Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Od dziś żyjemy na ekologiczny kredyt. Jaką Ziemię zostawimy naszym dzieciom?

(4)
WWF alarmuje: „zjadamy” naszą planetę w zastraszająco szybkim tempie. W osiem miesięcy zużyliśmy zasoby, które powinny wystarczyć na cały rok.
 • 2017-08-02 21:13 | Kosal

  Re:Od dziś żyjemy na ekologiczny kredyt. Jaką Ziemię zostawimy naszym dzieciom?

  Proponuje pani redaktor aby sobie wziala cos na glowe i zrelaksowala sie, a potem niech pani redaktor sie wezmie za tych co wypuszczaja w powietrze CO2 czyli nas wszystkich.
  Na pierwszy ogien powinni isc ci co gryluja, potem wlasciciele aut (mam nadzieje ze pani redaktor jezdzi tylko rowerem), pozniej powinni pojsc milosnicy miesa (zwierzeta hodowlane puszczaja baki, zwlaszcza krowy).
  Po tych pierwszych trzeba sie zabrac za te 3% naukowcow co uparcie odmawiaja poparcie slusznej sprawy globalnego ocieplenia.
  Na koncu wziesc sie za to 60% procent spoleczenstwa co nie popiera globalnego ocieplenia, zwlaszcza po tym goracym Lipcu w Polsce.
  Mnie grozby pani redaktor chyba omina bo chowam sie za plecami Trumpa.
 • 2017-08-02 23:05 | jakowalski

  Re:Od dziś żyjemy na ekologiczny kredyt. Jaką Ziemię zostawimy naszym dzieciom?

  wojtek_ab
  Tak! Nasza planeta jest przeludniona.
 • 2017-08-03 11:28 | Herstoryk

  Re:Od dziś żyjemy na ekologiczny kredyt. Jaką Ziemię zostawimy naszym dzieciom?

  Przytłaczająca większość ostrzeżeń przed zmianami klimatycznymi i dewastacją ekosfery straszy prognozami opartymi na modelowaniu liniowym, tj. proporcjonalnie wyższymi temperatury czy proporcjonalnie rosnącymi wychyleniami w pogodowe ekstrema, itp. Tymczasem klimat i biologia są liniowe tylko w pewnym paśmie, poza którym są dynamiczne, tzn. zachowują się zgodnie z zasadami fraktalnej teorii chaosu. Jeśli wymuszania (forcings) wypchną je poza te pasma, następują gwałtowne przeskoki do często drastycznie różnych parametrów systemowych. Czyli, np. wymuszanie cieplne klimatu powyżej jakiejś średniej temperatury może ludzkość zaskoczyć jego nagłą i trudną do przewidzenia czy modelowania reakcją.

  Gatunek ludzki zachowuje się jak każdy inny, gdy zostanie pozbawiony naturalnej kontroli wzrostu - dewastuje swą niszę ekologiczną. W naszym przypadku cały glob, niestety.
 • 2017-08-03 15:24 | Hmm?

  Re:Od dziś żyjemy na ekologiczny kredyt. Jaką Ziemię zostawimy naszym dzieciom?

  Gdyby jakiekolwiek przewidywania ekologistów choć raz się sprawdziły, może mniej sceptycznie podszedłbym do tego wypracowanka. Ale w obecnej sytuacji można je tylko odczytać jednoznacznie jako marksistowskie wezwanie do zniszczenia naszej cywilizacji.