Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czym rządowi PiS naraziła się fundacja Otwarty Dialog?

(4)
Szarża na fundację Otwarty Dialog to potwierdzenie obaw, że rząd zamierza rozprawić się z organizacjami pozarządowymi na dobre i ostatecznie.
 • 2017-08-07 12:50 | mumrak

  Czym rządowi PiS naraziła się fundacja Otwarty Dialog?

  Wystąpiło uzasadnione podejrzenie że sprawa nie spodoba się naczelnikowi, słynnemu z pamiętliwości. A tu żadnych kosztów nie trzeba ponosić, ryzykować kontroli, nieudanej inwestycji czy projektu. Nie potrzeba wiedzy fachowej. Po prostu uruchamia się służby i zalicza punkty. Nawet jak nic się nie zdziała, to pokazać można dobre chęci.

  No i teraz pytania - jakie postawy aktywizuje się w Polsce? Będzie rozwój, prosperity i wzrost?
 • 2017-08-07 15:01 | vandermerwe

  Re:Czym rządowi PiS naraziła się fundacja Otwarty Dialog?

  Ciekawa fundacja mieszajaca sie w wewnetrzne sprawy panstwa osciennego, pomagajaca w przewrocie, nie da sie zaprzeczyc, ze Janukowycz zostal obalony w wyniku przewrotu no i na koniec majaca prawo handlu bronia. Wiec teraz, gdy przedstawiciel takiej fundacji "wola": "„Niech państwo stanie: wyłączmy rząd!”, to rzad jak najbardziej zareaaguje. Dobrze jest obalac rzady w osciennym kraju gorzej byc obalanym. Pani zas pyta naiwnie, czym rzadowi narazila sie fundacja. Przeciez w Pani tekscie jest odpowiedz.
 • 2017-08-07 17:33 | Kazimierz K

  Re:Czym rządowi PiS naraziła się fundacja Otwarty Dialog?

  Zorganizowanie organizacji pozarządowej, to również często dobra okazja okazja do zarobienia łatwych pieniędzy, w szczególnie w takich sprawach jak sprawach jak wolność, prawa człowieka, ekologia itp. Wiele sił politycznych czy biznesowych a nawet mafie,szukają takich organizacji, by pod płaszczykiem niezależnych organizacji, promować lub lobbować określone własne interesy, które są jednak najczyściej sprzeczne z interesem społeczeństwa a nawet państwa.
  W słabym państwie, tego rodzaju działalność często się rozwija bez przeszkód, gdyż tego rodzaju organizacji praktycznie nikt nie kontroluje. A przecież tak jak inne firmy, powinny one podlegać szerokiej kontroli w szczególności ze strony Urzędu Skarbowego a nawet Policji Skarbowej i innych państwowych kontroli, (gdy te organizacje korzystają z dotacji państwowych przedsiębiorstw i firm zagranicznych).
  W przepisach ustawodawczych i w statusie każdej organizacji pozarządowej , powinno być zapisane bezwzględnie, dbanie o dobro społeczne i Państwa. Organizacje pozarządowe są rejestrowane i wyrejestrowywane przez sądy powszechne, także w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości, można tego rodzaju organizację prawnie zlikwidować, pociągając również do odpowiedzialności karnej jej członków zarządu.
  "Złodziej pierwszy krzyczy, łapać złodzieja".
 • 2017-08-07 19:38 | edan

  Re:Czym rządowi PiS naraziła się fundacja Otwarty Dialog?

  Fundacja Otwarty Dialog nie ma za wiele wspólnego z dialogiem i to jeszcze otwartym, gdy równocześnie nawołuje do łamania prawa i jak to się wyrażę 'robienia majdanu'. Poza tym organizacja, która w statucie ma wypisaną walkę o demokrację, praworządność nie powinna mieć problemów z udowodnieniem źródeł swoich finansów. Transparentność takich organizacji powinna być bez zarzutów. Niestety, pytania o finanse wywołały nerwową reakcję władz tej fundacji.