Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Islandia: wyspa bez osób z zespołem Downa?

(4)
Na Islandii w tym roku nie urodziło się jeszcze żadne dziecko z zespołem Downa.
  • 2017-09-12 08:56 | MariaRO

Re:Islandia: wyspa bez osób z zespołem Downa?

Panie Redaktorze,chyba się Pan trochę zagalopował. Uważa Pan osoby homoseksualne lub otyłe za upośledzone? Po drugie, chyba nie rozumie Pan,dlaczego kobiety decydują się na usuwanie uzkodzonych płodów. Dodam tylko, że w krajach, o których Pan pisze (Dania, Islandia) osoby upośledzone są uczestnikami życia społecznego, nie są "wstydliwy problemem". Stąd bierze się świadomość, z czym wiąże się upośledzenie. Stąd decyzję o aborcji. A pomysl, ze homoseksualizm lub otyłość staną się ewentualną przyczyną aborcji, mógł powstać tylko w głowie kogoś, kto myśli wyłącznie kategoriami przyjętymi w skrajnie nietolerancyjnej Polsce.
  • 2017-09-14 21:51 | keltoi

To nadinterpretacja

To nie żadne konserwatywne skrzywienie redaktora. Próbuje on jedynie logicznie przewidzieć w jaką stronę pójdą zabiegi usuwania ciąży w sytuacji postępującej wiedzy medycznej. Nie dostrzegam przy tym żadnych ocen moralnych zawartych w artykule.
    Problem jedynie w tym, że rodzicielstwo ma mało wspólnego z logiką. Logicznym rozwiązaniem jest nie mieć potomstwa w ogóle.
  • 2017-11-05 13:33 | chatte1

argumentacja z równi pochyłej

ZD poważnie zmienia życie całej rodziny. Nijak nie można porównać go z otyłością czy homoseksualizmem dziecka. Natomiast zgoda, że upowszechnienie aborcji w przypadku ZD prawdopodobnie ustala pewną normę społeczną w tej dziedzinie - ale co ma z tego wynikać zdaniem autora, zakaz?
  • 2017-11-05 23:06 | jakowalski

Re:Islandia: wyspa bez osób z zespołem Downa?

I dobrze! Tak trzymać!