Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Putin chce sił pokojowych ONZ w Donbasie. Co się za tym kryje?

(6)
Ukraina chętnie przyjmie siły pokojowe, ale po wycofaniu z jej terytorium okupacyjnych wojsk.
 • 2017-09-08 00:16 | woytek

  Co się za tym kryje ?

  Nim zadano takie pytanie : Co się za tym kryje? Już znamy odpowiedź .
  To podstęp Putina.
  Odpowiedź jest globalnie uniwersalna.
  Jakie łatwe życie mają "eksperci polityczni" w tych ciężkich czasach.
 • 2017-09-08 05:21 | Andrzej Falicz

  Co się za tym kryje?

  "... Putin trafił w sedno, bo już nazajutrz niemiecki MSZ, ustami swego szefa Sigmara Gabriela, oświadczył, że jeśli propozycja Putina jest prawdziwa, to należy z niej skorzystać...."

  Bo jak wiadomo, Niemcom na niczym bardziej nie zalezy by dogadac sie z Rosja i robic dobre interesy...to z reszta jest rowniez prawdziwy powod napiec na linni UE czyli Niemcy i Polska
 • 2017-09-09 06:34 | vandermerwe

  Re:Putin chce sił pokojowych ONZ w Donbasie. Co się za tym kryje?

  Troche dziwny artykul. Wojska ONZ, jesli zostana wprowadzone, nie beda zasteowac procesu pokojowego a jedynie maja rozdzielic strony walczace i dopilnowac przestrzegania uzgodnien. Jak do tej pory,nic nie zapowiada zmiany trybu rozwiazania konfliktu, w mocy sa porozumienia MinskII. Bez ich realizacji rzecz nie posunie sia do przodu. Punktem wyjsciowym jest zmiana statusu prawnego zbuntowanych regionow a to wymaga zmian konstytucyjnych, czego po dzis dzien wladze ukrainskie nie zrobily, praktycznie blokujac realizacje dalszych punktow umowy MinskII. Bez realizacji tych czy tez nowych porozumien wojska ONZ moga pozostac na terenie Ukrainy przez nastepne wiele lat, niewiele zminiajac w samej sytuacji kraju. Trudno wobec tego zrozumiec rozne dywagacje Autorki.

  Pozdrawiam
 • 2017-09-09 08:13 | zxcvb

  Pragmatyzm

  Jedyne co może się stać w Donbasie, to eskalacja konfliktu. Poroszenko się tym karmi, bo nic innego mu nie zostało. Reformy ugrzęzły i nie widać szansy na to, żeby coś się zmieniło. W obecnym stanie Ukraina niema szansy na rozwój. W najlepszym przypadku czeka ich stagnacja czyli konserwowanie nędzy. Gospodarka ma się źle,, import rośnie a eksport spada. Podniesienie najniższego wynagrodzenia do 110 dolarów ponoć ma pobudzić rynek wewnętrzny. Coś jak 500 z plusem, ale jeżeli zadziała, to na krótko. Do wyborów jakoś władza musi przetrwać i może się okazać, że jedynym sposobem na odwrócenie uwagi społeczeństwa od niewydolności władzy, będzie rozpętanie wojenki. Podżegaczy w kraju i za granicą na pewno nie braknie.
  Putin potrzebuje spokoju. W 2018 ma wybory i MŚ w piłce, do 2020 potrzebuje położyć rurę w Bałtyku... Kolejny jazgot wokół Donbasu jest mu niepotrzebny. Jeżeli konfliktu nie da się rozwiązać, trzeba go zamrozić.
 • 2017-09-09 12:20 | nikc

  Re:Putin chce sił pokojowych ONZ w Donbasie. Co się za tym kryje?

  Będę strzelał: za tym kryje się Putin. No chba że akurat kryje się Trump. Ale on też Putin! Jak zresztą za wszystkim sie on kryje. Jak można nie znać tego najpierwszego (i jedynego) dogmatu z katechizmu Polaka i męcznnika.
 • 2017-09-09 20:14 | steve118

  Re:Putin chce sił pokojowych ONZ w Donbasie. Co się za tym kryje?

  Co się za tym kryje? To oczywiste że Putin, na dodatek chce pokoju i świętego spokoju.
  Co za bezczelny typ , jak może tak dużo chcieć. Niech Pani redaktor napisze kiedyś lepiej artykuł i zada pytanie, dlaczego mieszkańcy wschodniej Ukrainy już mają dość bycia Ukraińcami. Od tego należy zacząć , tu jest problem i choć na chwilę zapomnieć o Putinie. Putin w tym chorym kraju powoli staje się już chorobą psychiczną , przypadek szczególnie szalejący wśród dziennikarzy.