Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Co Europa może zrobić dla Czarnego Lądu?

(3)
Czy – jak twierdzi Emmanuel Macron – Afryka ma problem, bo Afrykanie mają zbyt wiele dzieci? A może to Europa ma wciąż problem z kolonialną przeszłością?
 • 2017-08-04 15:29 | stok

  Afryka ma problem, bo Afrykanie mają zbyt wiele dzieci

  Racja. Są dwa sposoby pomocy Afryce: Ograniczenie dzietności i edukacja.
 • 2017-08-07 00:10 | jakowalski

  Re:Co Europa może zrobić dla Czarnego Lądu?

  Przestać się wtrącać w sprawy wewnętrzne Afryki.
 • 2017-08-08 15:25 | Kazimierz K

  Re:Co Europa może zrobić dla Czarnego Lądu?

  To wszystko już było i Afryka naprawdę potrzebuje pomocy.
  Pytanie czy w taki sposób jaki to robią Chiny, inwestując i rozwijając gospodarkę, by za jakiś czas być oskarżany o wyzysk i neokolonializm. Inwestując państwowe pieniądze, trzeba to w jakiś sposób zabezpieczyć, co powoduje konieczność rozbudowy na tym terenie państw afrykańskich infrastruktury militarnej.To wszystko wymaga zgody społeczności międzynarodowej. Państwa afrykańskie są raczej niewiarygodne w gwarantowaniu bezpieczeństwa zagranicznym inwestycjom.

  Podobno państwa komunistyczne a do takich chcą się zaliczyć Chiny, potrafią zbudować od podstaw nowy ład i porządek i dobrą przyszłość każdej społeczności. Wystarczy rzucić hasła a lud pracujący miast i wsi wykona to zadanie.

  A tak naprawdę poważnie, czy poszczególne bogate państwa nie powinny wspólnymi siłami, w sposób planowany, odbudować gospodarczo wybranych państw afrykańskich, by tym sposobem dać przykład do naśladowania innym państwom.
  Podstawowy problem Afryki to głód. Aby Afryka mogła sama produkować żywność, dla siebie i na eksport, to w niektórych dziedzinach świat w tym Europa musi odejść miedzy innymi od subsydiowania żywności. Dopłaty do rolnictwa przez UE mogą mieć bardzo niekorzystny wpływ na wolny rynek i konkurencję, gdyż ma to bezpośredni wpływ na rozwój i opłacalność wytworzenia produktów rolnych w Afryce.