Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zamiast modernizacji armii mamy reanimację staroci

(10)
Stary sprzęt musi być utrzymywany w sprawności z powodu ślimaczących się zamówień na nowy. Problem dotyczy nie tylko okrętów, ale również śmigłowców i czołgów.
 • 2017-08-10 19:44 | czaro

  hahaha

  A nie moga trenowac w skafandrach pletfonurkow i plywac na pontonach ? Macierewicz chwali sie tym, ze wydaje pieniadze na zbrojenia w wysokosci 2 % pkb. Czyli zakup rzadowych samolotow, a w kolejce czeka jakis specjalny pociag. Naogladal sie swir filmu "Dokor Ziwago" tam byl taki rewolucjonsta, ktory pomykal po pustkowiach Rosji.
 • 2017-08-10 21:22 | andrzej52

  Re:Zamiast modernizacji armii mamy reanimację staroci

  "Starej generacji zestawy Kub i Newa już zresztą zmodernizowaliśmy."
  Na Newkach służyłem w latach 1979-81 w Helu-Borze.
 • 2017-08-11 10:16 | Kazimierz K

  Re:Zamiast modernizacji armii mamy reanimację staroci

  Dobrą armię można jedynie obiektywnie ocenić w boju. Przykładem są wyszkolone i uzbrojone oddziały irackie przez Amerykanów, którzy z braku woli walki szybko się poddali ISIS. Jak dowódcy polscy i żołnierz również nie będą wiedzieć kto jest wrogiem a przyjacielem, to nawet NATO nam nie pomoże. Proszę o trochę rozsądku przy krytykowaniu polskiej armii, lub zastanowić się nad zmianą obywatelstwa.
  O polskiej armii z 1939 roku, też się często wyśmiewano na zasadzie "Silni, zwarci i gotowi do ucieczki". A przecież kto zna historię i jest obiektywny, doskonale wie, że Polska ze względu na tam tą sytuację geopolityczną, nie miała najmniejszych szans tą wojnę wygrać.
 • 2017-08-11 10:53 | Jacek_K

  Re:Zamiast modernizacji armii mamy reanimację staroci

  To jest zorganizowany i celowy sabotaż polskich możliwości obronnych. Plany Ministerstwa i jego zachcianki są tak wyśrubowane, że ab ovo niewykonalne, w związku z czym ceruje się stare skarpetki. Zamiast coś średniej jakości od zaraz, cuda na kiju za dwadzieścia lat a do tego czasu odmalowywany złom. Czy Antoni Macierewicz jest obcym agentem?
 • 2017-08-11 13:34 | kaesjot

  Re:Zamiast modernizacji armii mamy reanimację staroci

  2017-08-11 10:16 | Kazimierz K
  "Polska ze względu na tam tą sytuację geopolityczną, nie miała najmniejszych szans tą wojnę wygrać."
  Nie ze wzgledu na sytuację geopolityczna lecz ze wzgledu na prowadzoną politykę skonfliktowania z bezpośrednimi sasiadami i szukaniem sojuszników daleko - podobnie jak dzisiaj.
 • 2017-08-11 14:04 | artur702

  Re:Zamiast modernizacji armii mamy reanimację staroci

  Agent Kremla demoluje Armię Polską i rozbraja. Takie ma prawdopodobnie dyrektywy Putina i Jarosława Kaczyńskiego, który kontynuuje dzieło swojego ukochanego wujka Wilhelma Świątkowskiego, kata narodu polskiego i pułkownika Armii Czerwonej nasłanego po II Wojnie Światowej do Polski przez samego Józefa Stalina. Wilhelm Świątkowski Naczelny Prezes Sądu Wojskowego w Warszawie pieścił małego Jarosława Kaczyńskiego w jego domu rodzinnym na kolanach. Wzbudzając jego miłość do Związku Radzieckiego i Józefa Stalina związał Jarosława Kaczyńskiego na całe życie z ideologią komunistyczną, której ten wierny jest po dziś. Całe ugrupowanie zwane "PiS" to postkomuniści. Dlatego w Polsce po "PiS" trzeba będzie na nowo przeprowadzać dekomunizację i dezubekizację.
 • 2017-08-12 13:04 | Kazimierz K

  Re:Zamiast modernizacji armii mamy reanimację staroci

  "Uderz w stół a nożyce się odezwą". Te przysłowie do tych którzy mają gdzieś wojsko polski i polską rację stanu w tym względzie.
  Żeby móc być być chociaż subiektywnie oceniony, to przynajmniej należy znać dobrze historię Polski. Jeżeli Polska miała podobno bardzo złe stosunki, ze wszystkimi sąsiadami ale miała z nimi nawet kilkakrotnie powtórzone pakty o nieagresji, co dotyczy przede wszystkim Niemiec i ZSRR, to jaki były podstawy by bez wypowiedzenia wojny napaść na Polskę. Pomimo, że Polska miała zawarte umowy z Francją i Anglią o pomocy woskowej na wypadek zaatakowania Polski, to decydującym czynnikiem było podważenie traktatu wersalskiego i umowa o rozbiorze Polski przez Niemcy i ZSRR.

  Okres postkomunizmu rozpoczął się w Polsce od okrągłego stołu, gdzie władze przejęli członkowie byłych władz komunistycznych i członkowie opozycji związanej z solidarnością a faktycznie związanych z otoczeniem Wałęsy. Wiadomo również, że duża grupa działaczy z solidarności, to byli członkowie partii, którzy w różnych latach z tej partii zostali wydaleni lub sami odeszli. Było to również związane, że w samej PZPR trwały walki polityczne i wpływy i jedni wygrywali a inni przegrywali. Takimi osobami byli między innymi Mazowiecki, Gieremek, Kuroń, Balcerowicz i wielu innych.
  Cale sądownictwo w Polsce, również powstało w tym czasie, głównie na podstawie już zatrudnionych sędziów a zmiany były również dokonany wewnątrz utrwalonej wcześniej korporacji sędziowskiej. W okresie PRL, każdy sędzia musiał należeć do partii.
  Siłami postkomunistycznymi możemy prawidłowo zatem nazwać, wyłącznie te grupy polityczne, które są i reprezentują nadal układ polityczny do 1990 roku.
  Niemożna zatem obrażać lub wywyższać ludzi, którzy na to nie zasługują. Przecież system komunistyczny może jeszcze wrócić.
  Lenininizm i Stalinizm w celu eliminacji swych przeciwników, najczęściej nazywali ich faszystami, co było patentem na mordowanie ludzi.
  Takim samym przykładem jest wskazywania dziadka Tuska który służył w Wermachcie, czy wskazywanie jakiegoś bajkowego przodka Kaczyńskiego.
  Tylko nieznajomość historii, obłuda, fałsz i cynizm, może być wytworem takich paskudnych opini, w sytuacji gdy tereny obecnej Polski były przez min 150 lat pod okupacją obcych państw. Do wojska często jako "mięso armatnie" pobór był przymusowy a nawet rodziny podlegały niszczeniu, gdy ktoś odmawiał lub był dezerterem.
  Na jakiej postawie służyli Polacy w armii czerwonej w okresie II wojny światowej, skoro ZSRR wraz Niemcami 1939 roku napadli na Polskę, rozpoczynając II wojnę światową.
 • 2017-08-13 20:08 | azur

  Re:Zamiast modernizacji armii mamy reanimację staroci

  W następnej kolejności będą kontrakty na czołgi podwodne i samoloty podwodne.
 • 2017-08-14 09:12 | Kazimierz K

  Re:Zamiast modernizacji armii mamy reanimację staroci

  Dlaczego nie wydrukowanego mojego kolejnego tekstu, który był stosowną odpowiedzią w prowadzonej dyskusji o armii.
 • 2017-08-14 19:42 | Martin L

  Re:Zamiast modernizacji armii mamy reanimację staroci

  Kazimierz K
  Napisał pan tyle ale wszystko nie na temat tak ma wyglądać dyskusja o armii?

  Postkomunizm zaczął się w 2015r przez likwidację TK i dziwnym trafem wszelkie łajdactwo z poprzedniego systemu przylgnęło do was, teraz tylko pokazują ja ładnie się modlą. Typowa pisowska hipokryzja i zakłamanie.