Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Postfaszyści śmiało sobie w Polsce maszerują. Ba, chroni ich państwowa policja

(12)
1 sierpnia 2017 r. policja z orłami na czapkach pozwalała nacjonalistycznej prawicy profanować pamięć warszawskich powstańców.
 • 2017-08-02 19:01 | Aspiryna

  Re:Postfaszyści śmiało sobie w Polsce maszerują. Ba, chroni ich państwowa policja!

  To prawdziwa ironia losu... nawet II RP (ta "przedwojenna") nie chciala w Polsce ruchow otwarcie faszystowskich i ONR zdelegalizowala. A PiSowska wladza rodzimych faszystow lubi i ochrania. Czy zamierzaja ich do czegos wykorzystac w "odpowiedniej" chwili?
 • 2017-08-02 19:05 | wojtek_ab

  mars

  Obywatele RP i KOD śmiało sobie maszerują. I chroni ich policja.
 • 2017-08-02 22:06 | Aspiryna

  Re:Postfaszyści śmiało sobie w Polsce maszerują. Ba, chroni ich państwowa policja

  "Obywatele RP i KOD śmiało sobie maszerują. I chroni ich policja."

  Czyzby "wojtek_ab" sadzil, ze Obywatele RP i KOD tez maja cos wspolnego z faszystami?
 • 2017-08-03 00:14 | Aspiryna

  Re:Postfaszyści śmiało sobie w Polsce maszerują. Ba, chroni ich państwowa policja

  Zacytuje jeszcze Jana Młynarskiego:

  "Strasznie ubolewam nad tym, że ONR, który odwołuje się do najważniejszych pojęć związanych z naszą historią, naszą tradycją i naszą tożsamością narodową, nie chce posłuchać tego, co mają do powiedzenia ludzie, którzy żyli w czasie powstania. Oni ich nie słuchają, bo dla nich to jest w ogóle nie ważne."
 • 2017-08-03 10:36 | kamilhojarczyk

  Re:Postfaszyści śmiało sobie w Polsce maszerują. Ba, chroni ich państwowa policja

  chiałbym aby ONR i całą resztę nazywać po imieniu - neonaziści
 • 2017-08-03 11:59 | Kazimierz K

  Re:Postfaszyści śmiało sobie w Polsce maszerują. Ba, chroni ich państwowa policja

  Bez przesady z tym oskarżaniem się wzajemnie o faszyzm. Polska nie ma tradycji faszystowskich chyba, że sanację i rządy komunistyczne do 1999 uznamy za faszystowskie. Trzeba spełnić wiele warunków aby dostąpić bycia ugrupowaniem faszystowskim np. realizować swoje cele kosztem innego narodu czy państwa.
 • 2017-08-03 15:29 | Hmm?

  Re:Postfaszyści śmiało sobie w Polsce maszerują. Ba, chroni ich państwowa policja

  Kazimierzu, wyzywanie wszystkich od faszystów to po prostu taktyka lewicy, zamykającej w ten sposób usta tym, których lewica uznaje za wrogów. I nic więcej. Przez lata używanego w tym celu rasizmu i czyni się to nadal w USA i na zachodzie. W Polsce ta struna brzęczy słabiej ze względu na znikomą liczbę obcych, stąd skupienie na "faszyzmie". "Postfaszyści" to tylko przezwisko stosowane przez lewicę z braku argumentów a także z konstatacji (słusznej), że granie na uczuciach jest skuteczniejsze od rozumowania i argumentowania.
  Dość to wszystko ironiczne zważywszy na fakt, że to właśnie lewica jest największym zagrożeniem dla naszego państwa i narodu. Pod każdym względem.
 • 2017-08-03 18:45 | Aspiryna

  Re:Postfaszyści śmiało sobie w Polsce maszerują. Ba, chroni ich państwowa policja

  Czy pan "Hmm?" goli glowe na matowo, czy z polyskiem? I dlaczego ta "lewacka" (?) II RP zdelegalizowala "grzecznych chlopcow" z ONR-u??
 • 2017-08-04 13:40 | Martin L

  Re:Postfaszyści śmiało sobie w Polsce maszerują. Ba, chroni ich państwowa policja

  Kazimierz K Hmm?
  Panowie proszę się douczyć, zakładam ze nie jesteście faszystami, którzy próbują się ukryć pod fasadą konserwatyzmu dopóki nie zdobędą pełnej dyktatury.
  ORN przed wojna jawnie odwoływała się do Hitlera i Mussoliniego ten drugi bardziej do nich docierał ale nie napisał nic konkretnego jak Hitler. Na własny też użytek przetłumaczyli "Mein Kamf"i do tego się odwoływali. PiS jest klero- faszystowski działa jak Mussolini , pomału likwiduje wolność mediów, niezawisłość sądów, popiera ruchy hitlerowskie jak ORN a jest to ścierwo Hitlera .
 • 2017-08-08 11:56 | Kazimierz K

  Re:Postfaszyści śmiało sobie w Polsce maszerują. Ba, chroni ich państwowa policja

  do Martin L.
  Skąd bierzesz wiedzę o tak bardzo znanej organizacji na świecie jak ORN, chyba tylko z Newsweeka. Proszę mi znaleźć państwo na świecie w którym wszystkie osoby lubią obcych, gejów, lesbijki itp. Czy takich ludzi od razu można nazwać rasistami i faszystami. Tolerancja to jest właściwe słowo, gdyż przecież każdy z nas toleruje w rodzinie i w pracy tego rodzaju osoby.
  Czy ty wiesz, że fronty antyfaszystowskie to wynalazek Marksistów, Leninistów i Stalinowców, aby takim fałszywym i bezwstydnym zarzutem skazywać na śmierć, ludzi inaczej myślących. Czy pod twoim hasłami i poglądach lewicowych i neoliberalnych, nie ukrywa się ideologia komunistyczna, której szerzenie w Polsce jest prawnie zakazane.
  Za PRL-u wybory były fikcją, funkcjonował rasizm a władza była sprawowana przez totalitarny partię i rząd. Dlaczego tej władzy również nie oskarżasz, że była faszystowska?.
  Do ostatnich wyborów wszystkie rządy były powoływane przez mniejszość a w państwie szerzył się korporacjonizm, populizm, rasizm i antykomunizm. Dlaczego tych rządów, partii współrządzących nie oskarżyłeś o faszyzm?.
  Faszyzm między innymi funkcjonował we Włoszech i Niemczech, gdzie Mussolini i Hitler zdobyli władze jako mniejszościowy rządy. Następnie usunięto znaczenie parlamentu, by sprawować dyktatorskie rządy. Aby nazwać tego rodzaju rządy, że są faszystowskie, to powinny jeszcze występować takie elementy jak totalitaryzm, imperializm, militaryzm, gdzie te cele są faktycznie realizowane kosztem innych narodów.
  Nazywanie kogoś faszystą czy nazistą jest raczej obraźliwym epitetem a bez ewidentnych dowodów, to tak jakby nazwać kogoś złodziejem, osobę która jeszcze niczego nie ukradła.
  W Polsce są warunki do zdobycia władzy w sposób demokratyczny. Wiele jednak ugrupowań utraciło poczucie rzeczywistości i ideały, co jest warunkiem koniecznym do pozyskania i sprawowania władzy.
  Ludzie pracują i płacą podatki i mają prawo w zamian żądać dla siebie i swoich dzieci, sprawnego i bezpiecznego państwa. @Martin L czy tego nie chcesz?.
 • 2017-08-08 17:13 | Aspiryna

  Re:Postfaszyści śmiało sobie w Polsce maszerują. Ba, chroni ich państwowa policja

  "Nazywanie kogoś faszystą czy nazistą jest raczej obraźliwym epitetem a bez ewidentnych dowodów, to tak jakby nazwać kogoś złodziejem, osobę która jeszcze niczego nie ukradła."

  Szanowny panie, mozna uzywac wyrazu "narodowcy", ale tresc pozostaje ta sama - to jest polska odmiana faszyzmu... i dowodow na to jest dostatecznie duzo!

  P.S. Czy (wedlug panskiego rozumowania) nalezy poczekac, az polscy faszysci
  zaczna mordowac i dopiero wtedy wolno bedzie nazwac ich - wprost -
  faszystami?

  ``````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
  I jestem pewien, że Polacy sami z tej Unii wyjdą. Najpierw ustawią sobie to tak, żeby na Unię było, żeby można kolejne dziesięciolecia piać jak to Unia nas zdradziła. A potem zacznie się wymachiwanie szabelkami, noszenie świętych obrazów, uciekanie się, oddawanie się pod obronę, i tak dalej. Resztę tej historii chyba już znamy, nie? Już żeśmy to widzieli tyle razy...
 • 2017-08-09 13:02 | Kazimierz K

  Re:Postfaszyści śmiało sobie w Polsce maszerują. Ba, chroni ich państwowa policja

  Każde państwo i społeczeństwo podlega różnym procesom i wpływom na różnorodne zmiany społeczne i kulturowe. W krajach zachodniej Europy w porównaniu do Polski, były to trochę inne doświadczenia, co miało i ma bezpośredni wpływ na obecne zachowania społeczne.Pomimo, że społeczeństwo polskie w szczególności w miastach jest bardzo zatomizowane, to w wielu sprawach jest bardzo konserwatywne.
  Jakie były to inne doświadczenia.
  1.Polska demokratycznym państwem stała się dopiero w latach 90 tych ubiegłego wieku, gdzie w Europie zachodniej miało to miejsce dużo wcześniej.
  2.Polska od ponad 25 lat przechodzi okres transformacji ustrojowej z systemu komunistycznego, do sytemu kapitalistycznego, gdzie w EZ były to zupełnie inne doświadczenia.
  3.W Polsce są poważne różnice pomiędzy tak zwaną prawicą i lewicą, gdzie w EZ te różnice pomiędzy największymi partiami zupełnie się zatarły.
  4.W Polsce do kościoła stale uczęszcza ponad połowa chrześcijan, gdzie w EZ średnio to wynosi około 5%
  5.Polska uzyskała niezależność polityczną i gospodarczą ponad 25 lat temu, gdzie w krajach EZ miało to miejsce kilka wieków wcześniej.
  To są tylko niektóre wymienione przeze mnie czynniki, mające istotne znaczenie na poglądy społeczne i polityczne.

  W Polsce o wyborze parlamentu, samorządu i Prezydenta decydują wyborcy i to do nich jako suwerena należy władza. Dlatego w takich sprawach jak konstytucja, ustawy, przynależność do UE, NATO, decyduje demokratyczne społeczeństwo, chyba, że całą tą demokrację odbierze nam UE, lub jakieś inne państwo zaborcze.
  Według ostatniego niezależnego sondażu w Polsce, społeczeństwo jest dużo bardziej ogólnie zadowolone z życia w porównaniu do średniej w UE.
  Niestety ludzie mają różne doświadczenia i dlatego w różny sposób to oceniają.

  W krajach EZ najczęściej oceniają PIS jako partię prawicową i narodowo konserwatywną a nie jako partię faszystowską.
  Jeżeli ktoś zacznie kogoś mordować, to najpierw trzeba będzie zdiagnozować okoliczności i sprawców, aby doprowadzić do ich sprawiedliwego ukarania a dopiero później będzie się można zastanawiać z czym mamy do czynienia.
  Używanie przez jakąkolwiek partię tej sprawy w celach politycznych, jest poważnym wykroczeniem przeciwko rodzinom ofiar.
  Również zaniechania w celu wykrycia okoliczności i sprawców, jest poważnym wykroczeniem.
  Społeczeństwo jednak w tym względzie dzieli się na konserwatystów i liberałów, którzy w tym względzie mogą mieć zupełnie odmienne poglądy.
  Aby spolaryzować te poglądy, wymyślono coś takiego jak demokrację i politykę.
  Demokracja nie jest jednak najlepszym systemem politycznym sprawowania władzy, lecz na razie nikt nie wymyślił lepszego systemu.
  Natomiast polityka, to nic innego jak teatr polityczny lub inaczej sztuka rządzenia.
  Dlatego w tych sprawach nie wolno dać się zwariować, chyba , że się jest politykiem i nic więcej nie umie się robić.