Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Krótka historia czapeczki Donalda Trumpa. Ikona czy ironia?

(5)
Choć od wyborów w USA minęło już ponad 10 miesięcy, słynna czapeczka z kampanii Trumpa wciąż wywołuje kontrowersje. Skąd w ogóle się wzięła?
 • 2017-09-13 19:54 | Sergo

  Krótka historia czapeczki Donalda Trumpa. Ikona czy ironia?

  Noszenie rzeczonej czapki jest pokazem, manifestem, swoich poglądów politycznych. Dziesięcioletni dzieciak chyba raczej nie powinien mieć poglądów politycznych i jeżeli już są, to raczej są one odbiciem poglądów rodziców, a najprawdopodobniej tatusia. Chyba wszyscy widzieli jak to wygląda, choćby ostatniego 1 Czerwca w Sejmie. Po za tym, większość szkół w USA ma coś takiego jak "dress code" i czapki raczej tam nie są uwzględniane. Co ciekawe nie mogłem zlokalizować zdjęcia rzeczonego na Internecie. Czyżby "fake news". O ile sprawa sędziego i jego pociągnięcie do odpowiedzialność, jest jak najbardziej na miejscu, to historia studentki jest już bardzo nie. Uczelnie wyższe powinny być głównym miejscem kultywowania wolności słowa. Jak ktoś nosi czapkę to tak jak by mówi "To co mówi i robi pan prezydent bardzo mi się podoba". A my powinniśmy oceniać jego/jej osoby na bazie tegoż stwierdzenia.
 • 2017-09-13 19:56 | woytek

  mam taką czapeczkę i trzymam ją jako pamiątkę dla wnuczków, których jeszcze nie mam

  Mam taką czapeczkę i trzymam ją jako pamiątkę dla wnuczków, których jeszcze nie mam.
  Trump przejdzie do historii jako Samson, legendarny siłacz, który próbował walczyć z wrogami i chciał wrócić do Ameryki fabryki , aby Ameryka mogła znowu być wielka.
  Okazało się, że bankierzy i media będące dla współczesnego Samsona jego "kochanką Dalilą", cały czas obcinają Samsonowi włosy i tym zabiegiem pozbawiają go siły, tak potrzebnej aby odnieść zwycięstwo.
  Okres zwrotu nakładów, jakie importerzy amerykańscy pożyczają na import towarów z całego świata jest bardzo szybki i banki chętnie pożyczają pieniądze importerom towarów. Ten zabójczy proceder jest dalej praktykowany przez banksterów.
  Okres zwrotu nakładów na budowanie fabryk jest bardzo długi i banki nie chcą czekać.
  To się w końcu zemści na Ameryce , a prezydent Trump współczesny nam siłacz, przed tym ostrzegał i to rozumieli wyborcy.
  Ośmieszanie prezydenta Trumpa przed krótkowzrocznych dowcipnisiów jest funata kłaków nie warte, ale media będące własnością banksterów mają to w nosie.
  Samson-Trump pozbawiony siły, czyli poparcia mediów w końcu przegra ale importerzy towarów nic sobie z tego nie robią. Liczy się tylko szybki zysk.
 • 2017-09-15 05:05 | zbigniew

  Re:Krótka historia czapeczki Donalda Trumpa. Ikona czy ironia?

  nie chce oceniac woytka jako osoby, nie znam czlowieka ale powyzszy panegiryk na czesc Trumpa, prostaka, seksisty i uosobienia nieudolnosci w kierowaniu panstwem (vide meandry polityki personalnej, zablokowane (na szczescie) przez sedziow rozporzadzenia imigracyjne, lista jest dluga, swiadczy bardzo negatywnie o inteligencji autora.
 • 2017-09-16 14:46 | woytek

  Re:Krótka historia czapeczki Donalda Trumpa.

  @ Zbigniew
  Zamiast epitetów pod adresem prezydenta Trumpa, proszę używać "inteligentnych" argumentów. Absurdalnie wielki import towarów jest zabójczy dla każdego państwa, ale dla mocarstw w szczególności. Nie można w nieskończoność podnosić limitu zadłużenia państwa. O tym mówił program wyborczy prezydenta Trumpa. W Stanach istnieją dwie partie polityczne : "Republikanie" i "Importerzy". Media są w posiadaniu Importerów i stąd ten konflikt.
 • 2017-09-18 17:39 | zbigniew

  Re:Krótka historia czapeczki Donalda Trumpa. Ikona czy ironia?

  @woytek
  nie uzylem zadnych epitetow pod adresem Trumpa. W internecie mozna znalezc mnostwo przykladow zachowan tego osobnika w stosunku do kobiet i twierdze ze mozna go nazwac seksista. Co do indolencji w kierowaniu panstwem - czy mozesz szanowny woytku wymienic jakiegokolwiek prezydenta USA ktory prowadzil tak nieudolna polityke? Ktory w tak krotkim czasie "zuzyl" tylu doradcow, ministrow i innych pracownikow administracji z ktorymi musial sie pozegnac z powodu kardynalnych bledow politycznych? Ten dyletant nie jest zadnym strategiem, nie jest taktykiem, reaguje intuicyjnie, impulsymnie1 i czesto idiotycznie na zaistniale fakty, ktore zazwyczaj go przerastaja intelektualnie. Czy wyobrazasz sobie udzial prezydenta Obamy w takiej ordynarnej pyskowce z szalencem z Korei Polnocnej? W porownaniu z wyrafinowanym intelektualista Obama Trump jest zwyklym prostakiem (czy jestes w stanie wyobrazic sobie Obame podklejajacego krawat tasma klejeca zeby wiatr go nie podwiewal? Moze i drobiazg, ale ile mowi o "kulturze i obyciu" Trumpa). Zwykly rednecki tyle. I wybrany glownie przez podobnych mu intelektualnie (choc duzo ubozszych) redneckow. Trump to dla Ameryki prawdziwa "hakatumba" intelektualna. A co do republikanow, sa glosy ze coraz wiecej z nich wstydzi sie Trumpa jako ich przedstawiciela, no ale jak maja go zwalczac?
  Pozdrawiam
  zbigniew