Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zachodnia prasa pyta: czy Macierewicz jest rosyjskim agentem?

(12)
Szefem MON zaczęły się interesować zachodnie media. „Ci, którzy atakują zdrajców, sami się nimi okazują” – piszą publicyści.
 • 2017-08-02 10:14 | M.Wolfram

  Re:Zachodnia prasa pyta: czy Macierewicz jest rosyjskim agentem?

  dla mnie, emerytowanego oficera i dla wielu moich przyjaciół jeszcze w czynnej służbie jest jasne, że pan Macierewicz celowo i według planu sabotuje program modernizacji Sił Zbrojnych. Zastanawiające jest zwłaszcza zwolnienie ze stanowisk najlepszych dowódców wykształconych w zachodnich uczelniach wojskowych, z doświadczeniem bojowym czy zostawienie polskiego "miękkiego podbrzusza", tj. wybrzeża i infrastruktury morskiej bez ochrony. Projekt modernizacyjny "Zintegrowany system ochrony sił morskich" został przez pana ministra odłożony ad acta, a był to jedyny projekt którego realizacja umożliwiłaby obronę przed atakami dywersji ze strony nieprzyjacielskich nurków bojowych (rodzaj wojny hybrydowej), czy platform podwodnych. Priorytetem dla obecnego szefostwa MON-u jest budowa Wojsk Obrony Terytorialnej, które mają być remedium na wszelkie niedostatki Wojska Polskiego. Byłoby to bardzo śmieszne, gdyby nie było przerażające i groźne.

 • 2017-08-02 10:53 | Caramba

  Re:Zachodnia prasa pyta: czy Macierewicz jest rosyjskim agentem?

  Książki jeszcze nie czytałem. Przeczytam.
  Już dawno temu, widząc wspólne zdjęcia działaczy KOR, zwróciłem uwagę na Macierewicza wyraźnie zadowolonego ze wspólnych fotek.
  Inni uczestnicy mają miny niezbyt zadowolone, taka fotka w rękach służb PRL-u to dowód "antypaństwowych" działań a mina Macierewicza ....
  Zobaczcie sami.
 • 2017-08-02 11:49 | szron

  Re:Zachodnia prasa pyta: czy Macierewicz jest rosyjskim agentem?

  w Szwajcarii w każdym domu jest broń , w Norwegii także każdy mężczyzna przechodzi szkolenie wojskowe i dostaje broń ..w Ameryce kazdy może kupić broń , wiec czyimi agentami są rządy tych panśtw ?
 • 2017-08-02 14:53 | żyga

  Re:Zachodnia prasa pyta: czy Macierewicz jest rosyjskim agentem?

  W Szwajcarii ,średniowiecze dawno w tyle.U nas do przodu.A jak to jest z przyczynami i skutkami.?Otóż skutek ,naszych dramatycznych czasów ,spowodowany jest, następująca przyczyną.Po wyborach samorządowych zawarli pakt dwaj mmmmmężowie stanu.W celu wyjaśnienia domniemanych fałszerstw wyborczych.Jeden grabarz lewicy ,drugi grabarz wolności.Ten od lewicy zdołowal ja ,poprzez pakt ze skompromitowanym panem Palikotem i wystawieniem do walki wyborczej paniusi ,która ,wtedy nic nie mówiła ,a teraz bredzi ponad miarę, w reżimowej szczujni .Bardzo prawicowa ,.Czy ten pan nie wiedział, jakie ma poglądy?Wygrał grabarz wolności i prze do przodu jak za przeproszeniem kornik atakujący świerki w puszczy.
 • 2017-08-02 15:05 | Obserwer

  Re:Zachodnia prasa pyta: czy Macierewicz jest rosyjskim agentem?

  Czyli "zielony ludzik" w hybrydzie działań na modłę kremlowskich mocodawców?
  Stara zasada "łapcie złodzieja" jest metodą na ukrycie właściwego złodziejaszka?
  Kto najgłośniej krzyczy o złodzieju, o zdradzie, szpiegach i zabójstwach politycznych, zdradzie sojuszniczej w tzw. aferze mistralowej czy napaści na biuro natowskie?
  Co zatem robią sojusznicze wywiady europejskie?
  Objawienie z podejrzeniem od 2005 roku powoli , ale jednak dochodzi do sedna?
  Co ze wspólnikami i sponsorami politycznymi będzie w takim przypadku?

  Prawda jak zwykle broni się sama.
  Ale już teraz trzeba przyznać , że jeśli jest w tym ziarnko prawdy to jest to robota szpiegowska na miarę stulecia lub nawet dwóch.
  MI-6 miało szpiega rosyjskiego przez prawie 30 lat w randze super umocowanego niby szpiega JKMości, który działał na 3-ch frontach: dla Rosjan szpiegował Amerykanów i sprzedawał W.Brytanię. Osobą , która go najszybciej rozpracowała była jego żona.MI-7 nie dawało jej wiary, bo wówczas szefem był najbliższy przyjaciel zdrajcy z czasów studenckich. Do czasu. Ale jego mocodawcy zlikwidowali ją dla bezpieczeństwa. Zginęła we własnej kuchni, mąż też otworzył korki od szampana będąc na placówce brytyjskiej pod przykryciem. Osierociła dwoje dzieci. Tatuś nigdy się nimi nie przejmował. Zwiał w końcu do Moskwy. Zmarł i jest pochowany w Moskwie. Ta historia ma szanse powtórzyć tu nad Wisłą? Straszne.
 • 2017-08-02 15:13 | M.Wolfram

  Re:Zachodnia prasa pyta: czy Macierewicz jest rosyjskim agentem?

  tak głupiej odpowiedzi jeszcze nie czytałem. Ośmielę się zapytać Pana / Panią "szron" co ma piernik do wiatraka i czy nie nauczono Pani / Pana podstawowych zasad logiki, ze o inteligencji nie wspomną?
 • 2017-08-02 17:04 | azur

  Re:Zachodnia prasa pyta: czy Macierewicz jest rosyjskim agentem?

  No właśnie, czy Macierewicz jest rosyjskim agentem, a jeśli tak, to od kiedy?
 • 2017-08-02 18:02 | Aspiryna

  Re:Zachodnia prasa pyta: czy Macierewicz jest rosyjskim agentem?

  Panie "szron" - tu nie chodzi o "bron w domu", a o dokladna liste postepowania pana Antoniego "Che" Macierewicza w ciagu ostatnich 26 lat - co robil, kiedy
  i dlaczego!
 • 2017-08-02 23:06 | remm

  Re:Zachodnia prasa pyta: czy Macierewicz jest rosyjskim agentem?

  Agentem być może jest, ale raczej nie rosyjskim. Na przykład skasował kontrakty zbrojeniowe z (względnie) przyjazną Rosji Francją, a następnie zawarł nowe z USA i Izraelem. Czemu wszyscy udają, że nie wiedzą, o co chodzi? Tomasz Piątek zrobił dobrą robotę, przedstawił w swojej książce wiele udokumentowanych faktów, ale wyciągnął z nich błędny wniosek (czyżby celowo?)
 • 2017-08-03 00:49 | ajh

  Re:Zachodnia prasa pyta: czy Macierewicz jest rosyjskim agentem?

  Macierewicz był od dawna agentem. Próbował od wewnątrz rozwalić KOR, ale był jeszcze za głupi, potem ZCHN, WSI, teraz całą armię.
 • 2017-08-24 14:09 | M.Wolfram

  Re:Zachodnia prasa pyta: czy Macierewicz jest rosyjskim agentem?

  jako były żołnierz, jestem dziwnie spokojny, że Stany, Francja i Niemcy nie sprzedadzą nam żadnej innowacyjnej technologii wojskowej. Doskonale wiedzą, że w kilka tygodni po sprzedaży, wszystkie szczegóły techniczne znałoby GRU, a zwłaszcza I i IX Zarząd GRU. Już pan Macierewicz dopilnowałby tego, tak jak dopilnował, żeby raport z rozformowania (likwidacji) WSI jeszcze przed jego publikacją był przetłumaczony na j. rosyjski. Ponieważ jednak pan Macierewicz jest szefem SWW i SKW (to jakiś absurd) żadna zaprzyjaźniona agencja nie przekaże oficjalnymi kanałami materiałów nt. tego pana. Ale nieoficjalnie i dość delikatnie przekazuje pozyskane ze źródeł wywiadowczych informacje zaufanym i zaprzyjaźnionym oficerom WP.
 • 2017-08-28 18:16 | Slawomirski

  Re:Zachodnia prasa pyta: czy Macierewicz jest rosyjskim agentem?

  Decentralizacja obronnosc kraju jest slusznym zabiegiem politycznym sprawiajacym ze kraj staje sie trudny lub niemozliwy do okupacji przez Rosje. Za to nalezy sie panu ministrowi Macierewiczowi podziekowanie od Polakow.

  Slawomirski