Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy Kaczyński rozmontuje w Polsce demokrację

(9)
Dyktatura miewała w historii legitymację społeczną i była powoływana na wypadek zagrożenia przez wroga. Stawała się tyranią dopiero wtedy, gdy władza dyktatorska była jedynie uzurpowana, a wróg urojony.
 • 2017-09-14 14:26 | Nie

  O sancta simplicitas

  W zasadzie nie powinno dziwić, że ludzie mieszkający w Polsce łudzą się, że w Polsce mają jeszcze jakieś państwo czy jakąś praworządność. Otóż jest to myślenie błędne - państwa polskiego już nie ma i to ani w formie praktycznej, ani teoretycznej. Państwo to istniało teoretycznie jeszcze za rządów PO, dzisiaj jednak nie ma już nawet tego.

  Nie ma, ponieważ zawalony został skomplikowany system wzajemnych zależności prawnych łączących poszczególne elementy układanki systemowej tworzącej państwo. Rządzący wierzą co prawda w prymitywną wizję "państwo to ja", ale oni wierzą również w wybuchające parówki i inne takie. Najbardziej oczywiście wierzą w rosyjskie pieniądza. Drobne stosunkowo kwoty wystarczyły do kupienia szefa MON, do idiotycznego przedłużenia kontraktów gazowych i do innych rzeczy. Myślę czasem, że jeszcze nigdy w historii Europy całe państwo nie zostało sprzedane tak tanio.

  Co jest jednak śmieszne, to przekonanie, że to się da jeszcze naprawić. Zupełnie tak, jak gdyby Hus wstępując na stos powtarzał sobie, że wszystko bedzie dobrze...
 • 2017-09-14 17:36 | Aspiryna

  Re:Czy Kaczyński rozmontuje w Polsce demokrację

  Ile lat zajelo to Erdoganowi w Turcji?
 • 2017-09-14 18:10 | ThomasZNiemiec

  Re:Czy Kaczyński rozmontuje w Polsce demokrację

  >>>> Tradycyjnym błędem lewicy jest wiara w Unię Europejską bez państw narodowych <<<<

  Lewica na starym zachodzie w ogole nie chce Unia bez panstw narodowych, wiec taki stwierdzenie brzmi bardzo dobrze i madry ale nie jest prawdy.

  Lewica tylko popiera model gdzie panstwa narodowe maja mniej do powiedzienia ale dalej istnieja tak jak prowincji tez dalej istnieja a maja cos do powiedzenia (prowincji to np. Toskana, Bawaria, Bretagne). Unia bedzie miala wiecej kompetencji a panstwa narodowe mniej, to wszystko i to dobrze. Nie ma tam ani bledu lewicy ani marzenia. Poza tym prawica (czyli to co nazywaja w Polsce lewica Merkela) tez popiera ten model.
 • 2017-09-17 19:29 | tryputznick

  Re:Czy Kaczyński rozmontuje w Polsce demokrację

  "Czy Macierewicz ma na Kaczyńskiego"
  Się nie dowiemy. Ale sytuacja ma dwie komiczne możliwości. 1. To Jarkacz ma na Antonioniego. I jest to tak miodne, że się na samą myśl uśmiecha i oblizuje. Więc trzyma Maciorę tylko po to, żeby sobie frajdy nie zepsuć. Albo control-freak Prezesso trzyma Maccabriniego tylko dlatego, że na innych nie ma już tak genialnych kompromatów.
  2. Zakładamy, że Yaroslaus jest dziewicą. Panowie w toku przyjaźni wymieniają zupełnie niewinne dowody tejże. W retrospekcjach Prezesa dowody nabierają podtekstu seksualnego. Indyferentny dżenderowo Prezes, nie dysponujący indywidualną wiedzą w zakresie ludzkiej seksualności, w momencie paranoi "a jak on to nagrał?" jest bezbronny jak wyborca PiS wobec uchodźcy-terrorysty. Makabra oczywiście nic nie nagrał, wszystko dawno zapomniał, a Prezes pamięta. I nigdy nie zapomni.
 • 2017-09-17 20:06 | tryputznick

  Re:Czy Kaczyński rozmontuje w Polsce demokrację

  „polski gen wolności”
  Powiem więcej. Spiskowa teoria dziejów prawi, że Kaczora my do władzy tylko po to dopuścilim, żeby znów zabłysnąć wśród ogółu w naszej koronnej konkurencji zrywania okowów.
 • 2017-09-18 02:43 | tryputznick

  Re:Czy Kaczyński rozmontuje w Polsce demokrację

  "Czy zabiło wreszcie serce"
  Charakterystyczna figura retoryczna ilustrująca to, że facet wyglądający, jakby mógł zapchać dziurę po oddalającym się powoli Michniku, jest - niestety - Polakiem. I wpada w tę dziurę, którą Michnik omijał, mimo że miał (skreślić "polskie") szlacheckie serce. Tak a propos Michnikowi za życia uszlachcenie (zrobione zupełnie na poważnie, z mszą świętą i ze wszystkim) należy się jak psu buda. Jak mu tej szopki nie wykręcimy, to ominie nas to, że Michnik z listem czci w skrzyni mógłby nam nagle zupełnie nowe rzeczy zacząć opowiadać.
 • 2017-09-18 03:00 | tryputznick

  Re:Czy Kaczyński rozmontuje w Polsce demokrację

  Niebywałe! Potrafił przeczytać tekst po polsku i zrozumieć. Potrafił zmielić translatorem własną opinię i ona nadal jest ciekawa. Kudos, niemniej "polska język uczyć jego", bo drugą razą taki wygibas może już nie wyjść. A to, że w Polsce poglądy Merkel wydają się równie lewackie, co poglądy Sierakowskiego, już dawno kogokolwiek przestało dziwić. Kolejny absurd coraz bardziej wyglądający na truizm. Takie czasy.
 • 2017-09-18 03:34 | tryputznick

  Re:Czy Kaczyński rozmontuje w Polsce demokrację

  "Ale potem autorytarne mechanizmy się zacinają, a budzą się ci,"
  Fajnie, ale proces zajmuje co najmniej 15 lat.
 • 2017-09-18 20:36 | Aspiryna

  Re:Czy Kaczyński rozmontuje w Polsce demokrację

  Prosze spojrzec na to jak dlugo trwaly w Europie dyktatury katolicko-faszystowskie w takich krajach jak Hiszpania, czy tez Portugalia!