Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kolka

(4)
Bokser Antoni Kolczyński urodził się równe sto lat temu.
 • 2017-09-02 22:33 | sztubak

  Kolka


  Prawdziwa wojna to człowiek z wnętrznościami ciągnącymi się za nim w tych paru krokach które przebiegnie z rozpędu.
  Nie ma tam żadnego bohaterstwa a tylko smród i niepotrzebne zdychanie w imię patriotyzmu na ktorym ktoś zarobi krocie.
 • 2017-09-03 02:20 | miasto

  Re:Kolka

  Prawda, prawda, prawda. Wojna może być przedstawiana przez propagandę jako wspaniała, bronimy ojczyzny, udowadniamy własne męstwo, przeżywamy przygodę... Anglicy na IWW pchali się drzwiami i oknami, ale przecież jedyną dużą wojnę jaką znali z ksiąg historii była napoleońska, gdy mały zakompleksiony oficerek podbił pół Europy, by zrekompensować sobie kompleks pochodzenia, braki wzrostu, a może i prącia (sic). Ale IWW to gówno w okopach, ludzki gnój, ból, cierpienie i śmierć. A przede wszystkim oczekiwanie na nią. Tam zabrakło miejsca na romantyczne uniesienia, dumnie wypiętą pierś, czy bogoojczyźniane brednie. Tragedia do tego stopnia straszna, że Francuzi do dziś uważają ją za największą swoją narodową tragedię. I nawet trudno im się dziwić, że nie chcieli walczyć w kolejnej. Ale trzeba mieć świadomość historii, realiów zdarzeń.

  IIWW okazała się tragedią głównie dla nas. To Polaków zginęło w niej 3 mln, kolejne 3 mln to polscy Żydzi, którym dziś część społeczeństwa odmawia prawa do czucia się obywatelami tego kraju. Zamordowano nam szóstą część obywateli, przemodelowano granice, wyrwano z korzeniami miliony Polaków w ramach przesiedleń, inteligencję wymordowano, a my dziś wciąż żądamy krwi. Nie znam wystarczająco obelżywych słów, by oddać swoje obrzydzenie dla tych, którzy wciąż nie wyciągnęli wniosków z najnowszej historii, którą podobno wszyscy w Polsce uwielbiamy wałkować w każdą stronę. A jednak najwyraźniej nie w każdą.

  Chciałbym użyć cytatu "kto niewinny, niechaj pierwszy rzuci kamieniem", ale to bez sensu. Polski katolicyzm ma to do siebie, że nie słucha Papieża (nawet tego swojego, jedynego), za nic ma doktryny wiary, a co dopiero jakieś brednie z Biblii wyrwane z kontekstu. Najważniejsze, że jednocześnie naród polski ma się za Chrystusa narodów. Buhahahaha... Najpierw musielibyście przyznać, że Chrystus był Żydem, więc Polska jest Żydostwem narodów. Czekam z niecierpliwością. Potem możemy (albo raczej: możecie) się mordować do woli. W imię Boga.

  "Każda wojna toczy się o pokój"
 • 2017-09-03 12:05 | artur702

  Re:Kolka

  Gratuluję trafnego i mądrego komentarza. Dziękuję.
 • 2017-09-03 12:06 | artur702

  Re:Kolka

  2017-09-03 02:20 | miasto
  Gratuluję trafnego i mądrego komentarza. Dziękuję.