Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Masowy grób wychowanków sierocińca szarytek w Szkocji. Kościół umywa ręce

(11)
Dawni wychowankowie sióstr jako dorośli skarżyli się na doznane krzywdy: bicie, upokarzanie, wykorzystywanie seksualne.
 • 2017-09-12 14:05 | jrcanonia

  Masowy grób wychowanków sierocińca

  Zgodnie z nauką Kościoła życie zaczyna się od chwili poczęcia i trwa do zatłuczenia przez zakonnice.
 • 2017-09-12 14:49 | prenumeratorpolityki

  Piekla nie ma....

  ... bo gdyby bylo....
 • 2017-09-12 15:03 | jrcanonia

  Re:Masowy grób wychowanków sierocińca szarytek w Szkocji. Kościół umywa ręce

  Zgodnie z nauczaniem Kościoła, życie ludzkie trwa od chwili poczęcia do zatłuczenia przez zakonnice.
 • 2017-09-12 16:03 | Szymonowicz

  Re:Masowy grób wychowanków sierocińca szarytek w Szkocji. Kościół umywa ręce

  To tylko jeden przyklad obledu. Bylo i pewnie jest ich w swiecie wiele. Dziecmi zajmuja sie kompletnie prymitywne kobiety. Kobiety bez zadnego doswiadczenia. Kobiety, ktore wypadly z normalnego zycia i staly sie czescia Meskiego Ukladu, ktory polega na podporzadkowaniu sie. I to robia...i nawet nie wiedza, ze czynia zlo. Ten, kto ma strukture psychopaty znajdzie swoje miejsce w kk...
  Nie tylko kobiety. To samo dotyczy zaburzonych mezczyzn. I ich nawet bardziej. Pedofilow wszelkiej masci.
  I uwazajmy! Ci ludzie maja dostep do polskich dzieci. Takze w szkolach. Religii ucza tam ludzie bez zadnego przygotowania pedagogicznego. I kto zna ich "profil" psychologiczny? Wiedza jedno w ich szalenstwie--jest bog i szatan. Od tego juz bardzo blisko do bicia, ponizania i seksualnych naduzyc...To sie moze zdarzyc, jesli nie nastapi calkowite wycofanie wariatow i wariatow z polskich szkol.
 • 2017-09-12 18:28 | AOlsztynski

  Re:Masowy grób wychowanków sierocińca szarytek w Szkocji. Kościół umywa ręce

  W ramach łączenia, a nie dzielenia (co jest podobno priorytetem opozycji), proponuję rozważyć w tygodniku jeszcze wojny krzyżowe, Inkwizycję, sprawę G. Bruno, itp. :)
 • 2017-09-12 20:12 | OberfeldkuratOK

  Re:Masowy grób wychowanków sierocińca szarytek w Szkocji. Kościół umywa ręce

  "to nie Kościół decydował o umieszczeniu dzieci w ośrodku, więc niech odpowiedzą za to świeckie władze."
  Jakie to ... kościelne. Inkwizytorzy też nikogo nie palili. Oni tylko dbali o należyty przebieg procesu (o herezję, oczywiście). W tej konkurencji (=hipokryzji) KRK jest wyprzedzany tylko przez PIS.
 • 2017-09-13 05:52 | Edward28

  Re:Masowy grób wychowanków sierocińca szarytek w Szkocji. Kościół umywa ręce

  Kościół nigdy nie zpnal litosci ,ze juz nie wspomne o przyzwoitości
 • 2017-09-13 16:10 | borysgreen

  Re:Masowy grób wychowanków sierocińca szarytek w Szkocji. Kościół umywa ręce

  Tak wygląda opieka nad dziećmi osób, które same dzieci mieć nie mogą (wg reguł KK rzecz jasna). I analogicznie to wygląda w innych dziedzinach jak antykoncepcja, rodzina, przemoc wobec kobiet, nauka, postęp. Zabieranie głosu w sprawach o których nie mają zielonego pojęcia. Jedna wielka fikcja i hipokryzja. Upośledzeni ludzie roszczący sobie prawa do bycia autorytetami.
 • 2017-09-13 21:26 | ajh

  Re:Masowy grób wychowanków sierocińca szarytek w Szkocji. Kościół umywa ręce

  Gdyby to były zarodki, to musiałyby być ochrzczone i pochowane w regularnym grobie. Zarodki mają być wyrzutkami sumienia dla matek za seks.

  Formalnie gada się o ochronie życia i o związanym z tym zakazie eutanazji dla ludzi cierpiących. Ale z wlasnego doświadczenia wiem, że w Polsce lekarze swiadomie zabijają niektórych ludzi w OIOMACH dołączając ich od respiratora bez żadnego powodu. Zycie ludzi chroni się dla hipokrytycznej katolickiej ideologii, a nie w ich interesie.
 • 2017-09-15 21:36 | o_Onufry

  Re:Masowy grób wychowanków sierocińca szarytek w Szkocji. Kościół umywa ręce

  Zaprawdę powiadam Wam Najdostojniejsi Siostry i Bracia,
  - godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne obnażać prawdziwe oblicza kościelnych szamanów, oszustów, zbrodniarzy, seksualnych dewiantów, społecznych pasożytów, specjalistów od interpretowania życzeń Pana Stwórcy Wszechrzeczy, znawców niepokalanych poczęć i wiecznych dziewictw, którzy na twarzach noszą od wieków faryzejską maskę pokory oraz pobożności, w ustach świętobliwie pieszczą słowa miłości, miłosierdzia i przebaczenia, ale serca zawsze mają kamienne i zimne, dusze pychą i rozpustą, zaś usta obłudą i hipokryzją wypełnione a dłonie wiecznie głodne mamony. Rzymski katolicyzm jest szkołą szalbierstwa, hipokryzji i cynizmu. Toż to ten ewangeliczny „Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. Tej ziemi! Nie ma kłamstwa, na które nie byliby gotowi, gdy chodzi o zwalczanie przeciwnika; nie ma bredni, której by w swoje owieczki (i baranki) nie spodziewali się wmówić. Sprowadzają walkę do tumanienia i terroryzowania najciemniejszych w nadziei, że w ten sposób zawsze będą mieli większość.
  Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczynki" (Ap 18. 4).
 • 2017-09-16 14:48 | jakowalski

  Re:Masowy grób wychowanków sierocińca szarytek w Szkocji. Kościół umywa ręce

  No cóż, klasztory, z ich jednopłciową populacją, ściągają przecież wszelakiego rodzaju odmieńców, stąd więc panuje w nich z reguły „sodomia i gomoria”. Byłem niedawno w słowackim Czerwonym Klasztorze na Słowacji i dowiedziałem się, że Ferdynand I, arcyksiążę Austrii oraz książę Styrii, Krainy i Karyntii od 1521, hrabia Tyrolu w latach od 1522, król Czech, Węgier i Chorwacji od 1526, król niemiecki od 1531, Święty Cesarz Rzymski od 1558 etc. etc. zadecydował w roku 1563 o likwidacji kartuskiego klasztoru w tejże miejscowości z powodu, jak to podaje w swym przewodniku po Pieninach Józef Nyka, znany polski taternik i historyk, „rozpusty obyczajów” i „uszczerbku służby bożej”. Nihil novi sub sole.