Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polacy boją się uchodźców i terrorystów, których nigdy nie widzieli

(14)
 • 2017-08-30 14:46 | zxcvb

  Przekaz

  Boimy się, bo teki wizerunek jest nam serwowany. Gwałciciele, terroryści, zupełna dzicz i zwyrodnialcy. Obrazki jakie się nam pokazuje, to hordy innowierców ciągnące na Europę, a do tego zamachy, gwałty...
  Jakoś nikt nie pokazuje ludzi, nie mówi w jakiej znaleźli się sytuacji, co przeżyli i przeżywają. Dochodzi jeszcze brak wiary w naszych stróżów prawa, bo jeżeli nie radzą sobie z tym Niemcy...
 • 2017-08-30 15:06 | SŁOWIANIN STANISŁAW

  Re:Polacy boją się uchodźców i terrorystów, których nigdy nie widzieli

  Polacy czy katolicy.Polacy są normalni.Tak sobie myślę o pomroczności religijnej.
 • 2017-08-30 15:34 | azur

  Re:Polacy boją się uchodźców i terrorystów, których nigdy nie widzieli

  Nie widzieli, a uwierzyli, jak mówi Pismo.
 • 2017-08-30 16:31 | mr.off

  100 lat temu wiekszosc mieszkancow Warszawy nie mowila po polsku

  Polska byla wtedy krajem multi-culti.
  Po II wojnie swiatowej wszystko sie zmienilo. Holocaust, przesuniecie granic uczynily Polske panstwem ludzi jednych korzeni etnicznych i jednej religii. Jak sie doda 'zelazna kurtyne' odzielajaca Polske od Zachodu latwo zrozumiec podglebie problemu.

  Po 1989 r. niewiele sie zmienilo.

  Wygrani III RP gonili za kasa, przegrani III RP starali sie jakos przezyc. A media po prostu nie informowaly o tym co sie dzieje na swiecie i dlaczego. Stad ta gleboka, bezwstydna niewiedza zdecydowanej wiekszosci Polakow, ktora z premedytacja eksploatuja dzis 'politycy' 'dobrej zmiany' oglupiajacy Polakow dodatkowo prz pomocy Radiokomitetu J.Kurskiego i gadzinowek 'niepokornych' jak Karnowscy, Sakiewicz, Lisicki, itepe.
 • 2017-08-30 19:51 | Alrus

  Re:Polacy boją się uchodźców i terrorystów, których nigdy nie widzieli

  Rozumiem, że zgodnie z tytułem aby się bać, najlepiej zostać wpierw co najmniej pobitym lub zgwałconym, wcześniej obawy można wyśmiać, dopóki nic jeszcze się nie stało. Nie ma się też co obawiać zamachów bombowych, wjeżdżających w tłum muzułmanów, skoro jako żywo większość europejczyków ich nie doznała. A ci, co jednak doznali, cóż - rzeczywiście nie muszą się już niczego obawiać. Bardzo to mądre podejście i jakie polskie. Wiadomo, niech inni będą mądrzy przed szkodą, my i po niej powinniśmy być głupi, byle zadośćuczynić politycznej poprawności.
  Polacy nie boją się uchodźców, których zresztą w tej masie migrantów jest ledwie parę procent, a zgodnie z definicją przyjętą w Unii Europejskiej właściwie wcale - nie przybywają przecież z krajów graniczących z państwami unijnymi, po drodze mają inne, co status uchodźcy jako uchodźcy czyni problematycznym. Polacy nie chcą tysięcy obcych ludzi którzy jak uczy doświadczenie Europy nawet nie mają zamiaru się integrować czy przestrzegać naszych zwyczajów, wręcz odwrotnie, gardzą nimi i usiłują narzucać swoje. To nie w podejściu europejczyków, tu: Polaków, tkwi problem, lecz w podejściu roszczeniowym przybyszy, przybywających jak po swoje i domagających się praw i pieniędzy na które niczym nie zapracowali. Tego Polacy nie chcą i trudno odmówić im racji.
  Ale nawet gdyby żadnej racji nie mieli, to wystarczy aby wyrazili swą niechęć, co ma miejsce - i to jest wystarczającym powodem i jasnym sygnałem dla rządzących jak mają postępować. Vox populi, vox dei i nikt nie ma prawa Polaków do niczego zmuszać. O gościach sami decydują.
 • 2017-08-30 20:30 | woytek

  Re:Polacy boją się uchodźców i terrorystów, których nigdy nie widzieli

  Polacy boją się uchodźców i terrorystów, których nigdy nie widzieli, ale widzą ich codziennie jak pomagają budować porzadek demokratyczny we Francji , która jest i będzie w stanie wojennym dłużej niż Polska w 1980 roku.
  Tak wygląda polityka aroganckich liberałów, którzy nie sieją , nie orzą,
  ale bombardują Afrykę Północną.
 • 2017-08-30 22:36 | Hannabo

  Re:Polacy boją się uchodźców i terrorystów, których nigdy nie widzieli

  Czy pan Domosławski był kiedyś w dzielnicy Paryża lub Londynu zamieszkałej przez muzułmanów i imigrantów z Afryki? Co tam zobaczył? Niby Paryż, a tak naprawdę Dżibuti lub Abidżan. I nie jest tak, że mam coś do Dżibuti tylko tak jakoś przyzwyczaiłam sie do mieszkania w Warszawie co wygląda jak Warszawa i nie chciałabym bez ruszania się z miejsca znaleźć się w somalijskiej wiosce. Owszem, nie widzieliśmy masy imigrantów, muzułmanów i terrorystów u siebie i tak trzymać, bo widzieliśmy gdzie indziej i być może to pierwszy przypadek, gdy nauczyliśmy się na cudzych błędach. Wielu Polaków mieszkających teraz w Anglii czy Niemczech to widzi i raczej nie są zachwyceni. Poza tym taka nachalna propaganda robi dokładnie odwrotnie - od pewnego czasu wyłącznie z powodu smętnych gadek o nieszczęsnych migrantach coraz niechętniej patrzę na ludzi tzw. innych. Pewnie normalnemu (czyli umiejącemu czytać i pisać, pracującemu i prowadzącemu życie takie jak my wszyscy) czarnoskóremu obywatelowi Europy też już bokiem wychodzi ciagłe gadanie o potrzebie wspierania, bo on też zaczyna być postrzegany inaczej. i jeszcze jedno - ilustracją do takiej pogadanki jak powyższa zawsze są umorusane dzieci, w większości dziewczynki, i dostojni starcy. A potem na morzu znów pełne łodzie młodych, jurnych i agresywnych. Cóż za cudowna przemiana.
 • 2017-08-31 01:20 | Alice_

  Re:Polacy boją się uchodźców i terrorystów, których nigdy nie widzieli

  To już się nudne robi. Znowu to założenie, że Polacy głupi są i ciemni, nic nie widzieli, nic nie słyszeli, a się boją. Tymczasem naprawdę nie trzeba widzieć, żeby wiedzieć. Poza tym społeczeństwa zachodnie, które "widzą" uchodźców na co dzień i to w dużych ilościach, wcale nie myślą o nich lepiej, ale po prostu boją się otwarcie wyrażać swoje opinie, bo każda krytyka polityki migracyjnej jest traktowana jako mowa nienawiści, rasizm czy inne straszne rzeczy. Cały Zachód tkwi w kleszczach doprowadzonej do absurdu politycznej poprawności, która tłumi wolność słowa.
 • 2017-08-31 10:13 | lubat

  Re:Polacy boją się uchodźców i terrorystów, których nigdy nie widzieli

  Oj, widzieli, widzieli i dalej widzą, co potwierdzają wpisy powyżej. Na szczęście nie u nas w kraju, a na zachodzie Europy. Co niektórzy, ci uczeni w piśmie i mowie innych nacji (w tym i ja) jeśli czytają uważnie media zachodnie, mogą zauważyć, że już teraz życie mieszkańców Zachodu radykalnie się zmienia: powoli odchodzą w przeszłość wieczorne spacery czy biegi samotnych kobiet, coraz więcej dzielnic dużych miast, do których tubylcy nie maja wstępu, coraz bardziej postępująca inwigilacja społeczeństw - bo jak inaczej wykryć terrorystów?
  Poza tym społeczeństwa zachodnie powoli ogarnia postępujący strach, bo jak się ustrzec przed człowiekiem, miłym i sympatycznym sąsiadem, który nagle się okazuje krwawym zamachowcem?
 • 2017-08-31 11:22 | szb50

  Przekłamanie w tytule

  Przepraszam, ale w artykule (a już właściwie w samym tytule) widzę pewną nieścisłość, jeśli nie manipulację. Polacy nie boją się uchodźców (czyli osób uciekających przed prześladowaniami), ale imigrantów. Różnica jest kolosalna. Dlaczego przekręcać fakty? Druga sprawa, gdy już zastąpimy nieprawidłowe słowo (uchodźcy) właściwym (imigranci): czy trzeba zawsze coś zobaczyć, żeby się tego bać? Czy trzeba byś świadkiem śmierci, żeby jej się bać? Czy trzeba przeżyć wojnę - żeby się jej bać? I tak dalej. Nie trzeba wcale być świadkiem jakiegoś przykrego zdarzenia, żeby mieć przed nim obawy. Po prostu, bazując na ogólnie dostępnych informacjach, nie chcemy mieć z czymś (np. jakimś zjawiskiem społecznym) do czynienia. I wcale nie trzeba oglądać reżimowej TVP1. Wczoraj sprawdziłem, jakie są komentarze Włochów na profilu 24-letniego emigranta (chyba z Maroka), który napisał (w związku ze zdarzeniem w Rimini), że gwałt jest dla kobiety problemem tylko w początkowej fazie, a potem jest już jej bardzo miło. Setki - dosłownie setki, Włochów bardzo bezpośrednio wypowiadało się nie tylko o tym, co o nim myśli, ale też - jaki jest ich stosunek do tej niekontrolowanej w żaden sposób masy agresywnych ludzi - głównie z Afryki. Oni ich tam nie chcą. I tak jest w wielu krajach. Znam bardzo dużo Niemców (dziesiątki osób) - z właściwie całego przekroju społecznego, ale głównie - wykształconych, znających świat, często podróżujących, mających wiele do czynienia z innymi kulturami, zwyczajami. Nie żadnymi ksenofobami z AfD. Oni wszyscy (gdy pozwolą sobie na szczerość) - nie chcą tej masy imigrantów. Norwedzy - poczytajcie o doświadczeniach pani Hege Storhaug. Ona bardzo przystępnie i w otwarty sposób opisuje, jak zakłamane jest podejście państwa norweskiego do tego problemu. A Australia? Trudno przecież zarzucić, że to kraj dziki, niecywilizowany. A imigrantów zatrzymują jeszcze na morzu i kierują ich do zamkniętych obozów. 99% tych osób nigdy nie trafi do Australii. Już wręcz otwarcie mówi się, że imigracja jest we Włoszech w rękach mafii. Pieniądze (często unijne) płyną na prowadzenie obozów we włoskich miasteczkach - a tam ich spora część się gdzie "rozpływa". Przemyt ludzi to biznes. Turcja też przyparła Unię do muru, gdy puszczali setki tysięcy osób przez swoje terytorium. Turcy wymusili miliardy Euro od Unii i wielkie ustępstwa. Jest wielka różnica pomiędzy byciem realistą, a ksenofobem. Wielką manipulacją jest próba wrzucenia wszystkich do jednego worka - prawicowców chcących powrotu wielkiej rzeszy - i ludzi, którzy po prostu boją się o swoje i swoich najbliższych życie i zdrowie. Bardzo niepokojące jest też to, że tak naprawdę to skrajnie lewicowe, naiwne podejście powoduje w efekcie odrodzenie się w Europie skrajnie prawicowych ruchów. A z tym już nie ma żartów. Dla mnie wygląda to po prostu na wielką, zaplanowaną grę. Przecież dla większości osób jest oczywiste, że efektem tej otwartości staną się państwa policyjne, z pełną kontrolą obywateli, kamerami na każdym kroku itp. Dla średnio inteligentnej osoby taki ostateczny skutek tej niefrasobliwości i "otwartości" jest widoczny jak na dłoni. To woda na młyn dla Le Pen, Wildersa, AfD i podobnych typów - również w naszym kraju (...).
 • 2017-08-31 13:52 | Kavar

  Re:Polacy boją się uchodźców i terrorystów, których nigdy nie widzieli

  Paternalizm pana Domoslawskiego jest naprawde odstreczajacy. Glupi,ciemni Polacy ne chca sluchac oswieconego dziennikarza, a przeciez 'powinnismy pomagac' nieszczesnym 'uchodzcom',ktorzy (jak slusznie zauwazyl Alrus) w ogole uchodzcami nie sa.Pan Domoslawski chyba nie zdaje sobie sprawy,ze prawie kazdy Polak ma w tej chwili rodzine badz znajomych za granica i wiedza ze zrodla,jak tam wyglada 'integracja' muzulmanow.
  Ostatnie zdanie mnie rozwalilo. Muzulmanie wstepuja do ISIS poniewaz darzymy ich niechecia!Musimy ich przyjmowac,bo inaczej taki obrazony muzulmanin rozjedzie kolejnych przechodniow!Skoro sa tak obrazalscy,to czemu przyjezdzaja do Europy,czemu nie zostaja w swoich wlasnych krajach?
 • 2017-08-31 13:53 | _sens

  Re:Polacy boją się uchodźców i terrorystów, których nigdy nie widzieli

  Polacy boją się uchodźców i terrorystów, których nigdy nie widzieli...widzieli na tysiącach filmików umieszczanych w sieci przez mieszkańców Europy....mało?
 • 2017-08-31 19:24 | Hannabo

  Re:Polacy boją się uchodźców i terrorystów, których nigdy nie widzieli

  Czyli wynika z tego, że jak Kubie Rozpruwaczowi spali się dom to należy natychmiast przyjąć go pod swój dach, dobrze rozumiem?
 • 2017-09-01 10:24 | jakowalski

  Re:Polacy boją się uchodźców i terrorystów, których nigdy nie widzieli

  Hannabo
  Dobrze rozumiesz.