Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ryanair odwołał ponad 2 tys. lotów. To oznaka głębokich problemów przewoźnika

(5)
Nawet 400 tys. pasażerów Ryanaira nie poleci w ciągu najbliższych sześciu tygodni zaplanowanymi rejsami.
  • 2017-09-19 22:34 | Jacek, NH

Ryanair odwołał ponad 2 tys. lotów. To oznaka głębokich problemów przewoźnika

A za "rządów" PO-PSL takie, Ryanair, OLT Express miały przejąć LOT
  • 2017-09-20 11:20 | turpin

Re:Ryanair odwołał ponad 2 tys. lotów. To oznaka głębokich problemów przewoźnika

Latalem Rajanerem z jednej prostej przyczyny - do niedawna byl jedyna linia, która laczyla 'moje' angielskie miasto z 'moim' polskim miastem. Alternatywa byla przesiadka, zwyle w Monachium lub Frankfurcie. Dla porzadku dodam, ze roznica w cenie nie jest dla mnie specjalnie istotna. Lecac bez przesiadki oszczedzam nieco czasu, lecz w praktyce podroz i tak drenuje wiekszosc dnia.

Moje dotychczasowe doswiadczenia z Rajanerem nie byly takie zle, przynajmniej jak chodzi o punktualnosc. Lecialem z nimi kilkadziesiat razy (przypuszczalnie blize setki niz piecdziesiatki) i nigdy nie zdarzylo mi sie, by lot odwolano. Owszem, docieralem czasem nad ranem, nie wiecozrem, ale docieralem.

Nie zniechecil mnie by tez ostatni kryzys, wywolany - jak wiesci glosza - podkupieniem 140 pilotow przez Norwegian. Natomiast nie moge tolerowac sposobu, w jaki Rajaner go rozwiazuje, a zwlaszcza, jak traktuje pasazerów, w szczegolnosci tych niedoszlych. Zatem bez wiekszego zalu rozstaje sie z kupionym juz bilitem i lece Luftwaffe. Stac mnie na to, by z dwiescie-kilkadziesiat funtów ekstra miec swiety spokój.

Cos jeszcze niedawno odkrylem. Starzejac sie, mam coraz bardziej dosc siedzen z iloscia miejsca ponize dlugosci mych kosci udowych, wózka-sklepiku przepychaneog z uporem przez brzydkie stewardessy tam i nazad w rytmie maszyny wlokienniczej, krzyków na temat zdrapek, i tej cholernej trabki na koncu, jak tylko uda sie doleciec na czas. Podrozujac z przesiadka, 'normalnymi' liniami, czuje sie po prostu znacznie mniej zmeczony.

Mam tez powazne obawy co do bezpieczenstwa lotów. rajaner ma obecnie bardzo dobry 'rekord', ale problemy z personelem to jedna z zasadniczych przyczyn katastrof lotniczych. Jesli ktos scina rogi, to rzadko jest to tylko jeden róg. Onegdaj samolot Rajanera ladowal bez kola, nieco profetycznie.

Zatem good bye Rajanerze. Zrobiles sporo dobrego, ale 'enough is enough'.

Zdaje sobie jednak sprawe, ze jestem w mniejszosci. Rajanerowi nic nie grozi, bo chronia go te same mechanizmy, ktore Armie czerwona uczynily niepokonana: rozmiar.
  • 2017-09-20 14:27 | turpin

Re:Ryanair odwołał ponad 2 tys. lotów. To oznaka głębokich problemów przewoźnika

...polecam jeszcze nader ciekawy artykul z ostatniego Guardiana: relacja bylego pilota Rajanera powoduje, ze pozostaje sie jedynie dziwic z tego, ze zaden z Rajanerowych Boeingów jeszcze nie zostal rozwalony. I tlumaczy, dlaczego laduja one zwykle tak twardo.

www.theguardian.com/commentisfree/2017/sep/20/ryanair-treat-pilots-better-crisis-long-haul
  • 2017-09-20 18:58 | Aspiryna

"Ryanair" mial przejac LOT? Dlaczego znowu pan zmysla panie "Jacku"??
    Coz, dla wielu zwolennikow PiS-u klamstwo to jak ow "chleb powszedni"!
  • 2017-09-21 21:02 | naltar

"Co więcej, przewoźnik ma obowiązek zapewnić alternatywny i najszybszy możliwy transport do miejsca docelowego – własnym lub cudzym samolotem – bez dodatkowych dopłat."

Prosilbym o podanie KONKRETNYCH zrodel tej informacji. Zauwazylem ja, powtarzana, przez media, tymczasem Ryanair twierdzi ze - nie ma takiego obowiazku.