Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Oblicza rosyjskiego terroru. Kto jest najgroźniejszy?

(3)
W Rosji podnosi się fala prawosławnego ekstremizmu. Kreml nie ma dziś jednak narzędzi, aby kontrolować te ugrupowania – uważa dziennikarz Wacław Radziwinowicz.
 • 2017-09-17 18:19 | lubat

  Oblicza rosyjskiego terroru. Kto jest najgroźniejszy?

  Czytasz: Radziwinowicz, i wszystko wiadomo. Nie trzeba już dalej czytać.

  Tym niemniej spróbuję się odnieść do ostatniego akapitu, że niby Kreml nie jest w stanie kontrolować prawosławnych ekstremistów. Zachodzi tu podobna sytuacja naginania tej samej rosyjskiej rzeczywistości do różnych naszych oczekiwań, jak było to z Breżniewem. Był on oceniany u nas jako dzierżymorda i tyran, nie pozwalający zniewolonemu narodowi polskiemu złapać oddechu wolności. Ale przy okazji wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, traktuje się go jako niezwykle łagodnego gołąbka pokoju, który nijak nie chciał interweniować w Polsce i tylko ten wredny Jaruzelski go do tego namawiał.

  Podobnie jest z rzekomą niemożnością kontrolowania przez rosyjskie służby prawosławnych ekstremistów. Ten sam Radziwinowicz niemal w każdym tekście przekonuje, że rosyjskie służby - tajne i jawne - kontrolują wszystko i wszystkich, a tu masz babo placek, taka impotencja!
 • 2017-09-21 00:55 | woytek

  Re:Oblicza rosyjskiego terroru.

  Kreml nie ma dziś jednak narzędzi, aby kontrolować te ugrupowania ?
  Jednym z narzędzi jest Radziwinowicz.
 • 2017-09-22 06:57 | kaesjot

  Re:Oblicza rosyjskiego terroru. Kto jest najgroźniejszy?

  @lubat - jak się czegoś nie potrafi albo nie chce się zrobić to mówi się, że "tego się nie da ". Oczywiście jeśli w tym " nie daniu się" jest jakiś konkretny interes.