Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prezydent przedstawia plan pomocy frankowiczom. Kogo zadowoli?

(5)
Od początku było wiadomo, że przedwyborcza obietnica prezydenta nie będzie mogła zostać zrealizowana, bo rozwali cały system bankowy. Czy obecny projekt to dobry kompromis?
  • 2017-08-03 16:13 | Kavar

Dlaczego pomagac frankowiczom?

Czy oni nie zdawali sobie sprawy,podpisujac umowy,w jakie bagno sie wpakowali?Czy nie bylo to wszystko wypisane czarno na bialym?
    W ogole kredyt hipoteczny to najwieksze oszustwo jakie udalo sie wcisnac Polakom.Placenie gigantycznych sum bankom,ustalonych wedlug ich widzimisie,ze stalym zagrozeniem odebrania majatku calego zycia uznano za dowod 'sukcesu zyciowego'.Pamietam okres sprzed kilku lat,kiedy wszyscy znajomi na gwalt kupowali mieszkania, 'bo taniej nie bedzie'. Teraz jedza tynk ze scian.
  • 2017-08-03 23:38 | Mad Marx

Re:Prezydent przedstawia plan pomocy frankowiczom. Kogo zadowoli?

W Polsce nie ma czegoś takiego jak "kredyt hipoteczny" to jest ściema banksterów. Biorący kredyt hipoteczny odpowiada do kwoty hipotecznej wartości nieruchomości na którą kredyt zaciągnął. Tak jest definiowany kredyt hipoteczny w krajach zachodniej Europy. Ale w Polsce banki od 1989 roku stoją ponad prawem. Jedyny wyłom w tej zasadzie uczynił TK , jeszcze w czasach rządów PO, uznając za niezgodny z prawem tzw "bankowy tytuł egzekucyjny" na podstawie którego bank mógł obywatelowi odebrać jego pieniądze bez wyroku sądu. Prawa i Sprawiedliwa władza też nic z tą UPRZYWILEJOWANĄ POZYCJĄ BANKÓW NIE MA ZAMIARU ZROBIĆ.
  • 2017-08-05 03:22 | Kavar

@Mad Marx
    To prawda, dlatego tez sam zrezygnowalem juz dawno z pomyslu brania kredytu na mieszkanie i odradzam to wszystkim moim znajomym (w wiekszosci mnie nie posluchali,niestety). Niestety, propaganda rzadowa robi swoje,wszelkiego rodzaju programy typu 'Rodzina na swoim/Deweloper na twoim'..Mam nadzieje,ze banka nieruchomosci w koncu peknie, a kredyty pseudohipoteczne wyladuja na smietniku historii.
  • 2017-08-08 10:27 | kaesjot

W 1972 roku ojciec wziął kredyt na budowe - 100 tys. zł na 1% na 25 lat czyli miał do oddania 125 tys. zł. Raty splacał co kwartal a jej wysokość ( kwartalnej ) stanowiła ok. 20 - 25% miesiecznej płacy.
    Ja brałem kredyt hipoteczny w 1999 roku w kwocie odpowiadającej 20-tu moim ówczesnym miesiecznym pensjom. Wysokość raty miesiecznej odpowiadała ok. 1/3 pensji. Przez pierwsze 3 lata mimo spłacania wyznaczonych rat wielkość mojego zadluzenia rosla. Gdy oddalem do banku równowartość pozyczonej kwoty to miałem spłacone zaledwie 20% kapitału - 80% poszło na spłatę odsetek. Wtedy zdecydowalismy się na przewalutowanie na CHF. Wysokość raty spadła 3-krotnie.
    W niosek stad taki, ze najlepsze na budowanie to polaczenie dzisiejszej dostepności materiałów z 'wczesnogierkowymi" warunkami finansowania.
  • 2017-08-09 22:20 | Kazimierz K

Na ten temat już się kilka razy wypowiadałem, także jest raczej pewne, że kredyty hipoteczne zawierane w frankach szwajcarskich, powinny być w jakiś sposób rozwiązane przez państwo. Niestety na same banki nie ma co liczyć, gdyż nie jest to ich interes.
    Obecnie jest przez Prezydenta przygotowany jakiś kolejny projekt ustawy i mam nadzieję, że tym razem coś to ulży frankowiczom.
    Z mojej strony wnioskuję, aby tym którzy mają nadal dobrą zdolność kredytową i nadal uzyskują przychody, ulżyć przynajmniej w formie ulgi podatkowej, tak jak to mogą zrobić przedsiębiorcy. Oczywiście fiskus na tym trochę straci, lecz z czego mają ludzie płacić te podatki, jak nie stać ich na zwiększone raty kredytowe (powiększone z powodu wzrostu kursu franka)nawet o 100%.