Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ciekawe ruchy kadrowe w Kościele. Łódź na nich zyska, Kraków straci

(5)
O ile nominacja bp. Rysia budzi mieszane odczucia i zachęca do spekulacji, o co w niej chodzi, o tyle nominacja bp. Kamińskiego może być dobrą wiadomością.
  • 2017-09-15 16:10 | Jacek, NH

Papież Franciszek wydał rzeczywistą walkę kościelnej pedofilii. Nominacja arcybiskupa, który organizował akcję poparcia dla pedofila Paetza na metropolię krakowską powinna skutecznie wyleczyć naszych pięknoduchów ze złudzeń
  • 2017-09-15 16:36 | delfin

Nie mam zbyt wielu związków z Kościołem Katolickim, ale niezwykle poważam i jestem fanem Tygodnika Powszechnego. Jedną z pierwszych rzeczy jakiej tam szukam jest felieton biskupa Rysia. W niezwykle ciekawy i humanistyczny sposób analizuje życie w kontekście Pisma Świętego. Wrażenie zrobił na mnie felieton o grzechu zaniechania. Biskup wykładał, że obojętność i nieudzielenie pomocy potrzebującemu może być również, w świetle Ewangelii, postrzegane jako grzech. Mam nadzieję, że tak jak go odczytuję w jego tekstach, podobnym myśleniem i cechami charakteryzuje się w życiu. Z tego względu cieszę się i gratuluję mu bardzo, że będzie archidiecezjalnym Gospodarzem. Mam samego siebie za wychowanego w kulturze i myśli chrześcijańskiej, niewierzącego Europejczyka. Biskup Ryś pomagał mi niejednokrotnie lepiej zrozumieć świat. Myślę, że dobrze się stało, że właśnie taki człowiek ma szansę iść z dobrym słowem w łódzkiej archidiecezji. On to dotychczas robił i swoim działaniem budził szacunek, przynajmniej w Tygodniku, czego sam jestem najlepszym przykładem. Drugiego biskupa nie znam, ale notka przedstawiona w artykule robi bardzo dobre wrażenie. Może po nieszczęsnej wpadce z Jędraszewskim coś tam do Franciszka dotarło i po bardzo oczekiwanym odejściu Hosera, idzie na lepsze w polskim Kościele.
  • 2017-09-15 17:04 | żyga

Re:Ciekawe ruchy kadrowe w Kościele. Łódź na nich zyska, Kraków straci

Panie redaktorze .Pewien pan Sejmie opowiadał o pachołkach z PZPR.Okazał się ,no kurtyna milczenia.Jak się ma 2000 lat za sobą i 17,to wie się najlepiej ,dziel i rządż.,Była nadzieja z metropolitą wroclawskim.O nim ani widu ani śłychu.A byli tam i kardynał Kominek i wspaniały kardynał Gulbinowicz.Chociaż wierzę w biskupa Rysia.Drogę na trony ma otawrtą jak i otwartą głowę na nauki JP2.
  • 2017-09-15 23:55 | Borubara

hoser

Ks Lipka chronieca ksa pedofila byl kandydatem bpa Hosera na biskupa. To pokazuje jak bp traktowal ten skandal.

Dziewne, ze byly misjonarz sie tak zachowuje. Zniszczyl ksa Lemanskiego. Pytal go czy jest obrzezany.

Ksa Lemanskiego mozna spotkac w Treblince. To on ratuje obraz polskiego kosciola, ktory podejrzewa sie o antysemityzm.

Medal od prezydenta dla abpa Hosera byl zapewne za straszenie islamizacja.
  • 2017-09-16 09:45 | Alrus

Re:Ciekawe ruchy kadrowe w Kościele. Łódź na nich zyska, Kraków straci

Borubara - to już przed antysemityzmem trzeba ratować nawet jak ktoś tylko podejrzewa? Zaprawdę, niektórym się w głowach poprzewracało.
    Pytanie czy Lemański jest obrzezany, w świetle jego działalności, wcale nie jest od rzeczy. Nie jest też niestosowne - to pytanie o to, czyje interesy ks. Lemański reprezentuje, bo jako katolicki ksiądz powinien Kościoła, a jako Polak polskie. Z mojej małej kwerendy wynika, że miał kłopot z jednym i drugim. Oczywiście może, przy wsparciu red. Szostkiewicza, zostać nawet drugim Lutrem czy - jeśli podejrzenia Hosnera były słuszne, nawet rabinem, ale w obecnym wcieleniu nie bardzo do Kościoła pasuje.