Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Masowy grób wychowanków sierocińca szarytek w Szkocji. Kościół umywa ręce

(12)
Dawni wychowankowie sióstr jako dorośli skarżyli się na doznane krzywdy: bicie, upokarzanie, wykorzystywanie seksualne.
 • 2017-09-12 14:05 | jrcanonia

  Masowy grób wychowanków sierocińca

  Zgodnie z nauką Kościoła życie zaczyna się od chwili poczęcia i trwa do zatłuczenia przez zakonnice.
 • 2017-09-12 14:49 | prenumeratorpolityki

  Piekla nie ma....

  ... bo gdyby bylo....
 • 2017-09-12 15:03 | jrcanonia

  Re:Masowy grób wychowanków sierocińca szarytek w Szkocji. Kościół umywa ręce

  Zgodnie z nauczaniem Kościoła, życie ludzkie trwa od chwili poczęcia do zatłuczenia przez zakonnice.
 • 2017-09-12 16:03 | Szymonowicz

  Re:Masowy grób wychowanków sierocińca szarytek w Szkocji. Kościół umywa ręce

  To tylko jeden przyklad obledu. Bylo i pewnie jest ich w swiecie wiele. Dziecmi zajmuja sie kompletnie prymitywne kobiety. Kobiety bez zadnego doswiadczenia. Kobiety, ktore wypadly z normalnego zycia i staly sie czescia Meskiego Ukladu, ktory polega na podporzadkowaniu sie. I to robia...i nawet nie wiedza, ze czynia zlo. Ten, kto ma strukture psychopaty znajdzie swoje miejsce w kk...
  Nie tylko kobiety. To samo dotyczy zaburzonych mezczyzn. I ich nawet bardziej. Pedofilow wszelkiej masci.
  I uwazajmy! Ci ludzie maja dostep do polskich dzieci. Takze w szkolach. Religii ucza tam ludzie bez zadnego przygotowania pedagogicznego. I kto zna ich "profil" psychologiczny? Wiedza jedno w ich szalenstwie--jest bog i szatan. Od tego juz bardzo blisko do bicia, ponizania i seksualnych naduzyc...To sie moze zdarzyc, jesli nie nastapi calkowite wycofanie wariatow i wariatow z polskich szkol.
 • 2017-09-12 18:28 | AOlsztynski

  Re:Masowy grób wychowanków sierocińca szarytek w Szkocji. Kościół umywa ręce

  W ramach łączenia, a nie dzielenia (co jest podobno priorytetem opozycji), proponuję rozważyć w tygodniku jeszcze wojny krzyżowe, Inkwizycję, sprawę G. Bruno, itp. :)
 • 2017-09-12 20:12 | OberfeldkuratOK

  Re:Masowy grób wychowanków sierocińca szarytek w Szkocji. Kościół umywa ręce

  "to nie Kościół decydował o umieszczeniu dzieci w ośrodku, więc niech odpowiedzą za to świeckie władze."
  Jakie to ... kościelne. Inkwizytorzy też nikogo nie palili. Oni tylko dbali o należyty przebieg procesu (o herezję, oczywiście). W tej konkurencji (=hipokryzji) KRK jest wyprzedzany tylko przez PIS.
 • 2017-09-13 05:52 | Edward28

  Re:Masowy grób wychowanków sierocińca szarytek w Szkocji. Kościół umywa ręce

  Kościół nigdy nie zpnal litosci ,ze juz nie wspomne o przyzwoitości
 • 2017-09-13 16:10 | borysgreen

  Re:Masowy grób wychowanków sierocińca szarytek w Szkocji. Kościół umywa ręce

  Tak wygląda opieka nad dziećmi osób, które same dzieci mieć nie mogą (wg reguł KK rzecz jasna). I analogicznie to wygląda w innych dziedzinach jak antykoncepcja, rodzina, przemoc wobec kobiet, nauka, postęp. Zabieranie głosu w sprawach o których nie mają zielonego pojęcia. Jedna wielka fikcja i hipokryzja. Upośledzeni ludzie roszczący sobie prawa do bycia autorytetami.
 • 2017-09-13 21:26 | ajh

  Re:Masowy grób wychowanków sierocińca szarytek w Szkocji. Kościół umywa ręce

  Gdyby to były zarodki, to musiałyby być ochrzczone i pochowane w regularnym grobie. Zarodki mają być wyrzutkami sumienia dla matek za seks.

  Formalnie gada się o ochronie życia i o związanym z tym zakazie eutanazji dla ludzi cierpiących. Ale z wlasnego doświadczenia wiem, że w Polsce lekarze swiadomie zabijają niektórych ludzi w OIOMACH dołączając ich od respiratora bez żadnego powodu. Zycie ludzi chroni się dla hipokrytycznej katolickiej ideologii, a nie w ich interesie.
 • 2017-09-15 21:36 | o_Onufry

  Re:Masowy grób wychowanków sierocińca szarytek w Szkocji. Kościół umywa ręce

  Zaprawdę powiadam Wam Najdostojniejsi Siostry i Bracia,
  - godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne obnażać prawdziwe oblicza kościelnych szamanów, oszustów, zbrodniarzy, seksualnych dewiantów, społecznych pasożytów, specjalistów od interpretowania życzeń Pana Stwórcy Wszechrzeczy, znawców niepokalanych poczęć i wiecznych dziewictw, którzy na twarzach noszą od wieków faryzejską maskę pokory oraz pobożności, w ustach świętobliwie pieszczą słowa miłości, miłosierdzia i przebaczenia, ale serca zawsze mają kamienne i zimne, dusze pychą i rozpustą, zaś usta obłudą i hipokryzją wypełnione a dłonie wiecznie głodne mamony. Rzymski katolicyzm jest szkołą szalbierstwa, hipokryzji i cynizmu. Toż to ten ewangeliczny „Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. Tej ziemi! Nie ma kłamstwa, na które nie byliby gotowi, gdy chodzi o zwalczanie przeciwnika; nie ma bredni, której by w swoje owieczki (i baranki) nie spodziewali się wmówić. Sprowadzają walkę do tumanienia i terroryzowania najciemniejszych w nadziei, że w ten sposób zawsze będą mieli większość.
  Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczynki" (Ap 18. 4).
 • 2017-09-16 14:48 | jakowalski

  Re:Masowy grób wychowanków sierocińca szarytek w Szkocji. Kościół umywa ręce

  No cóż, klasztory, z ich jednopłciową populacją, ściągają przecież wszelakiego rodzaju odmieńców, stąd więc panuje w nich z reguły „sodomia i gomoria”. Byłem niedawno w słowackim Czerwonym Klasztorze na Słowacji i dowiedziałem się, że Ferdynand I, arcyksiążę Austrii oraz książę Styrii, Krainy i Karyntii od 1521, hrabia Tyrolu w latach od 1522, król Czech, Węgier i Chorwacji od 1526, król niemiecki od 1531, Święty Cesarz Rzymski od 1558 etc. etc. zadecydował w roku 1563 o likwidacji kartuskiego klasztoru w tejże miejscowości z powodu, jak to podaje w swym przewodniku po Pieninach Józef Nyka, znany polski taternik i historyk, „rozpusty obyczajów” i „uszczerbku służby bożej”. Nihil novi sub sole.
 • 2017-09-28 00:57 | zulu1

  --- Fart Jezusika ---

  .

  Polak w mowie obcej wyedukowany stwierdził
  by że Święta Marychna miała dużo FARTU
  poczynając dziecię Jezus w Galilei, gdyby Pan Anioł
  dopadł ją i posiadł na takiej jednej wyspie Ireland,
  to zajęły by się nią siostrzyczki pobożne z zakonu
  Bon Secours Sisters, katolicki zakon w Tuam,

  Skończyła by w domku dla upadłych samotnych
  matek połączonego zgrabnie z pralnią gdzie dobry
  Pan Bozia pozwolił by jej prać brudy innych
  pobożnych katolików by mogła odkupić swe
  grzechy ruji, porubstwa, fornication, chuci
  niekontrolowanej

  MałyJezusik miał by sporą szansę złapać choróbkę
  paskudną, albo wylądować na diecie i ostatecznie
  skończyć na "marasmus" in a sanitation tank, katolicy
  mają swoje sposoby, są one bardziej finezyjne niż
  barbarzyńska brutalność satrapy Heroda

  Western Christian Civilization you see !

  .

  ..)