Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Exit poll: Partia Angeli Merkel ponownie wygrywa wybory do Bundestagu

(5)
Po raz pierwszy od lat 50. w Bundestagu znajdzie się także radykalna prawica.
 • 2017-09-24 19:54 | HaeSt

  Re:Exit poll: Partia Angeli Merkel ponownie wygrywa wybory do Bundestagu

  Witam serdecznie. Artykuł zawiera kilka błędów. Po pierwsze - koalicja CDUCSU FDP i Zielonych, to właśnie "Jamajka" a nie CDU+FDP. Po drugie, taki wynik wyborów był od dawna przewidywany, więc zaskoczenia nie ma żadnego. AfD, jako trzecia partia pozostanie jednak zapewne w całkowitej izolacji. Zadna z pozostałych partii nie chce z AfD współpracować. SPD jako "przystawka" poniosła spektakularną klęskę, będąc jednocześnie w koalicji i opozycji, co było mało wiarygodne i nijakie. SPD zaszkodził dodatkowo były kanclerz G. Schroeder. Wygrani to AfD i prawdopodobnie FDP, która po wielu latach prawdopodobnie wraca do gry. Poczekajmy na ostateczne wyniki. Życzę miłego niedzielnego wieczoru,
  Henryk
 • 2017-09-24 20:44 | jakowalski

  Partia Angeli Merkel ponownie wygrywa wybory do Bundestagu?

  Na pewno Merkel wygrała te wybory? Oto liczby według tzw. exit polls:
  - CDU/CSU 216 mandatów
  - FDP 70 mandatów
  Razem daje to 286 mandatów, czyli że do większości czyli 316 mandatów brakuje tej koalicji 29 posłów. Mało prawdopodobne, aby pochodzili oni z Zielonych, jako że ideologia tej partii jest bardziej zbliżona do socjaldemokratycznej SPD i nieco bardziej radykalnie lewicowej Die Linke niż do CDU/CSU a tym bardziej do skrajnie liberalnej FDP.
 • 2017-09-24 22:31 | rickrick

  Re:Exit poll: Pawygrywa ???

  .. wygrywa.. ?... w jaki sposob .... ? ..zdobyla 31 % glosow,10% glosow mniej niz w wyborach 4 lata temu... !!.. ciekawe jak bedzie rzadzic w takiej sytuacji ... ???
  .. koalicja z zielonymi . ? przeciez to by byla parodia polityki... !!!!
 • 2017-09-25 10:01 | jakowalski

  Re:Exit poll: Partia Angeli Merkel ponownie wygrywa wybory do Bundestagu

  Merkel wygrywa? Przecież według tzw. exit polls (cytuję za “Wyborczą”):
  - CDU/CSU 32,5%
  - SPD 20,0%
  - AfD 13,5%
  - FDP 10,5%
  - Zieloni 9,5%
  - Die Linke 9.0%
  CDU/CSU wraz z FDP to jest tylko 43%. A gdzie pozostałe 7%? Kto będzie trzecim do rządzącej koalicji? Zieloni? Taki rząd będzie przecież sparaliżowany i w praktyce pozostawiony na łasce Zielonych, których ideologia jest bardziej zbliżona do socjaldemokratycznej SPD i nieco bardziej radykalnie lewicowej Die Linke niż do CDU/CSU a tym bardziej do skrajnie liberalnej FDP.

 • 2017-09-25 10:01 | jakowalski

  Re:Exit poll: Partia Angeli Merkel ponownie wygrywa wybory do Bundestagu

  Poza tym, to radykalną prawicą w Niemczech jest dziś NPD a nie centrowa w zasadzie AfD.