Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Cztery scenariusze działań zbrojnych przeciw Korei Północnej

(7)
Każda opcja wymaga niewyobrażalnej skali przygotowań i zgromadzenia znacznych sił. Nawet dla USA byłaby to najtrudniejsza operacja wojenna od II wojny światowej.
 • 2017-09-03 17:25 | jakowalski

  Kto chce III wojny światowej?

  Donald Trump czy "Polityka"?
 • 2017-09-04 01:48 | z daleka

  Re:Cztery scenariusze działań zbrojnych przeciw Korei Północnej

  autor zapomnial wspomniec dlaczego Korea PLn. dokonuje takich testow? Korea chce bezposrednich rokowan ze Stanami i traktatu pokojowego z USA. Amerykanie stawiaja warunek denuklearyzacji polwyspu ale KIm majac w pamieci los Kadaffiego i Hussajna nie chce sie na to zgodzic. Bron jadrowa i rakiety to taka polisa ubezpieczeniowa dla Korei Pln. Stad to napiecie. Juz na lamach tej gazety Pan Celinski nawolywal by ONZ zajelo sie rozwazaniem zbrojnej interwencji w Koreii-jak mozna przypuszczac poniewaz Korea lezy daleko od Polski to i perspektywa pojmowania czym to moze sie skonczyc jest dosc mglista i ograniczona - a tutaj nie ma dobrych rozwiazan, sa mniej lub bardziej kosztowne. Najkosztowniejsze to wlasnie rozwiazanie silowe. Najmniej to przewrot palacowy ale o tym autor tekstu jak i najlepsi spece w Pentagonie nie maja pojecia bo to zalezy od towarzyszy chinskich, a jakie oni maja tam realne wplywy i mozliwosci tego nikt nie wie.Treba byc tez gleboko naiwnym by wierzyc, ze Chin dla ktorych Korea Pln byla i jest wciaz ich strefa wplywow zachowaja w tym konflikcie neutralnosc. O kryzysie humanitarny na niespotykana skale, chaosie i masowej migracji Koranczykow do Chin i do Korei Poludniowej nie wspominajac.
 • 2017-09-04 06:25 | vandermerwe

  Re:Cztery scenariusze działań zbrojnych przeciw Korei Północnej

  Ach marzenia o jeszcze jednej wojnie, jeszcze jeden Irak, jeszcze jeden Afganistan czy tez Libia. No i ten Putin wyskakujacy jak diablek z pudelka w kazdym artykule o o problemach swiata. Gdyby nie istnial nalezaloby go stworzyc.
 • 2017-09-04 11:55 | Herstoryk

  Re:Cztery scenariusze działań zbrojnych przeciw Korei Północnej

  Jankeska kosa, po skoszeniu kilku niezależnych od hegemona aktorów - Iraku, Libii i Syrii trafiła na koreański kamień. Wojny tam raczej nie będzie, za duże ryzyko, ale potrząsanie szabelką na marne nie idzie, po raz pierwszy od 5 lat w górę idą zyski koncernów zbrojeniowych, a łobrońcom łojczyzny rośnie popularność wśród zastrachanych maluczkich. Prędziej czy później zgiełk o Koreę ucichnie i hegemon powróci do szykanowanie łatwiejszych celów, np. Iranu. Albo znajdzie sobie jakiegoś innego zagrażającego mu atakiem "wroga", coś w rodzaju Burkiny Faso.
 • 2017-09-04 12:10 | jakowalski

  Re:Cztery scenariusze działań zbrojnych przeciw Korei Północnej

  Racja, Z Daleka i van der Merwe!
 • 2017-09-13 14:24 | Loukee

  Re:Cztery scenariusze działań zbrojnych przeciw Korei Północnej

  "ewakuacja miasta położonego 50 km od granicy Korei Północnej zostałaby odebrana jako dowód nadchodzącej akcji zbrojnej" - przede wszystkim ewakuacja tej gigantycznej metropolii (10 milionów w granicach miasta i 25 mln w całej konurbacji), jednej z najgęściej zaludnionych na świecie, nie jest fizycznie wykonalna.
 • 2017-09-29 04:46 | Patagon

  Re:Cztery scenariusze działań zbrojnych przeciw Korei Północnej

  Ale przeciez instytut badan geologicznych korei pld stwierdzil ze wstrzasy byly naturalne i powtarzalne a polnoc sobie przypisuje ich wykreowanie. Poki co podobno zminiaturyzowali sam konwencjonalny ladunek atomowy a po kilku tygodniach nagle wodor.