Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kolejny skandaliczny tweet Trumpa. Po raz kolejny prezydent USA okazał się ignorantem

(10)
Po ataku terrorystycznym w Barcelonie Trump wysłał w świat (oczywiście przy użyciu ulubionego Twittera) własną receptę na rozwiązanie problemu. Jest ona takiego rodzaju, że zrobiło się mroźno.
 • 2017-08-20 12:31 | jakowalski

  Sposób na terroryzm

  No cóż, jedynym innym rozwiązaniem było wtedy opuszczenie Filipin przez amerykańskie okupacyjne wojska. I jak widzimy, amerykańska okupacja Filipin niewiele różniła się od niemieckiej okupacji Polski.
 • 2017-08-20 13:34 | panjanek

  Re:Kolejny skandaliczny tweet Trumpa. Po raz kolejny prezydent USA okazał się ignorantem

  A proponowane rozwiazanie to.....? Brakuje zakonczenia artykulu.
 • 2017-08-20 15:48 | woytek

  Re:Kolejny skandaliczny tweet Trumpa. Po raz kolejny prezydent USA okazał się ignorantem

  Jeżeli Europejczycy przyjmą taktykę walki z terroryzmem "dobrym słowem i uczynkiem", to się mylą. W Ameryce jest również taka grupa wpływowych osób , które są właścicielami mediów całkowicie zagubionych w ocenie zagrożeń jaką przyniesie anarchia i brak stanowczości w działaniu. To co się obecnie dzieje w Ameryce powinno budzić niepokój wszystkich ludzi uważajacych się za demokratów, liberałów i humanistów. Młodzi ludzie rekrutujący się ze środowisk lumpenproletariatu, a przedstawiający się za "humanistów" i "liberałów" burzą w Ameryce pomniki, upamiętniające ważne wydarzenia historyczne, które dokumentują trudny okres powstawania tego potężnego państwa. W czasach, kiedy wykorzystywano w Ameryce niewolniczą pracę sprowadzanych do Ameryki robotników z Afryki, niewolnictwo nie było potępiane przez zdecydowaną większość ówczesnych przywódców politycznych czy religijnych całego świata. Podobnymi prawami jak w Ameryce rządzono większością krajów w innych częściach świata. Czasy te, w niczym nie przypominały sielankowej baśni, której bajkowa narracja jest sposobem opisywania historii naszej ziemskiej cywilizacji w tabloidach i komiksowych podręcznikach do nauki historii.
  Takie to były czasy i nikt nie zmieni historii. W sierpniu 2017 w kilku miastach amerykańskich grupy rozwydrzonej młodzieży z niewyobrażalną wściekłością obalało lub dewastowało pomniki, które im wskazali ich "liberalni" prowodyrzy, uznając te pomniki jako wrogie ich "liberalnemu" światopoglądowi. Burzenie i demontowanie pomników było dotychczas zajęciem tylko oszalałych ekstremistów, którzy w czasie trwania rewolucji niszczyli zastany przez nich porządek prawny i symbole znienawidzonego systemu.
  W kraju sprawnej i przestrzeganej demokracji niszczenie pomników było uważane za akt wandalizmu. Źle się dzieje w państwie demokratycznym, jeżeli media podjudzają młodzieżowy lumenproletariat do takich czynów, znajdując dla tych aktów wandalizmu usprawiedliwienie lub przemilczając ich istnienie.
  Ci, co burzą pomniki, będą w przyszlości palić książki. Media amerykańskie ogarnięte obłędem anty-trumpowskim doprowadzają młodych ludzi do kompletnego ogłupienia.
  Historii cywilizacji nie da się zmienić burzeniem pomników. Czasów niewolnictwa w Ameryce i na całym świecie nie da się wymazać niszczeniem lub dewastowaniem dzieł sztuki przedstawiające postacie z tego okresu historycznego. Niewolniczą pracę ludzi pozbawionych podstawowych praw, jakie mają obecnie, wykorzystywano na wszystkich kontynentach, we wszystkich okresach tworzenia się cywilzacji. Demokracja w tej formie w jakiej przyszło nam żyć jest formacją bardzo młodą, wręcz nowonarodzoną w długiej historii homosapiens. Zburzenie wszystkich pomników wodzów, królów , cesarzy, faraonów, którzy wykorzystywali niewolniczą pracę swych poddanych i tak nie zmieni naszej przeszłości. Współczesna Polska również nie jest wolna od tego obłędu mechanicznego usuwania historycznych świadectw poplątanych dziejów Rzeczpospolitej . Jednak to, co się dzieje w Ameryce jest nieporównywalnie groźniejsze. Głupota politycznych neoliberałów i mediów wysługujących się tej rozwydrzonej grupie milleniasów, doprowadzą świat do anarchii, z której jedynym wyzwoleniem będzie kolejna dyktatura.

 • 2017-08-20 20:37 | wojtek_ab

  odwrotnie


  to antyrasistowska kontrdemonstracja zaatakowala amerykanskich ksenofobow
 • 2017-08-21 04:09 | MajsterKlepka

  Re:Kolejny skandaliczny tweet Trumpa. Po raz kolejny prezydent USA okazał się ignorantem

  Nie prezydent USA tylko przede wszystkim Donald Trump wyraził swoją ignorancję, która towarzyszyła mu zanim został prezydentem. Piszesz Pan tytuł artykułu, tak jakby ignorancja była domeną prezydentów USA. Każdy z nas jest ignorantem mniejszym lub większym, i ignoranci głosują na ignorantów w jednym reality show. Wygrywa ten kto ma charyzmę. Kto ma uszy do słyszenia i oczy do widzenia, ten zobaczy, że król choć pełen charyzmy to jednak jest nagi, i to jeszcze przed koronacją.
 • 2017-08-21 07:54 | sławek.m

  Re:Kolejny skandaliczny tweet Trumpa. Po raz kolejny prezydent USA okazał się ignorantem

  Odrzucając multikulti powinniśmy uznać za fakt, ze jesteśmy mądrzejsi i skoro sami nie potrafią, doprowadzić do reformacji Islamu. Nie wprost oczywiście ale podrzucając jakiegoś Lutra, Husa czy innego Mahdiego. W europie wojny religijne trwały kilkaset lat i Europa wyszła z tego oświecona. Coś podobnego przydało by się również muzułmanom, którzy intelektualnie nie oddalili się zbytnio z arabskiej pustyni - vide chusty zakładane przez kobiety w XXI w. bo tak nakazuje im książka napisana we wczesnym średniowieczu.
 • 2017-08-21 09:45 | habitus

  Re:Kolejny skandaliczny tweet Trumpa. Po raz kolejny prezydent USA okazał się ignorantem

  Skąd Pan to wie? Czy uważa Pan, że terrorystów trzeba aktywnie zwalczać a nazistów pokojowo poprosić? Dlaczego?
 • 2017-08-22 00:14 | marianp7bis

  Re:Kolejny skandaliczny tweet Trumpa. Po raz kolejny prezydent USA okazał się ignorantem

  To jest po prostu dzieciak, jak wielu naszych tzw.. polityków myślących, że politykę robi się na twitterze, czasem w stanie wskazującym.
 • 2017-08-22 21:43 | Hmm?

  Re:Kolejny skandaliczny tweet Trumpa. Po raz kolejny prezydent USA okazał się ignorantem

  @marianp7bis - daj spokój, cały ten artykuł to po prostu propaganda lewicy wściekłej, że rozbiór USA może ulec opóźnieniu. Jak myślisz dlaczego lewica tak zażarcie walczy z każdym, kto ośmieli się powiedzieć słowo prawdy na temat obecnej sytuacji na świecie? Szalejąca obecnie cenzura mediów nie pojawiła się nagle znikąd, tak samo jak "kryzys migracyjny" nie wziął się sam z siebie. Jako, że lewica nie może mieć żadnych argumentów dla swoich, wrogich wobec ludności planów, musi posługiwać się takimi tanimi sztuczkami, jak w powyższym tekście.

  Weź pod uwagę inny przykład - mnożą się islamskie ataki, starannie ukrywane przez media (chyba, że się nie da) zaś lewica w tym czasie produkuje wręcz łajdackie teksty, mające na celu uśpić rozjeżdżanych; o tym, że obecnie jest najbezpieczniej w Europie i, że wymyślony przez lewicę "polski kierowca-pirat" jest o wiele większym zagrożeniem dla życia a w ogóle to większość ataków przeprowadza skrajna prawica i jacyś wymyśleni naziści. (Naziści - bo termin "rasista" wytarł się, jak czerwona flaga. Nazistą teraz jest każdy nie-komunista).
 • 2017-08-23 02:43 | Herstoryk

  Re:Kolejny skandaliczny tweet Trumpa. Po raz kolejny prezydent USA okazał się ignorantem

  Nie puszczono mi komentarza??
  No to jeszcze raz: Lepiej nie przypominać zbyt często pierwszej brudnej wojny kolonialnej Stanów Zjednoczonych, na Filipinach, i jej mało chwalebnych epizodów. "Kraj Ludzi Wolnych" i "obrońca oraz szerzyciel demokracji i swobód" nie bardzo ma się pochwalić - https://wolnemedia.net/rocznica-zapomnianej-wojny-2/