Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Beata Szydło „Człowiekiem Roku” za nieznane zasługi dla gospodarki

(12)
Tegoroczna nagroda Forum Ekonomicznego w Krynicy niewiele mówi o tym, kto jest ważny dla polskiej gospodarki, ale dużo o walkach podjazdowych w partii rządzącej.
 • 2017-09-06 08:54 | Andrzej Falicz

  Doskonałe wyniki gospodarki pod rządami Pani Premier

  wystarczy spojrzeć na koncowe strony pisma "The Economist" by od poziomu giełdy przez najnizszy od 30 lat deficyt budżetowy... ( na plusie!) do produkcji przemysłowej i wzrostu PKB...poprzeć to prognozami agencji Moody by odkryć...tajemnice nieznana Pani redaktor dlaczego Pani Premier kierująca rządem państwa mającego takie wyniki zasługuje na nagrodę.
  Acha drobiazg dla POLITYKI - rekordowy spadek poziomu ubóstwa wsrod dzieci tak przy okazji.
 • 2017-09-06 09:54 | andrzej52

  Re:Beata Szydło „Człowiekiem Roku” za nieznane zasługi dla gospodarki

  Forum Ekonomiczne jest tylko jedno , w Davos.
  Reszta to chinszczyzna, podróbki.
  Dlatego tacy dyletanci ekonomczni jak Kaczyński, czy specjalistka od papierowych wycinanek Szydło, moga być laureatami w Krynicy.
 • 2017-09-06 10:46 | turkmen

  Re:Beata Szydło „Człowiekiem Roku” za nieznane zasługi dla gospodarki

  ..no napracowal sie kobieta wiec jakas nagroda musi byc !!! malo kto wie ze klamac to tez sztuka ,chodzic do kosciola i spowiadac sie ze grzechow to tez ciezka praca !
 • 2017-09-06 14:53 | wawxx

  Re:Beata Szydło „Człowiekiem Roku” za wybitne zasługi:

  szczególnie za zasługi w rozwoju branży motoryzacyjnej. Dzięki nieustającej żmudnej pracy i przyjętym do realizacji programie "nie ma miesiąca bez minimum jednego wypadku samochodów rządowych i słżbowych" Beata Szydło i jej podwładni w istotny sposób przyczyniają się do polepszenia koniunktury przemysłu motoryzacyjnego.
 • 2017-09-06 16:27 | wojtek_ab

  Re:Beata Szydło „Człowiekiem Roku” za nieznane zasługi dla gospodarki

  Jezeli mechanizm przyznawania nagrody jest taki jak opisany w artykule, to nie mozna sie dziwic, ze Kwasniewski, Komorowski, Walesa czy inni im podobni tez otrzymali nagrode forum ekonomicznego.
 • 2017-09-06 17:00 | Jacek, NH

  Re:Beata Szydło „Człowiekiem Roku” za nieznane zasługi dla gospodarki

  Premier dostała nagrodę za to, że spełniła obietnice. Za to, że jest wystarczająco zdeterminowana. Decyzję o przyznaniu nagrody roku podejmuje 44 osobowa Rada Programowa Forum Ekonomicznego. Ta rada jak żadna inna w kraju, jest niesłychanie pluralistyczna. Są tam przedstawiciele zarówno obozu rządzącego, jak i opozycji, co jest absolutnym wyjątkiem, jeśli spojrzeć na instytucje publiczne. To za każdym razem jest indywidualna decyzja Rady
 • 2017-09-06 17:24 | Eddy.br

  Re:Beata Szydło „Człowiekiem Roku” za nieznane zasługi dla gospodarki

  do Andrzej Falicz:
  ..a oni przyszli i zbieraja plony Polski w ruinie, tez tak przy okazji.
 • 2017-09-06 17:54 | Martin L

  Re:Beata Szydło „Człowiekiem Roku” za nieznane zasługi dla gospodarki

  Andrzej Falicz
  Panie Falicz daruj pan sobie tą propagandę. Całość waszej żałosnej gospodarki oparta jest wyłącznie na taniej sile roboczej. Obniżenie wieku emerytalnego powoduję że emeryci będą pracowali na "czarno" tym samym daje tanią silę roboczą, zamiast obniżenia można było złagodzić uwzględniając wiek np. że ostanie lata do emerytury państwo dokładało by do odprowadzanych składek podobnie jak jest w Krus.
  Gospodarka PiSu polega na tym żeby utrzymać niskie zarobki zastępując wykwalifikowanych polskich pracowników tańszymi Z Ukrainy. Miliony Polaków emigruje na ich miejsce sprowadza się tańszych z Ukrainy to jest sukces gospodarczy? Sukcesem było by gdyby Polacy wracali plus ci z Ukrainy. Pokazuje idiotyzm 500+ zamiast wzrostu wynagrodzeń i inwestycji w technologię żeby można było zarabiać 4-5 tys. na czysto to tworzy się tanią siłę roboczą poprzez 500+ albo zastępując wykwalifikowanych polskich pracowników tańszymi z Ukrainy. Wielki sukces, dla mnie nie. Jak wrócę dostanę 5tys. na czysto? Ha, ha
  Przypomnę panu Faliczowi co do deficytu budżetowego taka Słowacja ma zrównoważony a Czechy mają jakie 10 mld na plus. Niewykwalifikowany pracownik w Czechach zarobi więcej niż w Polsce nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem. O czym my się tu bawimy, to jest śmieszne. Wracając do Polski za rządów PO miałem ofertę 2,7 tys na czysto, gdybym teraz wrócił dostał bym maksymalnie 2,2 tys. podniesienie najniższego wynagrodzenia kosztem wykwalifikowanego pracownika naprawdę wielki sukces jak pozbyć się milinów Polaków, żeby nigdy nie wracali. Milion Polaków wyemigrowało na ich miejsce przybyło 700tys. tańszych z Ukrainy to jest sukces gospodarczy. Nagroda za zmarnowanie ogromnej szansy na wzrost gospodarczy i tym samym wynagrodzeń. Tylko PiS potrafi wszystko zniszczyć albo zmarnować szansę.

  "Acha drobiazg dla POLITYKI - rekordowy spadek poziomu ubóstwa wśród dzieci tak przy okazji." Jakim kosztem, za to zwiększenia ubóstwa wśród osób chorych, niepełnosprawnych tak do gromady to się wyrównało a bilans wciąż jest zerowy.
 • 2017-09-07 07:46 | Andrzej Falicz

  Kwekanie

  Panie Martin

  Banialuki Pan wypisuje.

  Jedna sprawa bo na reszte niechce mi sie odpowiadac...
  2016 rok to pierwszy rok rzadow PiS to tez pierwszy rok od cwiercwiecza gdy wyjechalo tak malo Polakow...za chlebem.
  http://niezalezna.pl/99755-i-stalo-sie-za-czasow-po-wyjezdzali-za-granice-teraz-polacy-wracaja-do-kraju-co-tusk-na
 • 2017-09-08 21:39 | Aspiryna

  Re:Beata Szydło „Człowiekiem Roku” za nieznane zasługi dla gospodarki

  "Panie Martin
  Banialuki Pan wypisuje."

  I znowu zabraklo wszelkich rzeczowych argumentow, panie "Falicz"?

  P.S. Kolejny raz okazuje sie, ze "krol jest nagi", a premierzyca Szydlo
  to tylko maskotka waszego "wodzusia" Kaczynskiego. Na temat mechanizmow
  dzialania gospodarki owa paniusia nie ma zielonego pojecia!
 • 2017-09-11 14:11 | Martin L

  Re:Beata Szydło „Człowiekiem Roku” za nieznane zasługi dla gospodarki

  Andrzej Falicz
  Panie Falicz jakie banialuki wypisuje, to pan wypisuje banialuki niedługo wam zabraknie pielęgniarek nie będzie kto miał leczyć. Proszę nie podawać za źródło pisowską "Gadzinówkę". Ja sam wyjechałem z powodu PiSu i jego debilnej gospodarki opartej na nieróbstwie. Następuje gwałtowny wyjazd fachowców za lepszą ofertą a jest na to koniunktura gospodarcza. PiS z tym nic nie robi. Za PO i Tuska takich problemów nie było wielu z nas chciało zarobić i wrócić dziś już nie ma takiej możliwości powrotu, bo jest PiS. Widzi pan jakieś masowe powroty, nie, bo nikt nie wiąże przyszłości w państwie takim jak San PiSuar, gdzie bycie pracowitym człowiekiem i zaradnym jest hańbą a wychwala się nieróbstwo i bycie "życiową fujarą". No chyba że się jest pisowskim nierobem żyjącym na koszt ciężko pracującego Polaka czy Ukraińca dla takich to raj. Panie Falicz ja mam wrócić i robić za 2.5 tys. pan sobie żartuje, po drugie żeby Polacy chcieli wracać to musiało by nie być PiSu nikt nie chce żyć w zniewolonej Polsce. PiS popierają nieroby i darmozjady na których musiałbym robić jak bym wrócił.
 • 2017-09-19 12:14 | rysszc

  Re:Beata Szydło „Człowiekiem Roku” za nieznane zasługi dla gospodarki

  Przykre czytać jak wzajemnie przekrzykują się "Polacy". Przykre uświadamiać sobie jak pewni siebie krzykacze swoją niewiedzą przypominają uczestników linczu. A Pani autorka pewnie się bała, ze Polityka nie zamieści jej artykułu o ile nie będzie dowalał PISowi. Mogła posłuchać laudacji i do tego się odnieść ale to za trudne i nie po linii propagandy anty. Tak to się sieje nienawiść zamiast włożyć trochę energii i optymizmu w czytelników bo PIS nie jest wieczny a Polska mam nadzieję tak. O ile jej nienawistnicy /bezrozumni linczownicy/, nie rozwalą ""