Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy polska lewica się zjednoczy?

(2)
Nikt tak dobrze nie zrealizuje lewicowo-liberalnych postulatów, jak nowa formacja, która powstałaby i osiągnęła wyborczy sukces. Może już czas, aby lewica, zamiast narzekać i symetryzować, poddała się społecznej weryfikacji.
 • 2017-08-31 00:20 | a.bratkowski

  Lewą Marsz

  "Właśnie pojawia się koncepcja, aby do wyborów w 2019 r. opozycja poszła w dwóch blokach, umownie centropraw i centrolew. Oba zachowałyby swoją tożsamość, zachowałyby wiarygodność dla wyborców, a wspólnym mianownikiem byłaby dbałość o zasady demokratycznego państwa prawa, a co za tym idzie, chęć odsunięcia od władzy PiS." Ciekaw jestem, gdzie Autorzy spostrzegli pojawienie się tej koncepcji? Ogólnie propozycja wydaje mi się słuszna. Główną słabością polskiej lewicy jest to, że "stara lewica" postrzegana jest jako partia kryptokomunistów, a "młoda lewica" praktycznie nie interesuje się sprawami ubóstwa. Nierówności, wykluczenia itp. są koncepcyjnie łatwiejsze do ujęcia w programach, ale my jesteśmy nadal dość biednym krajem, w którym kwestie ekonomiczne pozostają na pierwszym planie. A młoda lewica nie ma pojęcia o ekonomii i nie jest w stanie przedstawić wiarygodnego programu wsparcia najsłabszych. Sam, nawet najbardziej charyzmatyczny, wódz to za mało.
 • 2017-09-08 22:00 | rickrick

  Re:podsumowanie

  .. czy polska "lewica" sie zjednoczy ...? jest 8 (osiem) partii "lewicowych" .. !

  .. czego brakuje towarzysze.. ???? .... bazy . towarzysze... bazy...!!!!