Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Putin wydala amerykańskich dyplomatów. Trump jest pod ścianą

(7)
Kreml przecenił być może władzę Trumpa i jego możliwości prowadzenia samodzielnej polityki zagranicznej.
 • 2017-08-01 17:30 | Jacek, NH

  Putin wydala amerykańskich dyplomatów. Trump jest pod ścianą

  Wyszydzanie Donalda Trumpa przez lewicowo-liberalnych dziennikarzy, staje się już bardzo nudne. Większość komentatorów w Polsce wpadła w żałobę po wyborze Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych, mówiąc, że wepchnie nas w ręce Rosjan, a tymczasem Trump nie zaczął od resetu relacji z Rosją jak Barack Obama, a zaczął od wzmocnienia wschodniej flanki NATO
 • 2017-08-01 17:32 | axiom1

  To nie sa fakty. To podkrecanie faktow.

  " Posunięcie Moskwy to odwet za sankcje na Rosję nałożone w grudniu, kiedy Waszyngton wydalił 35 rosyjskich dyplomatów i nakazał opuszczenie dwóch rezydencji w USA, używanych dla celów szpiegowskich, karząc Rosję za włamywanie się do komputerów Partii Demokratycznej w czasie kampanii prezydenckiej, aby skompromitować Hillary Clinton."

  W grudniu 2016 nie bylo zadnych formalnych sankcji przeciwko Rosji. (formalnych uchwalanych przez kongrss). Bylo wydalenie (akt histerii) 35 rosyjskich dyplomatow i kradziez dwoch rezydencji.


  Autor nie ma dowodow i w UsA nie ma dowodow ze rezydencje byly uzywane w celach szpiegowskich. To nie przyzwoite oskarzenie. I nie bylo tam sprawy opuszczenia rezydencji, Obama je po prostu zabral, ukradl tak ja zabierano indianom ziemie. Bez odszkodowania, bez odwolania, bez decyzji sadu.

  Autor nie ma zadnych dowodow ze rosjanie wlamali sie do komputerow H Clinotn. Jest w USA wiadome ze to pracownik partii tzw demokratycznej i sztabu kampani H Clionton Seth Rich przekazal maile do wikileaks za co zostal zamordowany. Sledztwo trwa.

  W zaden sposob przkazanie tych maili do wikileaks nie bylo proba skomppromitowania H Clionton. Kompromitacja jest zawartosc tych maili. To roznica ktorej autor jak widac nie rozumie.

  Natomiast na sankcje uchwalone przez kongress w ubieglym tygodniu Rosja jeszcze nie odpowiedziala. Zapowiedzieli ze odpowiedza gdy Trump je podpisze.

  I na koniec Trump wcale nie musi podpisac tych sankcji. Oczywiscie ze gdy je zawetuje kongress obali to weto ale wtedy beda to sankcje tylko kongresu ale nie administracji Trumpa. To olbrzymia roznica.

  I na jakiej podstawie autor uwaza UsA za wlascicieli swiata i ustawia USA w pozycji autorytetu ktory moze pozwolic Rosji co ona ma robic ? Na jakiej podstawie ?
 • 2017-08-01 19:59 | woytek

  Re: Trump jest pod ścianą, a chciał sam robić politykę...

  To jest zastanawiający fenomen mechanizmu władzy. Niby rządzi prezydent, a nie rządzi.
  Niby może on zlekceważyć medialną nagonkę na niego, a tak naprawdę musi z tą nagonką prowadzić dialog, podejmując decyzje zgodne z poleceniami tresujących go reżyserów. Stawianie prezydentów pod ścianę jest podstawową metodą polityki w krajach demokratycznych. Widocznie to jest naturalna ułomność każdej demokracji, zawłaszczanej przez nadmiar lobbystów obcych interesów.
 • 2017-08-02 02:54 | Herstoryk

  Re:Putin wydala amerykańskich dyplomatów. Trump jest pod ścianą

  Trump jest "pod ścianą" tak samo jak Obama i każdy inny prezydent, no może z wyjątkiem inteligentnego inaczej Dubja. Każdy jest marionetką oligarchicznej "grupy trzymającej władzę" i, jeśli z oportunizmu czy głupoty (jak ww. Dubja) nie tańczy jak ona zagra, szybciutko zostaje pouczony kto naprawdę rządzi.
  Co zaś do Rosji, to każde Imperium potrzebuje WROGA. Zwłaszcza takie schyłkowe, któremu skończyły się "soft power", przewaga gospodarcza i moralna wyższość a w arsenale zostały tylko naga groźba przemocy i wojny o utrzymanie sypiącej się dominacji. Jak, bez tumanienia WROGIEM podatników i wasali uzyskać ich zgodę na kolejne wojenne awantury oraz wyciskać miliardy na Kompleks Militarno-Przemysłowy i rozdęte poza wszelką proporcję "służby"??
  Widać "islamiści" ze swoimi Kałasznikowami nie są dostatecznie groźni i potrzebny jesy ktoś z zabawkami większego kalibru. Rosja, Chiny, Korea Płn, Iran - do wyboru, do koloru.....
 • 2017-08-02 04:34 | maciekplacek

  Re:Putin wydala amerykańskich dyplomatów. Trump jest pod ścianą

  "Autor nie ma dowodow i w UsA nie ma dowodow ze rezydencje byly uzywane w celach szpiegowskich..."
  Starcze, alez oczywiscie, ze pulkownik Czeka w dozywotniej roli prezydenta uzywal tych placowek do celow szpiegowskich. Kazde dziecko w USA to wie.
  Sankcje nalozone na pulkownika Czeka sa od czasu jego okupacji Krymu, rozboju na Ukrainie i zestrzelenie cywilnego samolotu pasazerkiego.
  Kazde dziecko w USA i EU to wie.
  Nie masz najmniejszego pojecia jak funkcjonuje demokracja w USA bo gdybys wiedzial, o czym wie kazde dziecko w USA, ze prezydent jest wladza wykonawcza a US Congress ustawodawcza, tzn. prezydent wykonuje to co US Congress zarzadzi w glosowaniach, Kazde dziecko w USA o tym wie.
  Prezydent podpisze co mu Congress na biurko polozy.
  USA rzadzi bo na nie ma obecnie na nich mocnych.
  O czym wie kazde dziecko nie tylko w USA.
  Ale skad ty moglys cokolwiek wiedziec jak do ciebie nie dociera sygnal TV w twoim jezyku i gazet tam nie drukuja, rowniez w twoim jezyku.
 • 2017-08-02 14:08 | nikc

  Re:Putin wydala amerykańskich dyplomatów. Trump jest pod ścianą

  "Sankcje nalozone na pulkownika Czeka sa od czasu jego okupacji Krymu, rozboju na Ukrainie i zestrzelenie cywilnego samolotu pasazerkiego.
  Kazde dziecko w USA i EU to wie. "

  Wychodząc z domu zapytałem pierwsze spotkane dziecko, czy o tym wszystkim wie. Dziecko odpowiedziało, że ono to p..., tzn. nie wie. To dziecko jest niewątpliwie z UE (każde inteligente dzieko wie, że tak po polsku pisze się ten skrót). Wniosek: nie kazde dziecko w EU wie, że to Putin osobiście zesrzelił jakiś cywilny samolot. Chociażby dlatego, że holenderska prokoratura nie przedstawiła, żadnych materialnych dowodów. Wniosek kolejny: cała twoja wypowiedż jest fałszywa. Wniosek kolejniejszy: to że ty jesteś naiwny jak dziecko nie oznacza jeszcze,że każde dziecko jest tak naiwne jak ty. Elementarna logika! Dodatkowo, Putin nie mogł być pułkownikiem Czeka, bo ta została zlikwidowana w 1922. Każde inteligentne dziecko powinno o tym wiedzeć.
 • 2017-08-02 17:13 | zadymausa

  Re:Putin wydala amerykańskich dyplomatów. Trump jest pod ścianą

  http://www.paulcraigroberts.org/2017/08/01/trumps-choices/""""