Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prognosta pogody: Gdyby system ostrzegania był skuteczniejszy, nawałnice nie byłyby tak dotkliwe

(3)
Potrzebujemy systemu, w którym informacje o burzach dotrą do wszystkich – uważa Tomasz Machowski ze Stowarzyszenia Skywarn Polska – Polscy Łowcy Burz.
 • 2017-08-20 12:37 | kaesjot

  Szkody po nawałnicach

  Gdyby domy budowali a w szczególności więźbę dachową i jego pokrycie wykonywali prawdziwi fachowcy to nie byłoby tyle zerwanych dachów. Jak pokazują w tv zerwane przez wichurę dachy są to we większości w nowo budowanych domach.
  W młodości, w wakacje dorabiałem sobie pracując u starego, przedwojennego cieśli.
  Nie było tam żadnej śruby, gwoździa czy metalowych łączników, Mimo upływu prawie pół wieku budynki te stoją do dzisiaj nienaruszone.
  No ale cóż - starzy, doświadczeni majstrowie odchodzą, zniszczono szkolnictwo zawodowe i młodzi nie mają skąd czerpać doświadczenia.
 • 2017-08-20 18:44 | argonfactory

  Re:Prognosta pogody: Gdyby system ostrzegania był skuteczniejszy, nawałnice nie byłyby tak dotkliwe

  System ostrzegania, to po prostu - mniej więcej - dwa telefony komórkowe (lub podobny sprzęt), plus urzędnicy z mózgami, którzy je obsługują. Telefony komórkowe (lub podobny sprzęt) są, brak tylko urzędników z mózgami do obsługi tego sprzętu. Po co Polsce armia, skoro ministrowie nawet nie potrafią sobie z burzą poradzić?

  Niech rządzący politycy przekażą system ostrzegania np. harcerzom - tylko nie jakimś katolickim harcerzom, bo w niedzielę nic nie będzie działało.
 • 2017-08-21 01:16 | Andrzej Falicz

  Gdyby system ostrzegania był skuteczniejszy, nawałnice nie byłyby tak dotkliwe

  Przykro mi ale kataklizmy beda sie zdarzac zawsze.
  Ile dachow uratowanoby na Pomorzu... wysylajac do ludzi SMSa dwie godziny przed nadchodzaca wichura?
  Kiedy ostatni raz wiatr poprzewracal hektary lasow jak wydarzylo sie to w Suszku?