Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Floryda: nie taka wspaniała, jak się wydaje

(5)
Jak wspaniałym miejscem do życia musi być Floryda, skoro 20 mln ludzi nie przeszkadza fakt, że każdy z dwóch, trzech corocznych huraganów może im porwać dom.
 • 2017-09-20 13:01 | Kosal

  Floryda nie taka wspaniala

  Jak jest Florida kazdy w Stanach wie. Przyciaga ona ludzi nie tylko klimatem ale glownie niskimi podatkami. Kzzdy kto przejechal somochodem z Florydy do Vermontu to widzi ze im dalej na polnoc to drogi gorsze i drogie, benzyna drozsza i jakos uslug gorsza i to jest do zniesienia bo maja za to socjalizm.
  Zaczynajac czytac ten artykul bylem pewny ze pan redaktor sobie nie daruje i zjedzie tez na global warming. Jak jest bardzo zimno to tylko zmiana pogody, ale jak jest goraco lub udezy huragan to wiadomo "global warming"
 • 2017-09-20 18:50 | Aspiryna

  Re:Floryda: nie taka wspaniała, jak się wydaje

  Pewnie "Kosal" (jak i Mr. Trump) nie wierzy w "global warming"... to smieszne ale w takim kraju jak USA (przodujacym w nauce i technologii) wiekszosc spoleczenstwa wciaz bardziej (doslownie!) wierzy w kazde slowo zawarte w Biblii, nizli w to co mowia naukowcy!
 • 2017-09-21 14:46 | Kosal

  Re:Floryda: nie taka wspaniała, jak się wydaje

  Aspiryna,
  Holly grail global warming podaje ze od poczatku ery przemyslowej temperatura globalnie wzrosla o 1.2 stopnie C. Moje pytanie do ciebie jest: jaka byla dokladnosc pomiaru temperatury w 19 wieku uzywajac termometrow rteciowych? Jako facet ze specjalnoscia metrologii (techniki pomiarow) moge cie zapewnic ze nie moglo to byc mniej niz 1.0 stopien C. A moze pomierzylismy ta temperature na podstawie sloji drzew ale to tez nie jest dokladniejsze. Tak czy inaczej mozemy sie spierac o 0.2 stopnia C. To sa moje wyliczenia. A moze ty mi przedstawic swoje argumenty. Watpie abys to zrobil bo podejrzewam ze nie masz zadnego przygotowania naukowego i pewnie jak wiekszosc krzykaczy jestes po geografii albo polonistyce.
 • 2017-09-21 17:25 | jakowalski

  Re:Floryda: nie taka wspaniała, jak się wydaje

  Kosal
  Na Florydzie nie buduje się solidnych domów ze zwyczajnej biedy i także i z poczucia tymczasowości (tereny zrabowane Indianom). Wiele domów uważanych w USA czy Australii za murowane to są zresztą w istocie tylko prowizoryczne drewniaki, obliczone na 20-30 lat, obłożone cienką warstwą cegły (tzw. brick veneer). Są to więc baraki o drewnianej konstrukcji obłożne tekturą i cienką warstewką cegieł, imitujące tylko budynki murowane.
 • 2017-09-21 17:32 | jakowalski

  Re:Floryda: nie taka wspaniała, jak się wydaje

  Kosal
  Im dalej w JuEsEj na południe, tym mniej tam ludzi i mniej przemysłu, a więc ruch samochodowy jest tam mniejszy, a dotacje federalne większe, jako że stany są tam biedniejsze. Socjalizm w USA polega przecież także na tym, że bogate północne stany finansują biedotę z południa. ;-) A bardziej na serio, to w słabo zaludnionej północnej Minnesocie drogi też są na ogół dobre i darmowe (przynajmniej były takie, kiedy tam mieszkałem pod koniec XX wieku).