Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rzeka polskiego mleka płynie do Chin

(3)
Światowy popyt na mleko i wyroby mleczarskie będzie rósł razem z tempem bogacenia się Chińczyków. Przed polskimi rolnikami i mleczarniami otwiera się wielka szansa. Muszą jednak umieć z niej skorzystać.
 • 2017-09-06 10:42 | m_kow1

  mleko - ceny dla rolników

  Mieszkam na wsi i problemy rolników znam od podszewki. To, że mamy droższe masło w sklepach, wcale nie znaczy, że rolnik otrzymuje większą zapłatę za 1 litr mleka. Ceny dla rolnika za 1 litr mleka są obecnie na takim samym poziomie, na jakim były np. 15 lat temu (a w międzyczasie bywały niższe i dużo niższe - np. poniżej 1 zł za litr). Żeby pojedynczy rolnik mógł modernizować gospodarstwo, wymieniać krowy na wydajniejsze, powinien otrzymywać uczciwe wynagrodzenie za to, co już produkuje. Na wsi krowy hodują już tylko ....pasjonaci. Chyba, że mówimy o wielkich gospodarstwach. Ale to w zasadzie nie gospodarstwa tylko fabryki. Nie myślmy, że z kostki masła, kosztującej 6 zł, cokolwiek więcej spływa do rolnika, niż gdy ta sama kostka kosztowała 4zł.
 • 2017-09-06 13:12 | janadam48

  Re:Rzeka polskiego mleka płynie do Chin

  U nas kostka masła wynosi 9.99 i zrównała się z Irlandzkim. Będziemy, jak w PRL, konsumować margarynę. Będzie git!
 • 2017-09-06 15:51 | k1harper

  Re:Rzeka polskiego mleka płynie do Chin

  plynie i bedzie plynac ceny rosna i beda rosnac