Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Alarmujące dane: Dzieci-uchodźcy są bite i wykorzystywane w drodze do Europy

(5)
Raport sporządzono w oparciu o rozmowy z 22 tys. uchodźców i migrantów, z czego połowę stanowiły dzieci i młodzież.
 • 2017-09-19 13:00 | Kavar

  Dzieci-uchodźcy są bite i wykorzystywane w drodze do Europy

  'Przywódcy państw Unii Europejskiej powinni zastosować długotrwałe rozwiązania, które pomogą zapewnić bezpieczne i legalne drogi migracyjne'
  No jasne,wyglada na to,ze mamy sprowadzic do siebie cala Afryke i Azje..
  'Aimamo, 16-letni chłopiec z Gambii, który przemieszczając się bez opieki, dotarł do schroniska we Włoszech'
  W Gambii nie toczy sie zadna wojna,na jakiej podstawie otrzymal on prawo pobytu we Wloszech?I czy ow 16-latek nie ma juz siwizny w brodzie,jak wiele 'dzieci'-uchodzcow?
 • 2017-09-19 13:01 | Jacek, NH

  Alarmujące dane: Dzieci-uchodźcy są bite i wykorzystywane w drodze do Europy

  Liczba gwałtów popełnionych na terenie Bawarii przez migrantów ubiegających się o azyl wzrosła w pierwszym półroczu br. o 91 proc. - podał we wtorek niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung", powołując się na szefa bawarskiego MSW Joachima Herrmanna
 • 2017-09-19 19:10 | Alice_

  Re:Alarmujące dane: Dzieci-uchodźcy są bite i wykorzystywane w drodze do Europy

  Bardzo to smutne, oczywiście, ale wygląda na to, że Europa ma przejąć odpowiedzialność za dzieci, które przecież gdzieś mają rodziców i to na nich spoczywa odpowiedzialność. Prawdziwych sierot nie ma aż tak wiele, poza tym zwykle opiekują się nimi klany rodzinne.
  Ci ludzie wysyłają swoje dzieci w drogę ze świadomością, co je może spotkać, przecież tam na miejscu też się nad dziećmi nikt nie rozczula, też pracują, bywają wykorzystywane. Ale to naszą rolą jest zapewnić im bezpieczeństwo. Aha.
  Wychodzi na to, że najlepiej tych ludzi ubezwłasnowolnić, bo i tak konsekwencje ich działania ponoszą kraje zachodnie.
 • 2017-09-19 23:27 | woytek

  Re:Alarmujące dane: Dzieci polskie w czasie II wojny światowej

  Trzeba pamiętać o polskich dzieciach w czasie II wojny:

  Rząd niemiecki jest również odpowiedzialny za tych Polaków, którzy urodzili się w czasie wojny na terenach wcielonych do Trzeciej Rzeszy.
  Powinni wypłacić odszkodowania za utrate zdrowia, nędzne życie na kartki w czasie II wojny światowej dla tych co urodzili się w Litzmannstadt , czyli w mieście Łodzi, kóra również została wcielona do Rzeszy. Polacy urodzeni w latach 1940- 1945 , czyli w czasie wojny , żyli krócej i zapadali na choroby nowotworowe częściej niż Polacy urodzeni w PRL. Dzieci karmione margaryną niemiecką i żywnościa dostępną na kartki są również ofiarami wojennymi.
  Świat zachodni nie już nie pamięta tamtych lat i nie zdobył się na żadną refleksję z własnej przeszłości.
 • 2017-09-21 00:08 | Kavar

  Re:Alarmujące dane: Dzieci-uchodźcy są bite i wykorzystywane w drodze do Europy

  @Alice_
  Niestety,w tych krajach dzieci traktuje sie jak darmowych sluzacych. Rodzice najpewniej licza na to,ze dzieki uzyskaniu przez dzieci azylu bedzie im latwiej samemu uzyskac pobyt w krajach zachodnich.Ot,darmowy bilet i wiza.
  Podkresle jeszcze raz,ze w Gambii,skad pochodzi wymieniony w artykule 'uchodzca',nie toczy sie zadna wojna ani zadne przesladowania,wiec z jakiej racji rodzina wyslala go tysiace kilometrow na poniewierke?