Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dlaczego Macron tak ostentacyjnie omija Polskę? Chce zmieniać UE bez nas

(21)
Emmanuel Macron pominął Warszawę w swojej podróży i wykluczył Polskę z dyskusji o pracownikach delegowanych.
 • 2017-08-24 08:27 | Slawczan

  Macron omija Polskę

  Dla Macrona ,,taka" postawa Polski to dar niebios - omijasz jednego z najbardziej zainteresowanego delikwenta a na koniec poinformujesz go co i jak w jego temacie ustaliłeś. Bez żadnego użerania przy stole negocjacyjnym. Informujesz, że ,,osobnik" ów ze względu na jego zachowanie ,,nie nadaje się na partnera" i masz główny problem z głowy. Dla Polski, tej ,,normalnej" byłby to ogromny problem - te negocjacje, bo możliwość wyzyskiwania pracowników jest naszym podstawowym atutem czyniącym nas konkurencyjnymi ale Polski ,,Zkolanpowstałej" jest to kolejny kamyczek, który pozwoli nam być z Unii tej wyrzuconymi. Ot, tak wystąpić się nie da - bo członkostwo w Unii, pomimo od lat trwającej na prawactwie kampanii zohydzającej, a obecnie jest to oficjalna linia rządu cieszy się wciąż bardzo dużym poparciem ale ,,skoro nas tam nie chcą to przecież nawet i lepiej. My płaszczyć się o członkostwo w tej upadającej organizacji nie bedziemy. Tak nam dopomóż Bóg i Maryja zawsze dziewica". A wtedy nastanie raj - nikt nam nie będzie bruździł. urządzimy sobie raj - taki mentalnie bliski Suwerenowi - jak na Białorusi, w Rosji. Wreszcie będą się czuli jak w domu. Raj w którym modlisz się by ,,sąsiadowi krowa zdechła" a nie tobie przybyła.
 • 2017-08-24 08:30 | AOlsztynski

  Re:Dlaczego Macron tak ostentacyjnie omija Polskę? Chce zmieniać UE bez nas

  Az tak za nim nie tęsknimy...
 • 2017-08-24 10:15 | Andrzej Falicz

  Macron Chce zmieniać UE

  No to chyba POLITYKA zachwycona...ich uwielbiany Macron zmienia Unię łamiąc jej podstawowe zasady.
 • 2017-08-24 10:16 | ThomasZNiemiec

  Re:Dlaczego Macron tak ostentacyjnie omija Polskę? Chce zmieniać UE bez nas

  Wydaje mi sie ze ta kwestia jest wazne dla nas wszystkich w Europie. Teraz dotyka "tylko" pracownikow delegowanich. Ale w sumie chodzi o wiecej. Czy Europa chce byc socjalna czy nie. Czy chcemy placic zeby uratowac bankow czy chcemy wrocic do dobrego systemu ktory uratuje biednich ludzi, ktorzy mieli po prostu pecha w zyciu. System socjalny ktore mamy w krajach starego zachodu, popierany przez lewicowych partii (Martin Schulz) ale takze naszych prawicowych partii (Merkel) jest zagrozony przez to co nazywamy "dumping socjalny". Czyli jesli pracodawcy chce mniej zaplacic (a tak zawsze tak chce) szuka kogos ktory robi ta sama prace za mniej Euro. Ten system faworysuje zawsze tych ktorzy maja juz kase a potem beda mieli wiecej kasy. To co Macron chce jest ze pracownicy maja gwarantowana pensje. Calkiem dobrze dla wszystkich ktorzy nie maja duzo kasy ale umieja bardzo dobrze pracowac (dobry fachowiec z Polski jest najlepszy przyklad).

  Macron ma obowiazek dbac o wszytkich w Europie, wiec tez o Polakow. Z tego powodu jest lepiej zeby PiS nie uczyesticzy w rozmowach bo takie kwestii sa za skomplikowana dla nich. W Francji wiedza ze w Polsce jest taka niefortuna sytuacja ze nie fachowcy decyduja tylko politycy ktorzy sa w wszystkich krajach raczej zle informowani (przyklady: pilot powinni decydowac o ladowanie w Smolensku, ekolog na temat kornika w puszczy, pedagog na temat edukacji, historyk na temat muzeum w Gdansku, Komisja Wenecka na temat TK, general na temat helikoptera, itd, itd). Wynik jest balagan do maksa w Polsce. Jesli ten balagan nie chcemy miec w Europie musimy dbac o tym ze PiS nie siedzi na stole. To jest korzystne szczegolnie dla Polakow bo Polska czesc Unii.
 • 2017-08-24 10:17 | Andrzej Falicz

  Wasz...Macron

  Wymodlony przez POLITYKĘ zbawca Europy Macron zmienia Unię łamiąc jej podstawowe zasady...redaktorzy pewnie zachwyceni.
 • 2017-08-24 10:23 | jakowalski

  Re:Dlaczego Macron tak ostentacyjnie omija Polskę? Chce zmieniać UE bez nas

  Przecież poparcie dla Macrona, kukiełki barona Rotszylda, spadło o ponad 10 punktów procentowych w zaledwie 2 miesiące, przy czym jest to największy spadek popularności w pierwszych miesiącach urzędowania głowy państwa francuskiego od ponad 20 lat. Oczywiste jest też, że Macron nie miał zreformować rynku pracy, umocnić francuskiej gospodarki, ani też zrealizować żadnych innych reform, którymi zachwycali się dziennikarze „Polityki” i „gazety Wyborczej”. On miał tylko uniemożliwić przejęcie władzy przez Marine le Pen, poprzez wykorzystanie niesprawiedliwej francuskiej ordynacji wyborczej, pochodzącej z czasów zimnej wojny a mającej za zadanie uniemożliwienie dojścia do władzy komunistów. Dziś w okręgach, które dawniej głosowały na komunistów, a więc otrzymały mniejszą ilość posłów niż to by wynikało z ilości mieszkających tam wyborców, głosują na panią le Pen albo też bojkotują wybory, nie uznając tej niesprawiedliwej ordynacji wyborczej. Tak więc we Francji, tak samo jak praktycznie wszędzie na tzw. Zachodzie. nie ma demokracji, a jest tylko plutokracja, czyli rządy elity pieniądza. We Francji rządzą więc de facto Rotszyldowie, którzy sfinansowali kampanię wyborczą Macrona a nie Macron, ich kukiełka. Macron jest przecież tylko marionetką w rękach wielkiego zachodniego kapitału, który od początku rządzi UE i w którego interesie i z którego inicjatywy ta cała Unia przecież powstała, początkowo jako wspólnota interesów producentów węgla i stali a później jako strefa celna i wspólny rynek.
 • 2017-08-24 10:30 | Jacek, NH

  Re:Dlaczego Macron tak ostentacyjnie omija Polskę? Chce zmieniać UE bez nas

  Macron: "Terroryzm ma związek ze zmianami klimatu". Gdy na zachodzie władzę obejmują debile
 • 2017-08-24 12:17 | tuciu

  Re:Dlaczego Macron tak ostentacyjnie omija Polskę? Chce zmieniać UE bez nas

  Nasza czesc Europy wchodniej, tzn. Polska i Wegry uznala, ze Zachod nie da sobie bez niej rady i odeszla od stolu rozmow, bo gadanie ze zgnilym Zachodem nie ma sensu i wkrotce odczujemy skutki swojej glupoty.
 • 2017-08-24 15:15 | jakowalski

  Re:Dlaczego Macron tak ostentacyjnie omija Polskę? Chce zmieniać UE bez nas

  Tuciu
  Z Zachodu nigdy nic dobrego do nas nie przyszło.
 • 2017-08-24 17:01 | sprint

  Re:Dlaczego Macron tak ostentacyjnie omija Polskę? Chce zmieniać UE bez nas

  Kazdy kraj podaza w tym kierunku, w ktorym mu z innymi podobnymi po drodze. Polsce i Wegrom nie po drodze z Zachodem, wiec kieruja sie na Wschod, co Orban czyni otwarcie, robiac interesy z Putinem. Polska bedzie musiala przestawic swoja antyrosyjska i antyunijna propagande na wschodnioeuropejska, co przyjdzie jej latwo, gdyz podstawy ku temu sa caly czas w systemie tworzone. No i minister od wojny okazuje sie dlugoletnim agentem sluzb rosyjskich.
 • 2017-08-24 17:59 | szron

  Chce zmieniać UE bez nas

  jak niie ma nic ciekawego do zaproponowania to moze omijać , ja tam za nim płakał nie będę , a jak będzie miał jakieś anse do nas to zaczniemy omijać te wszystkie francuskie sklepy typu Auchany i Carefoury , nawet moze je sobie zabrać
 • 2017-08-25 01:22 | kruk

  Re:Dlaczego Macron tak ostentacyjnie omija Polskę? Chce zmieniać UE bez nas

  @ szron
  Czy mowisz to w imieniu ludzi, ktorych zatrudniaja rozne Carefoury i Auchany?
 • 2017-08-25 01:40 | TKosowski

  Re:Dlaczego Macron tak ostentacyjnie omija Polskę? Chce zmieniać UE bez nas

  @szron: Pewnie, niech zabiera. Zawsze woleliśmy własne ocet i musztardę. Po co nam jakieś Auchany i Carefoury...
 • 2017-08-25 08:45 | kaesjot

  Re:Dlaczego Macron tak ostentacyjnie omija Polskę? Chce zmieniać UE bez nas

  @TKosowski i @kruk - to my nawet własnych sklepów nie potrafimy sobie zorganizować ?
  To rządzacy nami od 28 lat tyle tylko potrafili - oddać wszystko w ręce "obcych"?
  Jak ktos woli byc parobkiem na "cudzym" niz gospodarzem we własnym gospodarstwie to jego wybór.
  Jak tak lepiej to cofnijmy sie do stanu sprzed 100 laty. Nie wiem jak tym z Kongresówki i Galicji ale nam, we Wielkopolsce byłoby lepiej. Zamiast w PLN otrzymywalibysmy tę sama kwote ale w EUR. Po jaka cholerę bracia mojej babci ledwo co wrócili spod "Werdunu" a zaraz poszli do powstania walczyc o powrót kolebki Polski do Macierzy czym ówczesny wódz, Józef Piłsudski nie był za bardzo zainteresowany bo bardziej pociagały go Kijów i Wilno.
 • 2017-08-25 09:51 | therom64

  Re:Dlaczego Macron tak ostentacyjnie omija Polskę? Chce zmieniać UE bez nas

  @szron I Niemcy niech przy okazji też zabiorą : Podłe,Kauflandu Aldi i Reale,po co Polsce tyle zachodniej dekadencji,wystarczą sklepy Społem.
  Ach i tę planowaną fabrykę silników Mercedes-Benz nie będzie Niemiec wykorzystywał polskich pracowników.
 • 2017-08-25 11:10 | Slawczan

  Re:Dlaczego Macron tak ostentacyjnie omija Polskę? Chce zmieniać UE bez nas

  @2017-08-24 15:15 | jakowalski
  Nie przesadzaj - a rozbiory? Gdyby nie one w XIX wchodzilibyśmy bez zadnych instytucji nowoczesnego państwa, że nie wspomne o zniesieniu niewolnictwa
 • 2017-08-25 16:34 | azur

  Re:Dlaczego Macron tak ostentacyjnie omija Polskę? Chce zmieniać UE bez nas

  Macron omija Polskę. Boi się Kaczyńskiego?
 • 2017-08-26 10:32 | jakowalski

  Re:Dlaczego Macron tak ostentacyjnie omija Polskę? Chce zmieniać UE bez nas

  Slawczan
  Gdybanie nie ma sensu. Na przykład można by powiedzieć, że gdyby polscy magnaci nie obalili Konstytucji 3 maja, to Polska mogłaby zostać najnowocześniejszym państwem w Europie.
 • 2017-08-26 10:35 | jakowalski

  Re:Dlaczego Macron tak ostentacyjnie omija Polskę? Chce zmieniać UE bez nas

  Kruk
  Tych ludzi mogą zatrudnić nasze polskie hipermarkety. Poza tym, to są to niskopłatne miejsca pracy, które powinniśmy zastąpić wysokopłatnymi, np. w fabrykach i biurach projektowych opartych na najnowocześniejszych technologiach.
 • 2017-08-26 10:36 | jakowalski

  Re:Dlaczego Macron tak ostentacyjnie omija Polskę? Chce zmieniać UE bez nas

  Slawczan
  Chodziło ci chyba o wiek XX?
 • 2017-08-31 13:30 | Martin L

  Re:Dlaczego Macron tak ostentacyjnie omija Polskę? Chce zmieniać UE bez nas

  Do takiej potęgi jaką stała się Polska pod panowaniem PiSu ktoś śmie nie przyjechać, przecież Polska wstała z kolan na co swego czasu dowodem była pamiątkowa fotka pana Dudy z prezydentem "Hameryki". Macron może sobie na to pozwolić. Dzisiaj nikt nie liczy się z PiSem a tym samym z Polską. Dla Marcrona nasz kraj to "Wielki Pisuar" do którego co najwyżej może oddać swoją potrzebę fizjologiczną. Oczywiście propagandziści typu jakowalski, Andrzej Falicz będą odwracać "kota ogonem" i będą udowadniać że bycie osobistym chodzącym PiSuarem dla pana Marcona jest korzystne bo o tym zawsze marzyli.