakowalski

  Re:Międzynarodowe kancelarie prawnicze apelują do prezydenta Polski

  Jeżeli na Zachodzie o nas źle piszą, to znaczy, ze postępujemy dobrze dla Polski i Polaków.
 • 2017-07-26 07:55 | wnukmarek

  Re:Międzynarodowe kancelarie prawnicze apelują do prezydenta Polski

  Przecież gołym okiem widać, że Zachód chce w Polsce rządów kompradorskich i dąży do tego przy pomocy PO, .N, różnych "fundacji", zainstalowanych w Polsce mediów i pożytecznych idiotów, których nie brakuje. Władza w Polsce ma rządzić Polakami w interesie państw i korporacji zachodnich.