Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Trumpa hymn na cześć nacjonalizmu

(5)
Kładąc podczas sesji ONZ nacisk na narodowy egoizm, Trump dał Chinom i Rosji dodatkowy argument do torpedowania wszelkich prób współpracy.
  • 2017-09-20 08:44 | Jacek, NH

Trumpa hymn na cześć nacjonalizmu

Brawo Donald Trump. Doskonałe przemówienie
  • 2017-09-20 11:38 | Herstoryk

Re:Trumpa hymn na cześć nacjonalizmu

Otóż po pierwsze, boskie błogosławieństwo ma wg. Waszyngtońskiego Konsensusu reprezentowanego przez Trump'a spłynąć wyłącznie na narody spolegliwe wobec "Wyjątkowego Mocarstwa". Z listy tych nieposłusznych zniknęły już Irak, Libia i Syria.
    Po drugie, wezwanie do tych spolegliwych vel "przyzwoitych", by pomagały stłamsić wciąż niepokorne wobec Wuja Sama Iran, Koreę Płn i Wenezuelę, może być dowodem na cienko rozciągnięte imperium, które już nie ma dość ikry i żelastwa, żeby im zrobić "Shock and Awe" i "Mission Accomplished" samemu.
  • 2017-09-20 11:49 | lubat

Oglądałem przemówienie Trumpa na żywo i słuchając go myślałem, jakich to on grzybków się najadł, czy zażył co innego, że ma taki odlot?
    Potem poczytałem i wysłuchałem kilka komentarzy polskich i zagranicznych, ale nic się specjalnego nie dowiedziałem, bo one się rozciągały od wychwalania do druzgocącej krytyki.

Potem zacząłem sobie przypominać inne wypowiedzi i zachowania w innych sytuacjach i wyszło mi, że w ONZ nie było tak źle:
    - Mógł np. tak jak w czasie herbatki z Przewodniczącym ChRL Xi Jinpingiem, kiedy powiedział mu jakby od niechcenia, że właśnie wydał rozkaz zbombardowania lotniska w Syrii, powiedzieć także w ONZ, że właśnie wydał rozkaz ataku na Koreę Płn. (może nawet atomowego) - ale nie zrobił tego.
    - Mógł zażądać natychmiastowej reorganizacji ONZ i ustąpienia Sekretarza Generalnego, obciąć amerykańskie wpłaty, a powstrzymał się.
    - Mógł, jak jego poprzednik, porównać zagrożenie ze strony Rosji z zagrożeniem przez islamistów i ebolę... Tfu!, wróć! Tego nie mógł, bo w końcu kto go wybrał?! Ba, nawet podziękował Rosji za postawę wobec Korei, i w ogóle Rosja była w jego przemówieniu nieobecna.
  • 2017-09-20 16:54 | wojtek_ab

Sluchalem, jakies 40 minut. Bardzo dobre przemowienie na co dowodem jest wylewanie "g.." na Trampa przez CNN, New York Times czy Washington Post. A Rosja i Chiny tylko licza sie z silnym. W ich wydaniu to "wspolpraca" jest wtedy kiedy przenosi im zyski a straty drugiej stronie. Rosja, Chiny, Niemcy i im podobni sa bardzo nacjonalistycznymi krajami.
  • 2017-09-21 02:11 | Herstoryk

A tu niezłe i moim zdaniem trafne podsumowanie kwestii Korei Płn.
    https://pracownia4.wordpress.com/2017/09/19/donald-trump-i-kim-dzong-un-nie-chca-wojny-dlaczego-wiec-prowadza-niebezpieczna-gre/#more-10139