Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Macron forsuje prawo, które uderzy w firmy delegujące polskich pracowników do UE

(17)
Aby zablokować niekorzystne dla Polski zmiany w dyrektywie o pracownikach delegowanych, potrzebujemy solidnej koalicji. Wkrótce przekonamy się, czy PiS ją zbuduje.
 • 2017-08-14 16:46 | argonfactory

  RE: Macron forsuje prawo, które uderzy w firmy delegujące polskich pracowników do UE

  Lubie Macrona wlasnie za to, ze nie jest naiwny i nie daje sie nabrac na te - mowiac potocznie, bo trudno to inaczej okreslic - rzniecie glupa przez polski rzad. Po co ma gadac z Warszawa, skoro Waszczykowski i Duda beda mu wciskali kit, ze Macron nie zna sytuacji w Polsce, albo ze sie myli, albo ze mu odpowiedza za miesiac, albo za dwa, albo za trzy miesiace.
  Pomijam prosty fakt, ze Macron to zbyt wysoki poziom jak na polskich politykow, ktorzy bez przeczytania rano SMSa z informacja co maja mowic i myslec, nie potrafia dzioba otworzyc.
  Poza tym, dziadowskie zerwanie przez Polski rzad kontraktu na Caracale tez pokazalo ile ten polski rzad jest wart.
 • 2017-08-14 17:00 | jakowalski

  Re:Macron forsuje prawo, które uderzy w firmy delegujące polskich pracowników do UE

  To by były dla Polski bardzo korzystne zmiany, wymuszające na nas zbudowanie w Polsce nowoczesnej gospodarki, opartej nie jak dziś na niskich płacach, a na wysokich płacach, czyli wysokiej wydajności pracy, innowacyjności i wysokiej konkurencyjności międzynarodowej. A że może to wymagać wyjścia z UE? No cóż, tylko to nam pozostaje, jeśli UE się nie zreformuje i nie postawi na uczynienie z Polski ośrodka nowoczesnej myśli technicznej, a nie jak dziś buforowego (dla tzw. Zachodu) państwa zależnego od Niemiec i Francji, państwa zadawalającego się rolą rezerwuaru taniej siły roboczej i rynku zbytu dla niemieckich czy też francuskich nadwyżek.
 • 2017-08-14 17:07 | lakkot

  Re:Macron forsuje prawo, które uderzy w firmy delegujące polskich pracowników do UE

  Coz to za straszliwa kara, zmusic Polske zeby placila swoim pracownikom pensje umozliwiajace normalne zycie w miejscu gdzie sie pracuje. No tragedia po prostu, zeby pracownicy mogli wynajac mieszkanie zamiast gniezdzic sie po przyczepkach w 6 osob.
 • 2017-08-14 17:36 | jakowalski

  Re:Macron forsuje prawo, które uderzy w firmy delegujące polskich pracowników do UE

  Polskie firmy transportowe są przecież słusznie oskarżane przez ich zachodnich konkurentów o stosowanie dumpingu płacowego, stąd też np. Francja chce wprowadzić te surowe zakazy oddelegowywania polskich pracowników do pracy we Francji, aby zmusić polskie firmy działające we Francji do wypłacania Polakom zatrudnionych w tych firmach płac francuskich, a nie, jak dziś, mocno zaniżonych płac polskich.
 • 2017-08-14 20:00 | wnukmarek

  Re:Macron forsuje prawo, które uderzy w firmy delegujące polskich pracowników do UE

  To może ten Mikron(bo za rok takie będzie miał poparcie) spowoduje, że w Leclerkach, Carrefurach i innych Leroirach pracownicy dostaną francuskie pensje. To by było uczciwe. Może niech mamuśka , przepraszam, żona mu to podpowie, bo jak na razie to on jest prezydentem, a ona de facto rządzi.
 • 2017-08-14 20:04 | Mad Marx

  Re:Macron forsuje prawo, które uderzy w firmy delegujące polskich pracowników do UE

  @jakowalski- zgodzę się, że to rozwiązanie, proponowane przez Francję w dłuższej perspektywie będzie dla Polski korzystne. Natomiast lepiej od nas rozwinięte kraje Zachodu Nie postawią na uczynienie z Polski Ośrodka nowoczesnej myśli technicznej, bo po pierwsze nie leży to w ich interesie a po drugie Polska wcale do tego nie dąży i nie podejmuje w tym kierunku żadnych działań, zadowalając się rolą państwa buforowego i rezerwuaru taniej siły roboczej. Nie jest to wina Niemiec czy Francji ale nasza własna. Poza Unią Polska jest skazana na utrwalenie takiej pozycji. Warto pamiętać o tym, że w porównaniu z czasami "przedunijnymi" udział krajowego kapitału w gospodarce Polski jest dziś znacznie wyższy i cały czas rośnie.
 • 2017-08-14 23:14 | prenumeratorpolityki

  Re:Macron forsuje prawo, które uderzy w firmy delegujące polskich pracowników do UE

  Nie bardzo rozumiem dlaczego Polityka wyraza oburzenie, że Francuzi nie chcą aby polscy pracodawcy.... podkreślam pracodawcy a nie pracownicy demolowali francuski rynek pracy...
  Macron nie chce ograniczenia zatrudniania Polaków we Francji a jedynie tego, aby polscy pracodawcy wraz ze swoimi polskimi przyzwyczajeniami "na twoje miejsce są tysiące" przejmowali kontrakty we Francji za francuskie stawki płacąc swoim pracownikom polskie stawki dodatkowym zyskiem nie dzieląc się z nikim bo tak wyglada kapitalizm nad Wisłą a nie Sekwaną.
 • 2017-08-15 02:55 | Andrzej Falicz

  Solidarnosc ala UE

  Jak na dloni widac jaka bzdura jest tzw. solidarnosc i zasady w UE. Liczy sie narodowy interes i tak panstwa jak Niemcy i Frnacja beda szantazowac i naginac Bruksele uzywajac swojej ekonomicznej przewagi aby osiagnac swoje cele.
  Zjednoczenie panstw mogace zagrozic ich przewadze trzeba rozbic...
 • 2017-08-15 08:14 | tuciu

  Re:Macron forsuje prawo, które uderzy w firmy delegujące polskich pracowników do UE

  @jakowalski: Coz za skromnosc: jesli EU nie zrobi z nas nowoczesnej gospodarki, albo lepiej od razu supermocarstwa, nie przejmie naszych wzorcow jedynowladztwa prezesa, naszego uzbrojenia armii w drzwi od stodoly a'la Macierewicz i tego krzykliwego performance, ktory uprawia p. Waszczykowski nie uzna za dyplomacje, to jakowalski sie obrazi i wezmie swoje bezcenne zabawki z unijnej piaskownicy, a cala EU rozpadnie sie bez nas w proch w przeciagu paru lat. Panie blogowiczu, tu Ziemia, kiedy wraca Pan z orbity Marsa?
 • 2017-08-15 09:06 | Jarek16

  Re:Macron forsuje prawo, które uderzy w firmy delegujące polskich pracowników do UE

  @jakowalski I właśnie dobra zmiana z zaprzeczającą zasadom fizyki religią smoleńską na sztandarach rozwinie w Polsce opartą na wiedzy nowoczesna gospodarkę. Wycinana na palety Puszcza Białowieska i reanimowane stocznie będą kołami zamachowymi tego procesu. Dobrze wykształceni młodzi Polacy nie będą szukali swojego miejsca na zepsutym zachodzie tylko wrócą do Macierzy i ubrani w koszulki z symbolem Polski Walczącej zaśpiewają chóralnie Rotę. Widzę to oczami duszy.
 • 2017-08-15 11:06 | jakowalski

  Re:Macron forsuje prawo, które uderzy w firmy delegujące polskich pracowników do UE

  Mad Marx
  Niestety, ale to jest wina wszystkich „postsolidarnościowych” polskich elit władzy, jako że były one za wstąpieniem Polski do Unii, wiedząc doskonale, że lepiej od nas rozwinięte kraje Zachodu nie postawią nigdy na uczynienie z Polski ośrodka nowoczesnej myśli technicznej, bowiem nie leży to w ich interesie i że w interesie Zachodu jest tylko i wyłącznie uczynnienie z Polski państwa buforowego, rynku zbytu dla swoich nadwyżek oraz rezerwuaru taniej siły roboczej. Tak więc tylko wychodząc z Unii mamy szansę stać się zamożną, nowoczesną gospodarką opartą na innowacyjności, ośrodkiem nowoczesnej myśli technicznej.
  Poza tym, to przed wojna niemiecki kapitał też przefarbował się na polski zatrudniając nominalnych Polaków na stanowiskach prezesów niemieckich spółek działających w Polsce. W ostatnim „Przeglądzie Historyczno-Wojskowym” jest artykuł o takim nominalnym Polaku, którego niemiecki kapitał postawił przed wojną na czele kontrolowanych przez ów niemiecki kapitał browarów, które działały w II RP. Był to gen. Kazimierz Ładoś i miał on później sporo nieprzyjemności z tego powodu.
 • 2017-08-15 12:02 | zxcvb

  Re:Macron forsuje prawo, które uderzy w firmy delegujące polskich pracowników do UE

  Niby czego możemy się spodziewać po UE, skoro podesłaliśmy im armię robotników a pracę dajemy robotnikom w USA. Zerwanie umowy na Caracale długo popamiętamy.
 • 2017-08-15 13:58 | Mad Marx

  Re:Macron forsuje prawo, które uderzy w firmy delegujące polskich pracowników do UE

  @wnukmarek- uważasz że jest uczciwe, że ukraińskie i białoruskie firmy przewozowe, świadczące swoje usługi na terenie Polski płacą kierowcom równowartość 1000 zł ? To jest uczciwa konkurencja ?
 • 2017-08-15 22:38 | ThomasZNiemiec

  Re:Macron forsuje prawo, które uderzy w firmy delegujące polskich pracowników do UE

  To co chce Macron jest ewidentnie lepiej suma sumarum dla wszytkich pracownikow i z Francji i z Polski. Dla tych ktorzy chca budowac domy, albo potrzebuja kogos ktory sie opiekuje starych ludziom, to co Macron chce jest niekorzystne.

  Ale suma sumarum nasz system socjalny w Francji, w Benelux, w Niemczech nie dziala jesli akceptujemy ze ludzie ktorzy pracuja pod innymi warunkami maja dostep do naszego ryneku pracy. Lepiej wydac wiecej dla pracownikow budujac nasze domy ale miec mniej ludzi bezpracy.

  Gdyby nie PiS a arogancji i bezczenosc ze strony Polski tez powinnismy to zmienic. Wziac pod uwage ze PiS jest tak arogancki i bezczelne a poza tym niekompetentny, to teraz jest dobry moment zeby te rzeczy naresczie zmienic.
 • 2017-08-15 23:40 | Aspiryna

  Re:Macron forsuje prawo, które uderzy w firmy delegujące polskich pracowników do UE

  Jeden krotki cytat:

  "Podła zmiana ciąg dalszy: zarżnęli stadniny, wycinają puszczę, przerobili media publiczne na brukowce, zatłukli Trybunał Konstytucyjny- zamieniając go w kabarecik miotły Przyłębskiej, spółki skarbu państwa - to skarbonki do dojenia przez : Misiewiczów, PiSiewiczów, wydoili SKOKI, teraz robią skok na banki, które już zaczynają doić (na pomnik Kaczyńskiego już wydoili), atakują jak szarańcza sądy i samorządy, skłócają nas z sojusznikami i sąsiadami..."

  ... i z Macronem!
 • 2017-08-16 03:26 | Kavar

  Re:Macron forsuje prawo, które uderzy w firmy delegujące polskich pracowników do UE

  @Andrzej Falicz
  UE dziala jak najbardziej w interesie polskich pracownikow, chroniac ich przed brudnym wyzyskiem ze strony naszych rodzimych januszy biznesu. Polscy pseudobiznesmeni niech albo podporzadkuja sie prawu francuskiemu,albo pakuja manatki.
  @wnukmarek
  Akurat francuskie supermarkety w Polsce placa duzo lepiej niz rodzime i przestrzegaja kodeksu pracy. Najpodlejsze warunki pracy zwykle pracuja w miejscach,gdzie kierownikami sa Polacy.
  @jakowalski
  Polskie pseudoelity nigdy nie chcialy rozwijac polskiej mysli technologicznej ani nawet polskiego kapitalu. Balcerowicz od poczatku postawil na szybka wyprzedaz przedsiebiorstw zagranicznemu kapitalowi, doprowadzenie do masowego bezrobocia i uczynienia z Polski rezerwuaru taniej i zdesperowanej sily roboczej.
 • 2017-08-16 17:27 | Kazimierz K

  Re:Macron forsuje prawo, które uderzy w firmy delegujące polskich pracowników do UE

  Osoby które popierają obecną populistyczna politykę Macrona, zupełnie nie biorą pod uwagę, obecnych prawnych zasad na których została powołana i działa UE.
  Obecne zasady, polegają na dopuszczeniu wszystkich państw i obywateli UE do wspólnego wolnego rynku, swobodnego przepływu kapitału, usług i pracowników, wspólna unia celna i w ograniczonym zakresie wspólna waluta.
  Wspólny wolny rynek oznacza, że wszystkie firmy powinny działać w warunkach konkurencji rynkowej. Oznacza to, że walkę o klienta jest poprzez cenę i jakość towaru lub usługi. Była to dotychczas bardzo przestrzegana zasada i jest w pełni kontrolowana przez Urząd Ochrony konkurencji i konsumentów.
  A zatem pomysły Macrona i popierane przez Merkel , są całkowicie sprzeczne z dotychczasowymi zasadami funkcjonowania UE i UOKiK.
  Wprowadzenie tych zmian przez UE, całkowicie podważy podstawy funkcjonowania UE, co przecież nawet nie trzeba uzasadniać, że tak jest.
  Co Polska może w zamian zrobić, to np wprowadzić przepis, aby pracownicy francuskich fabryk, banków, firm handlowych i innych instytucji działających w Polsce, zarabiali tyle samo co zarabiają we Francji.
  Czy jednak jest to możliwe do zastosowania?. Zapewne nie, gdyż musiałoby to zostać przegłosowane przez UE, na co Francja i Niemcy nie pozwolą, gdyż z uwagi na konkurencję spowodowało by to plajtę francuskich firm w Polsce.
  Ta sytuacja by również spowodowała, że również inne państwa dołączyłyby się do tych ograniczeń, co skończyłoby się ogólnym chaosem i upadkiem UE.

  Pomysły Macrona są zatem nic nie warte a ich popieranie przez polskich obywateli, jest działaniem przeciwko własnemu krajowi.