Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dlaczego doszło do prezydenckiego weta i jak „odwdzięczy się” PiS

(11)
PiS nie wybacza niezależności. Można przewidywać, co się stanie, gdy partia ta uzyska pełnię władzy.
  • 2017-07-25 16:37 | Manifest

Ustawka

Była to sprytna ustawka cwaniaków Ziobry i veto Adriana wymodlone i narzucone przez klechów z Jasnej Góry. Wszystko wkrótce wróci do porządku.
  • 2017-07-25 17:14 | jlk

Re:Dlaczego doszło do prezydenckiego weta i jak „odwdzięczy się” PiS

myślę, że przedstawiona analiza byłaby jeszcze bardziej godna uwagi a życzliwa ocena wdzięcznych i pełnych humoru wypowiedzi ważnych postaci funkcyjnych lepiej współgrała z wyrozumiałym uśmiechem Autora, gdyby nie
    przytoczony zapewne w dobrej wierze fragment zjadliwego wpisu anonimowego spacerowicza, niemal na pewno ubeka,
    który, podszywając się pod prawicowego blogera, ocenia obejrzaną w TVP Info dyskusję i dyskutantów, zastępując jednak swoje prawdziwe opinie (niby ironicznie) zaprzeczeniami, takimi na przykład, a nawet gorszymi:
    "brawo! ... "jeszcze większe brawa! ... standing ovation! ... merytorycznie przygotowani ... świetnie uzasadniali sens przeprowadzanych reform w wymiarze sprawiedliwości ...”
  • 2017-07-25 17:17 | azur

Poczekamy, zobaczymy. Niestety, Duda podpisał wyjątkowo szkodliwą ustawę o sądach powszechnych, która umożliwi Ziobrze usunięcie z dotychczasowych stanowisk tysięcy sędziów. Duda albo się bał zawetowania wszystkich trzech ustaw, albo było to z góry ukartowane z Kaczyńskim.
  • 2017-07-25 18:28 | Togan1

Bardzo trafna analiza. Wbrew pozorom trudno czuć wielką sympatię do p. Dudy, ale nie można powiedzieć, że zachował się więcej niż przyzwoicie. Nawet go trochę polubiłem. Dlaczego? Bo się tego po nim nie spodziewałem. Z drugiej strony, oddając władzę jedynemu słusznemu prokuratorowi, mógłby wywołać wojnę domową. Dla mnie i wielu innych byłby zdrajcą. Proszę mi wierzyć, że część osób, dla których politycy z lewa jak i z prawa to tylko złodzieje, mieli w ostatnich dniach nietęgi miny. To nie byli politolodzy czy prawnicy |chociaż też|, ale stolarz, sprzedawca aut, ba policjant. Wszyscy czuliśmy strach, złość i wielki smutek... Skończyło się w miarę dobrze. I jeszcze jedno, czy te veta nie są tylko na pokaz a innymi drogami PiS zafunduje nam dyktaturę. Jeżeli tak, to wydaje się mi, że takiego oszustwa ciemny lud nie nie znieść a w Polsce poleje się krew. Oby nie.
  • 2017-07-25 19:59 | Laclos

Przyznaję, ze słysząc o decyzji pana Dudy powzięłam pierwszą myśl, ze to zwyczajna ustawka obliczona na zyskanie przez pana Dudę głosów ludzi tylez uczciwych, co naiwnych. Żeby Adrian zamienił się w Andrzeja:)))Ale chyba irytacja w szeregach grupy trzymającej władzę nie jest udawana...Mimo wszystko nie mam nadziei na jakiekolwiek tej szajki, a pan Duda i jego weta nie jaskółki i wiosny nie czynią.
  • 2017-07-25 20:17 | Withold

Szydło nie drukująca veta - bezcenne :)

Nie sądzę i Pan chyba też, że Duda swoje veto uzgodnił z Prezesem. Skutki veta będą miały zdecydowanie większe konsekwencje niż to się wydaje Prezydentowi. Nie da się już utrzymać społeczeństwa w strachu i niepewności. Obywatele, że tak się wyrażę "poczuli krew". Myślę, że wielu pisowców z tej "listy hańby" głosujących w Sejmie i Senacie pluje sobie teraz w brodę. To u nich powoli będzie wkraczać niepewność i obawa co dalej nawet jeśli Duda z Prezesem będą ich uspokajać, że wszystko jest OK.
  • 2017-07-25 22:16 | Mad Marx

Ja bym znaczenia weta p.prezydenta nie przeceniał. Co się odwlecze, to nie uciecze. Podpisana przezeń ustawa o sądach powszechnych daje władzę nad ich prezesami ministrowi-prokuratorowi generalnemu. Czyli kandydatów do KRS i SN będą wybierać prezesi sądów, mianowani przez Partię. Aż takim ignorantem prawniczym Adrian nie jest, żeby nie dostrzec tej możliwości podporządkowania władzy politycznej również KRS i SN.
  • 2017-07-26 11:11 | brk

Zawetował, bo Min. Spr. i Prokuk.Gen. ODBIERAŁ mu kompetencje. A więc tylko EGO Pana prezydenta zawetowało. Trzecia ustawa nie "dotyka" prezydenckich uprawnień, więc minister ma wszystko i wszystkich w garści!
  • 2017-07-26 13:02 | jakowalski

Przecież to była świetna taktyczna zagrywka polityczna PiS-u, ale bez zmiany strategii: jedna ustawa podpisana przez Prezydenta a dwie następne zostaną podpisane po uwzględnieniu drobnych, kosmetycznych poprawek. Faktem jest że PiS rządzi i zmienia Polskę a opozycja została wymanewrowana i rozbita przez sprytnego Prezydenta i Prezesa i nie wie ona, co teraz robić - popierać Dudę w jego wecie, czy też dalej go zwalczać.
  • 2017-07-26 14:43 | żyga

Brawo .W szalonych czasach i szalonych ,tfu.czasach paranoików naprawdę i mój pies pogubił się do końca łańcucha-.nie ma go ,ale to taka przenośnia.-w ocenie sytuacji.Przykro o tym pisać ,ale czy nie żyje wśród nas człowiek o niezwykle słabym charakterze.Pasujący do tych ,co to uciekali przez Zaleszczyki.Moc swą pokazał ,wbrew opinii swoich profesorów ,nie zaprzysięgając sędziÓw TK.Kto i co ,wtedy nim kierowało.Dziś swą moc pokazał ,ale w innym kierunku.Jeżeli wice pana Ziobry ,będą dalej atakować ,pprzyjmie przysięgę.A w tle prezes ,wszystkich prezesów.Gdy opozycja słabiutka to należy ,szukać wrogów rewolucji we własnych szeregach.Nauki Gruzina ,nie idą w las.Gdy ktoś ,za dużo ma władzy i rozumu -,Bakunin Zinowjew -rozstrzelać.I poczucie wielkości.JA ich godzę ,ja ich karzę i ja jestem wielki.A be zemnie .szlag to wszystko trafi.Wladza bez nirwany ,to żadna władza,a nirwanę tylko geniusze potrafi zdobywać.
  • 2017-07-26 15:54 | azur

W PiS-ie zaczyna się rozróba. Będzie ciekawie.