Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wycinka w puszczy trwa. Rząd żadnych kar się nie boi

(15)
Na nic postanowienie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Minister środowiska Jan Szyszko deklaruje, że nie przerwie wycinki w Puszczy Białowieskiej.
 • 2017-07-31 19:42 | Aspiryna

  Szyszko niszczyciel !

  WIdac, ze PiSowska wladza dazy do otwartej konfrontacji z Unia Europejska... i to nie skonczy sie dobrze!
 • 2017-07-31 20:45 | woytek

  Re:Wycinka w puszczy trwa. Rząd żadnych kar się nie boi

  ” …. za wikipedią możemy się dowiedzieć, że Park Narodowy Lasu Bawarskiego założono w 1970 roku, Kornik drukarz pojawił się tam w 1995 roku i w imię wyższości procesów naturalnych nad działalnością homo sapiens, nie niepokojony przez nikogo, do 2005 roku uśmiercił Park Narodowy Lasu Bawarskiego. Tak właśnie skończy Puszcza Białowieska jeżeli Polska ugnie się pod żądaniami „obrońców przyrody” i komisarzy ustanowionych przez UE. Z tą tylko różnicą, że oprócz tego, że nie będzie tam nie tylko bogatych lasów, rysi, wilków i niedźwiedzi, to nie będzie także żubrów."

  - tak komentują działania UE mądrzy Polacy w internecie.
 • 2017-08-01 09:00 | Alrus

  Re:Wycinka w puszczy trwa. Rząd żadnych kar się nie boi

  Postępowanie Szyszki wygląda na racjonalne i właśnie ekologiczne. "Ekologistom" radzę zakupić kawał lasu i na własny koszt prowadzić swoje eksperymenty. Nikt tego nie broni.
 • 2017-08-01 10:11 | Jacek_K

  Re:Wycinka w puszczy trwa. Rząd żadnych kar się nie boi

  Nie wiem woytku czy drwisz czy popierasz "tartaczną zmianę".
  O sytuacji w Lesie Bawarskim poczytaj tutaj:
 • 2017-08-01 11:02 | Kazimierz K

  Re:Wycinka w puszczy trwa. Rząd żadnych kar się nie boi

  Minister Szyszko szuka chętnych na nabycia kornika drukarza, gdzie jedno litrowe opakowanie tych owadów, może załatwić w ciągu roku 1000 dorodnych drzew. W następnych latach, gdy będą dobre warunki rozwoju tych owadów a takie występują w komisjach UE, ich niszczycielska moc będzie do potęgi N. Proponuję aby poza Puszczą białowieska objąć zakazem wycinki wszystkie lasy w Polsce, w czym nam może pomóc chroniony przez komisję UE i wiele antyrządowych organizacji w Polsce kornik drukarz.
 • 2017-08-01 11:03 | cyganicha

  Re:Wycinka w puszczy trwa. Rząd żadnych kar się nie boi

  Jest istotna różnica między sztucznym lasem świerkowym zostawionym samemu sobie, a pierwotnym i przez to odpornym na naturalne (niestety nie człowiecze) zawirowania.

  Nawet Łukaszenka zostawił w spokoju swoje 2/3 Puszczy Białowieskiej, bo wie że może tam postrzelać do wilków, żubrów...
 • 2017-08-01 18:50 | Aspiryna

  Re:Wycinka w puszczy trwa. Rząd żadnych kar się nie boi

  Sz. pan "woytek" (czerpiacy swoja wiedze z wpisu czytelnika "Wikipedii") powinien jeszcze sobie zadac pytanie - dlaczego jakos Bialorusini (bo to do nich nalezy wieksza czesc Puszczy Bialowieskiej) nie narzekaja na korniki i dlaczego nie wycinaja drzew po swojej stronie?
 • 2017-08-01 18:53 | Aspiryna

  Re:Wycinka w puszczy trwa. Rząd żadnych kar się nie boi

  A moze tak pan "alrus" odpowie w "racjonalny" sposob - co dzieje sie drewnem tak obficie pozyskiwanym obecnie w Puszczy Bialowieskiej? Komu i dokad jest owe drewno sprzedawane??
 • 2017-08-01 19:17 | trip

  Re:Wycinka w puszczy trwa. Rząd żadnych kar się nie boi

  Szyszko i jego rydzykowskie zaplecze naukowe mowi calej Unii:" bo miedzy Odrom a Wislom to najwazniejsze my som!"
 • 2017-08-01 23:26 | chojejo

  Jakie powody tego szkodnictwa?

  I to być może jest najgorsze w rządach PiS - inne rzeczy będzie mozna z czasem odkrecic i odbudowac, ale Puszczy juz nikt nam nie przywróci.

  Nb jestem ciekawa, jakie lody są przy tym krecone (kto i za ile kupuje ponad wiekowe dęby)- bo jakis powod tej dewastacji musi byc.
 • 2017-08-02 10:49 | Kazimierz K

  Re:Wycinka w puszczy trwa. Rząd żadnych kar się nie boi

  Sprawa gospodarki leśnej w puszczy białowieskiej , bo tak należy nazwać usuwanie z lasu uschniętych drzew, by po jakim czasie gdy z głodu wyginą szkodniki zasadzić młode sadzonki, jest kolejnym otwartym frontem wojny UE przeciwko Polsce. Jestem przekonany, że Nadleśnictwo nie pozyskuje z tej puszczy zdrowych drzew w tym historycznych dębów. Wojna może przenieść się również na pole przeciwnika. W tym względzie boję się aby ktoś nie wpadł na pomysł przeniesienia kornika pozyskanego z puszczy do ostatnich zachowanych lasów w Zachodnie Europie. Polska ma największe zasoby leśne w stosunku do pozostałej części UE a tym samym i największe gospodarcze i naukowe doświadczenie.
  Jakiś czas temu przejechałem od zachodu do wschodu całą Kanadę, gdzie zobaczyłem całe połaci (raczej marnych lasów) uschniętych drzew. Nie mogłem uwierzyć jak do tego mogli dopuścić. A właśnie mogli, gdyż również liczyli na to że przyroda sama sobie da z tym radę. Gdy mamy do czynienia z nienaturalnymi powstałymi lasami, to jedynie człowiek musi zastępować naturę, co nazywa się gospodarką leśną.
 • 2017-08-02 18:07 | Aspiryna

  Re:Wycinka w puszczy trwa. Rząd żadnych kar się nie boi

  Szanowny panie "Kazimierzu", cos pan przekrecil... chyba powinien pan napisac "jest kolejnym otwartym frontem wojny Polski przeciwko Unii Europejskiej". Bo tak to faktycznie wyglada! A szkodnik Szyszko nie zaplaci ani grosza kary z wlasniej kieszeni - za jego fanaberie zaplaca polscy podatnicy!!

  ``````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
  P.S. A jakie przepisy obowiązują jeszcze w kraju, w którym niejaka Beata Kempa decyduje o ważności wyroków Trybunału Konstytucyjnego?
  ``````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
 • 2017-08-03 18:47 | Aspiryna

  Re:Wycinka w puszczy trwa. Rząd żadnych kar się nie boi

  I jeszcze drobny cytat z internetowych dyskusji:

  "Panie Szyszko, jak to jest z tym kornikiem? - podobno w puszczy atakuje także dęby, quelle horreur!, n'est pas?"

  "Bo to kornik narodowy jest, taki to wciągnie wszystko, łącznie z szarymi komórkami Szyszki."
 • 2017-08-04 19:53 | Aspiryna

  Re:Wycinka w puszczy trwa. Rząd żadnych kar się nie boi

  Wedlug osoby, ktora to widziala:

  "Miały być wycinane świerki z porażeniem kornikiem a pod piły idą świerki, sosny, buki i 200-letnie dęby. Komu potrzebna taka "ściema"? To gospodarka rabunkowa zwłaszcza że w lesie pozostawia się korę z porażonych kornikiem świerków - dla dalszego rozprzestrzeniania!"
 • 2017-08-09 16:39 | Alrus

  Re:Wycinka w puszczy trwa. Rząd żadnych kar się nie boi

  @Aspiryna,
  nie śledzę losów wyciętych suszków, ale jestem przekonany że nie jest to tajemnica państwowa i łatwo się dowiedzieć gdzie, za ile i komu są sprzedawane. Larwy drukarza z kory odspojonej z pni padają natychmiast łupem mrówek, ptaków i słońca, wierz mi, małe mają szanse na przeżycie. Szyszko postępuje prawidłowo, właśnie niepodjęcie interwencji dałoby opłakane skutki.
  Aby pierwotny las mógł się bronić, musi być go bardzo dużo. O wiele więcej niż jest naszej puszczy. Pełna nieingerencja to mrzonki, szkodliwe jak wszelkie doktrynerskie podejście.