Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Cejrowski oddałby Szczecin Niemcom. Co z innymi miastami?

(14)
Mam do Cejrowskiego żal, że oddaje Szczecin pospiesznie i bez konsultacji z nami wszystkimi, a przynajmniej z posłem Mularczykiem.
 • 2017-09-19 14:41 | kalder

  gdyby tak ktoś z KODu

  Nowoczesnej, albo PO tak chlapnął? Wyobrażacie sobie to wycie i nagonkę?

  Jednak zwolennicy PiS mają immunitet - nie obowiązuje ich odpowiedzialność za słowo.
 • 2017-09-19 17:58 | mr.off

  Wikipedia: Ziemie odzyskane

  Ziemie Odzyskane (początkowo także: Ziemie Zachodnie i Północne, Postulowane lub Powracające[1], również Kresy Zachodnie) – określenie używane w okresie Polski Ludowej na określenie ziem zachodnich i północnych współczesnej Polski, które zgodnie z postanowieniami konferencji poczdamskiej zostały przyznane Polsce[2].

  Określenie użyte po raz pierwszy w II Rzeczypospolitej w odniesieniu do Śląska Cieszyńskiego[3], znalazło zastosowanie także po II Wojnie Światowej i spopularyzowane w państwie powołanym w 1945 r..

  W czasie trwania II wojny światowej wielka trójka omówiła kilka razy sprawę granic przyszłej Polski. W wyniku uzgodnień uznano m.in. zbrojną aneksję terytorium Polski dokonaną przez ZSRR w 1939 roku, zmiany te zostały zaakceptowane następnie podczas konferencji teherańskiej oraz jałtańskiej. W wyniku tego Polska pod naciskiem mocarstw musiała odstąpić Związkowi Radzieckiemu 48% swojego terytorium na wschodzie. Podjęte zmiany granic Polski przez Wielką Brytanię, USA i ZSRR w 1943 i 1945, bez pytania o zdanie rządu polskiego, były wyraźnym pogwałceniem zasad Karty Atlantyckiej.

  Status i przynależność tych ziem unormowano umowami dwustronnymi, układem zgorzeleckim z NRD zawartym w 1950, Układem PRL-RFN z 1970 i ostatecznie 14 listopada 1990 z RFN, gdy Rzeczpospolita Polska i Republika Federalna Niemiec podpisały polsko-niemiecki traktat graniczny uznający granicę na Odrze i Nysie Łużyckiej.

  PS.
  Ja bym optowal, zeby w ramach globalnego porozumienia oddac Niemcon i Brudzinskiego, i Cejrowskiego. Zadymiarzy w Rzeczpospolitej dostatek.
 • 2017-09-19 18:04 | snakeinweb

  Re:Cejrowski oddałby Szczecin Niemcom. Co z innymi miastami?

  Normalnie Cejrowski nie wyjechałby żywy ze Szczecina, gdyby przypadkiem do niego wjechał. Mówię to jako Szczecinianin.

  Ale ludzie się nauczyli już zupełnie nie zważać co bredzi to partyjne bydło w warszawskiej telewizji. Po prostu wszystkie te brednie w wykonaniu pajaców reprezentujących nierządy i "opozycję" zupełnie olewają.
 • 2017-09-19 18:33 | Andrzej520

  Re:Cejrowski oddałby Szczecin Niemcom. Co z innymi miastami?

  Żeby Cejrowski sie nie zdziwil, jak po jego propozycji ludność Szczecina zwiekszy sie o 500%.
  Szkoda, że Cejrowski nie chce oddać wszystkich terenów będących pod niemiecką jurysdykcją do 1918 roku.
  Przynajmnej zalapał bym się. A tak mam pecha, urodziłem sie i mieszkam 20 km na wschód od starej granicy w Gliwicach i nawet nie mam pochodzenia.
 • 2017-09-19 18:59 | q602

  Re:Cejrowski oddałby Szczecin Niemcom. Co z innymi miastami?

  Pan WC powinien zdecydowanie zazadac zwrotu kapelusza kowbojskiego, bez ktorego tropikalne slonce uczynilo spustoszenie w jego szarych komorkach.
  Zenada...
 • 2017-09-19 19:19 | popan

  Re:Cejrowski oddałby Szczecin Niemcom. Co z innymi miastami?

  A co to takiego "Cejrowski"?
 • 2017-09-19 22:38 | Mad Marx

  Re:Cejrowski oddałby Szczecin Niemcom. Co z innymi miastami?

  A czemu tylko Szczecin ??? Jeszcze jest Zielona Góra, Jelenia Góra, Wałbrzych..... No jak sie Polacy będą upierać to niech sobie zostawią Legnicę , Lubin i Polkowice. A w ogóle to może by plebiscyt zrobić ???
 • 2017-09-20 00:43 | marilla

  Re:Cejrowski oddałby Szczecin Niemcom. Co z innymi miastami?

  Niemcy, ludzie! Oddajta te obrazki i figurki, jak trza, to i kilka niekradzionych, swoich. Dostanieta ziemie utracone z powrotem!
 • 2017-09-20 04:54 | z daleka

  Re:Cejrowski oddałby Szczecin Niemcom. Co z innymi miastami?

  Ale nie tylko propozycja glownego clown`a prawicy,( bez polskiego obywatelstwa), jest znamienna, otoz, grupa poslow PIS jak podala prasa,szykuje pozew przeciw Rosji od, ktorej podobnie jak od Niemcow zamierza domagac sie reparacji za straty jakie ponieslismy z rak Ruskich podczas ostatniej wojny, mozna im tylko doradzic by w pozwie zalaczyli punkt by Ruscy w razie jakichs niejasnosci nie zawracali im glowy w modlitwie,tylko bezposrednio zwrocili sie do Niemcow, ktorzy maja ten sam problem z Polakami-oby tylko ta prawicowo-pisowska akrobatyka polityczna nie spowodowala, ze skonczymy w granicach GG (generalnej Guberni) czego nikomu nie zycze.
 • 2017-09-20 07:22 | rczabaj

  Re:Cejrowski oddałby Szczecin Niemcom. Co z innymi miastami?

  A kogo interesuje co ma Cejrowski do powiedzania?
 • 2017-09-20 11:17 | PAK4

  Re:Cejrowski oddałby Szczecin Niemcom. Co z innymi miastami?

  Ale dlaczego ktoś w ogóle rozmawia z Cejrowskim?
  Mijam czasem puby z piwem. Mężczyźni przy piwie mają różne opinie o świecie. Nie mądrzejsze, ale i nie głupsze od Cejrowskiego. Równie fachowe. Więc dlaczego Cejrowski, a nie spacer po pubach piwnych?
 • 2017-09-20 15:15 | woytek

  Re:Cejrowski oddałby Szczecin Niemcom. Co z innymi miastami?

  A co innymi miastami? Co z miastem Litzmannstadt panie Cejrowski. Czy podróżnik odwiedził to miasto pozbawione przemysłu i młodych ludzi? Trzeba je oddać w dobre ręce. Mapy tego miasta z roku 1942 są już gotowe i akty prawne wcielające to miasto do wielkiej cywilizacji również. Panie Cejrowski trzeba wreszcie odbyć tę podróż w czasie przeszłym.
 • 2017-09-20 15:47 | ziołolipa

  Re:Cejrowski oddałby Szczecin Niemcom. Co z innymi miastami?

  Jeżeli oddać z Brudzińskim to OK. Jestem za.
 • 2017-09-23 09:47 | Kazimierz K

  Re:Cejrowski oddałby Szczecin Niemcom. Co z innymi miastami?

  Myślę, że to jakaś manipulacja tego niemieckiego dziennikarza, który źle lub celowo przetłumaczył co powiedział Cejrowski. Polityką nie powinni się raczej zajmować komicy polityczni typu Cejrowski, którego dziwaczne poglądy wszyscy znamy.
  Ja osobiście do końca nie biorę za poważne to co on mówi, gdyż jego wypowiedzi na tematy polityczne są celowo przejaskrawione. Szczecin zawsze był częścią Pomorza, tak jak Zielona Góra jest częścią lubuskiego. Mamy UE która umożliwia swobodne przemieszczanie się ludzi, także nic nie wzbrania Niemcom zamieszkania w Szczecinie. Populacja Niemców w szczególności w Brandenburgii raczej spada, także Niemcy te tereny chcą opanować przez napływ ludności z Afryki i z Azji. Zaiste szatański plan pomieszania kultur, co przecież skończyło się tragicznie w historii wzrostu innych kultur.
  Poza tym, ta moim zdaniem przypisana wypowiedź Cejrowskiemu, jest zupełnie kuriozalna i bez sensu , gdyż z tego by wynikało, że Polacy w Szczecinie nie umierają, gdyż nie widać ich na nagrobkach na cmentarzach. Nic tylko zamieszkać w Szczecinie, gdyż tam się nie umiera.
  Moim zdaniem, lepiej skupić się w jaki sposób wzmocnić naszą narrację w kwestii ziem zachodnich, a nie pomagać Niemcom w budowaniu państwa niemieckiego kosztem innych państw w tym Polski. Gdzie polska solidarność w kwestii rurociągów gazowych przez morze bałtyckie. Pamiętam wypowiedź Merkel gdy obiecywała, że Niemcy w każdej chwili bardziej zagłębią rurociąg, gdy będzie taka potrzeba. W tej sprawie przegrywamy kolejne batalie w sądach międzynarodowych, chociaż w ewidentny sposób ten rurociąg i następny projektowany, uniemożliwiają dostęp do polskich portów dużych jednostek morskich w tym dużych gazowców. Jest to moim zdaniem celowa polityka Niemiec, blokowania innych państw bałtyckich i ograniczania konkurencji w rozwoju transportu morskiego, co jest niezgodne prawem międzynarodowym.
  Moim zdaniem Niemcy prowadzą przeciwko Polsce i innym państwom wojnę gospodarczą, tak jak to ongiś robili Krzyżacy i Prusy, uniemożliwiając Polsce dostęp do morza. Obecne Niemcy są następcą państwa pruskiego, którego byt ongiś był wyłącznie z woli Rzeczypospolitej. Dlatego dobrze się stało, że geograficznego dostępu do morza obecnie nie blokuje nam inne państwo. Niestety z powodu braku solidarności polskich obywateli, nie jesteśmy zgodni czy mamy prawo do korzystania z swobodnego dostępu do morza i innych praw w tym reparacji wojennych.
  Dlatego w polityce narodowej powinna obowiązywać bezwzględna polska racja stanu, co powinno być zapisane w konstytucji w tym być prawnie chronione.
  Niestety są Polacy i posłowie którzy naiwnie wierzą internacjonalizm europejski kosztem narodowych państw. Ta teoria moim zdaniem jest kolejną utopią ideologiczną, gdyż internacjonalizm w tym solidarność międzynarodowa w pierwszej kolejności musi bezwzględnie uwzględniać interesy poszczególnych państw narodowych, a dopiero wtedy można realizować coś na skalę międzynarodową. Przykład udanych prób hegemoni Niemiec w UE, jest dowodem, że nie będzie możliwości zbudowania sprawiedliwej UE.
  Tak jak większość Polaków nie jestem przeciwnikiem UE, lecz jej zwolennikiem, lecz wyłącznie zgodnie z zawartymi kontraktami, bez ingerowania innych państw i obywateli w polskie sprawy. Spory Polaków winne być wyłącznie rozstrzygane politycznie, poprzez demokrację parlamentarna.