Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Helsińska Fundacja Praw Człowieka: Stanowczo sprzeciwiamy się inwigilacji

(8)
Fakt bycia obserwowanym w trakcie demonstracji nie podnosi poczucia bezpieczeństwa — zarówno wśród manifestujących, jak i polityków – pisze w oświadczeniu HFPC.
 • 2017-07-28 12:27 | axiom1

  Co za brednie !!!

  Po to sa sluzby specjalne i aparat bezpiecznstwa w kazdym kraju aby wlascie inwigilowaly i sledzily ruchy wrogow i ich wrogich poczynan.

  Po wyjsciu na ulice PO,.Prymitywna i PSL przestaly byc partiami sejmowymi i przestaly byc opozycja. To wrodzy wewnetrzni, sabotazysci i konspiratorzy.

  Partie opozycyne powinny przedstawic lepszy plan dla Polski i przekonac do niego wyborcow w wyborach. Dzicz PO,.Prymitywna i PSL tego nie potrafia. Dzicz powinna byc wyrzucona z Sejmu. Nawet sie w Sejmie nie potrafili zachowac.

  Dziwne jest ze marszalek Sejmu nie wyciaga konsekwencji.

  A Fundacja,.. rzekomo praw czlowieka ,... co jest warta to wiadomo. NSA inwigiluje wszystkich na calym swiecie i coz ta Fundacja ma do powiedzenia na ten temat ??? Kto wie ???
 • 2017-07-28 16:12 | jakowalski

  Re: Helsińska Fundacja Praw Człowieka NIE jest obiektywna

  Przecież zarówno w USA, UK, Australii, Kanadzie czy też np. w Niemczech albo Francji, to osoby protestujące przeciwko decyzjom podjętym przez parlament zostałyby szybko aresztowane, za próbę obalenia legalnej władzy i za próbę obalenia konstytucji. Dziwię się więc, że obecne władze RP aż tak delikatnie obchodzą się z warchołami podważającymi decyzje suwerennego polskiego parlamentu, z warchołami podważającymi samą istotę demokracji przedstawicielskiej. Dla mnie to ten „oświecony” pochodniami tłum liberałów, skandował na ulicach de facto: my chcemy liberum veto i tym samym kolejnych rozbiorów Polski.
 • 2017-07-28 16:41 | Jacek, NH

  Re:Helsińska Fundacja Praw Człowieka: Stanowczo sprzeciwiamy się inwigilacji

  "Służby i tak inwigilują internet, bo bez tego nie da się pracy operacyjnej prowadzić - chodzi więc nie o danie im takich możliwości, tylko o poddanie tej inwigilacji kontroli i procedurom. Trzeba być debilem albo cynikiem, by na jednej kolumnie, obok siebie, umieszczać informację o rozbiciu przez policję siatki pedofilskiej i zabezpieczeniu licznych komputerów i nośników pamięci z pornografią dziecięcą - i straszyć, że "Kaczyński chce podsłuchiwać wasze mejle"
 • 2017-07-28 17:10 | Obserwer

  Test konieczności w obrębie praw człowieka

  W aspekcie inwigilacji podczas pokojowych manifestacji czy protestów w ramach prawnie nakreślonych przez obywateli, konieczność ocenna działań służb
  mundurowych i służb specjalnych wobec uczestników spacerujących masowo, zdaje się podlegać testowi konieczności zastosowanych metod.

  Konieczność inwigilacji w obrębie prawa do zgromadzeń , manifestacji , wyrażania poglądów w ten sposób przez społeczeństwo obywatelskie ma prawnie umotywowane takie zachowanie w Konstytucji RP i ustawach.
  Czyli zgodne z obowiązującym prawem one są. Realizują te "spacery" cel prawowity, który nie jest wydumany , ale opisany i obowiązujący w RP wszystkich czyli władze, służby , obywateli.

  Limitacja tego prawowitego celu przez ingerencję w postaci tzw. opieki podczas zgromadzeń prawowitych i umocowanych w wolnościach obywatelskich, winien być szczegółowo wyjaśniony w zakresie prawnej podstawy, celu i dopuszczalności takiego zachowania policji jako funkcjonariuszy publicznych.

  Czy ingerencja miała charakter konieczny?
  Czy stała za nią pilna potrzeba społeczna?
  Czy doszło podczas inwigilacji do naruszenia realizacji celu prawowitego?
  Czy ingerencja w wolność, prywatność, była proporcjonalna i komu miała służyć?
  Czy natura ingerencji miała cel naruszenia swobody wypowiedzi politycznej w debacie społecznej osoby inwigilowanej?
  Czy zakres i środki były proporcjonalne i nie naruszały swobód osoby tak chronionej ?

  jak na te testowe pytania będziesz miał odpowiedź legalną, celową i konieczną @axiom 1 to wówczas możesz mieć podstawy by coś twierdzić.


 • 2017-07-29 08:28 | Kazimierz K

  Re:Helsińska Fundacja Praw Człowieka: Stanowczo sprzeciwiamy się inwigilacji

  Pytanie jak na te kolejne zarzuty wobec Polski odpowiedzą politycy i organy UE. Cały świat ogląda działania organów bezpieczeństwa krajów i policji w takich krajach jak Francja, Anglia, Niemcy i Turcja. Do niedawna i w Polsce różnie bywało gdzie jakieś nie wykryte jednostki, atakowały oraz prowokowały w tym nawet bito i aresztowano uczestników manifestacji czy pochodów. Nie mam tu na uwadze burd wykonywanych przez pseudokibiców, lecz i tam zdarzały się do dzisiaj nie wyjaśnione nadużycia. Jestem zaskoczony, że często te same służby wykonują zupełnie inną jakościowo pracę w zależności kto nimi kieruje. HFPC jak i wiele innych podobnych fundacji praw człowiek i ochrony przyrody itp. moim zdaniem są za bardzo wewnętrznie upolitycznione. Dlaczego tak jest, można zapewne dociec odkrywając ich źródła finansowania.
 • 2017-07-29 12:14 | Obserwer

  Uzasadnianie braku prawa do spacerowania.....

  całkowicie pokojowo po ulicach i placach polskich miast i "opieka" nad niektórymi spacerującymi czy spożywającymi posiłek w restauracji przez policję, inwektywą "z warchołami" powiązana z delikatnością władz przez @jakowalski, stanowi dowód kolejny dowód na bezsilność, na niemoc zwolenników zamordyzmu. Z barku merytorycznych i prawnych podstaw @jakowalski stosuje obrzydliwe i chamskie obrażanie ludzi za to , że mają inny pogląd w kwestii dalszego funkcjonowania RP.
  Ta obnażana co chwila wściekłość i brak konkretnych argumentów na tego typu zachowanie rządzących i ich zwolenników, stanowi tylko potwierdzenie, iż są w grupie z konotacją folwarcznego stylu bycia , życia i bycia oraz modelu uszczęśliwiana ludzi na siłę. Arogancji i poczucia wyższości z powodu pychy wobec współobywateli. Wobec bliźnich.
  Korzenie i wyniesione obycie , a raczej jego brak , z domu jest warte wyrazów współczucia i ubolewania.
  Przykrywanie merytorycznych braków inwektywami, imputowaniem i nadinterpretacją faktów nie jest intelektualną wyżyną, a jedynie oznaką bezsilności wobec pragnień ludzi, którzy konkretnie wiedzą czego chcą, a czego nie chcą z całą pewnością.
 • 2017-07-29 22:52 | jakowalski

  Re:Helsińska Fundacja Praw Człowieka: Stanowczo sprzeciwiamy się inwigilacji

  No cóż, politycy PO i Nowoczesnej są tymi, którymi rządzą często ich najniższe instynkty czyli dorwania się znów do władzy i utrzymania się przy niej i że reprezentują oni, z Tuskiem na czele, wręcz otwarcie interesy wielkiego zachodniego kapitału finansowego, a więc dobro Polski i Polaków jest dla nich sprawą nawet nie drugorzędną czy trzeciorzędna, a najwyżej czwartorzędną, czyli że dbają oni o interesy Polaków najwyżej tak, jak Pan dał o swoich niewolników, tak samo jak dbał o Polaków Hitler, który przecież ustanowił dla Polaków racje żywnościowe pozwalające im przeżyć. To, co robi obecna polska liberalna opozycja jest więc dla mnie czymś gorszym niż żałosna błazenada, to jest dla mnie wręcz otwarta zdrada żywotnych interesów Polski i Polaków, gorsza niż nawet za Targowicy czy Sanacji. Przy obecnych politykach z PO czy Nowoczesnej, to Gomułka czy Jaruzelski, a szczególnie Gierek a chyba nawet i Bierut czy Ochab wydają się być gorącymi polskimi patriotami, osobami dbającymi o Polskę i Polaków.
 • 2017-07-31 10:22 | Obserwer

  Na temat @jkowalski

  Nie obchodzą nikogo stanowiska i manifestacje z liberałami. Mnie na pewno nie. Jeśli ktoś widzi zagrożenie w nich, a raczej w ich niezorganizowaniu , braku planu , konkretów mogących kogokolwiek i gdziekolwiek pociągnąć to gratuluje pojęcia opozycji o znaczeniu mogącej zagrozić obecnej suwerennej i parlamentarnej reprezentacji 19 % społeczeństwa. Jest się czego bać :))))))

  Co do inwektyw nt. społeczeństwa działającego na zasadzie odruchu na słowa obrażające Polki i Polaków , nikt nie jest upoważniony nawet reprezentant znikomej części społeczeństwa, aby swoje frustracje, lekceważenie , nienawiść i wściekłość tak demonstrować wobec współobywateli , które go utrzymuje za ciężko wypracowane i oddane daniny w postaci podatków.
  Podobnie ty @jkowalski musisz zaakceptować istnienie społecznego odruchu zgodnie z obowiązującym prawem do manifestacji , wolności słowa , zgromadzeń a także faktu, że każdy pełnoprawny obywatel w każdej chwili ma prawo wyjść i powiedzieć co sądzi na temat tzw. reform. Obrażanie oraz obrzucanie współrodaków inwektywami, gdy propozycje na kilometr śmierdzą totalitaryzmem i w gruncie rzeczy dotyczą, przede wszystkim, ogółu Obywateli, a nie tylko 19%, nie jest chwalebne.To ta większa część społeczeństwa wypracowuje daniny na 500+, na mieszkanie +, na dotacje dla partii ect. i jest ona w swojej większościowej części społeczeństwem tą częścią, której chce się chcieć. Pójść na manifestacje, przeczytać Konstytucje, zapoznać się z prawami obywatelskimi, lubi współobywateli i obywatelską wspólnotę. Nie czeka na daninę i przekupstwo partyjne przed wyborami, przywiezieniem autobusem na manifestację partyjną.

  Nic nie usprawiedliwia zachowania @jkowalskiego też, który nie jest w stanie napisać na temat i jednoznacznie słowo przepraszam za warcholenie.
  Małość, kompleks czasów słusznie minionych. Zastanawiające jest dlaczego i z jakiego powodu te PRL-skie czasy mają na was konserwatywni prawicowcy, takie oddziaływanie, aż do chęci ich stosowania ponownie teraz?
  Czy jest to takie uzależnienie, przywiązanie oraz tęsknota jednak do tego typu uprawiania rządzenia i polityki na skróty myślowe z zastosowaniem siermiężnych metod i jednowładztwa o cechach jednej słuszności?
  Czy dlatego marzenia o powrocie Berezy Kartuskiej są, niektórym z was, tak bliskie?

  Wasze lata i doświadczenia być może osobiste i rodzinne czy służba dla PRL-u nie są argumentem wystarczającym do nazywania Spacerowiczów warchołami. Choć nikt nie wybiera sobie daty urodzenia. Jednak ustrój i model rządzenia państwem owszem. Bo Suweren jest suwerenny i korzysta z tej obywatelskiej suwerenności mimo, iż jest społeczna potrzeba w zasadniczych sprawach bytu państwa, aby reformy przeprowadzić. Jednak metoda zejścia z deszczu pod rynnę nie jest żadną reformą.