Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Propozycje prezydenta w sprawie zmian sądowniczych zapowiadają konflikt z PiS

(10)
Dyskusja o konstytucyjności propozycji prezydenta i PiS jest dyskusją o tym, który projekt jest bardziej niekonstytucyjny.
 • 2017-09-25 13:48 | żyga

  klincz?

  Jest po to aby dać sobie i przeciwnikowi chwilę oddechu.Bo publika zapłaciła i chce oglądać łomot.Czyli nie ma tu wrogÓw a układ ,niby walczących ze sobą.Czy nie rozumiemy ,że prezes jest w swoim geniuszu nieobliczalny i twardy jak skała Piotrowa?W grudniu wybory!!!!!!
 • 2017-09-25 14:14 | Dariusz1234

  Re:Propozycje prezydenta w sprawie zmian sądowniczych zapowiadają konflikt z PiS

  Bardzo trafnie to Pani ujela.
  Chcialbym dodac ze nie chodzi w tym wszystkim o to czy sedziow mozna usuwac. Chodzi jednak o to zeby nie mozna bylo ich usuwac ze wzgledow politycznych. Usuwalnosc na zyczenie polityczne jest kpina z sedziowskiej niezawislosci.
 • 2017-09-25 14:44 | Obserwer

  Re:Propozycje prezydenta w sprawie zmian sądowniczych zapowiadają konflikt z PiS

  Dostosowywanie polityczne i personalne Konstytucji RP do niekonstytucyjnych projektów tzw. reformy nie jest warty funta kłaków.

  Triki ze skargą nadzwyczajną bez zmiany sytemu sądowniczego nastawionego na sprawne, szybkie, nieprzewlekle i z nadmiernym nastawieniem na ochronę praw przestępców, bez wprowadzenia mediacji czyli pozasądowego rozpatrywania spraw, jest w istocie kolejnym hakiem oraz trikiem dla przestępców , którzy będą mieć kolejne narzędzie do przedłużenia spraw im niekorzystnych wyroków w sensie uchylania się od płacenia odszkodowań, zapłaty za zalegle faktury , od unikania więzienia itp.

  Upolitycznienie wyboru sędziów stanie zmora i koszmarem dla każdego , kto nie będzie według sędziego po linii i na bazie prawicowo konserwatywnego widzenia stosunków społecznych.
  Tylko naiwni , nieznający podstaw spraw funkcjonowania państwa obywatela sadza , co pokazują aktualne sondaże, że istniała i istnieje prawdziwa oraz realna chęć reformy istoty sadowniczej zapadłości w sensie mentalności, sprawności i autentycznie przyspieszonego rozpatrywania spraw nie tylko przez wokandę , ale np. w mediacjach , które wymagają zatrudnienia rzeszy profesjonalnych mediatorów. Proponowanie ławników niewidomo jaki i na jakich wymogach merytorycznych opartych jest ściemą i dalszym spowolnieniem potrzeby reformy w szybkim tempie.

  Nikt nawet nie zająknie się o systemie jurysdykcji związanej z tzw. zagranica , która jest w granicach RP. Wielu sędziów , asesorów , adwokatów, specjalistów od prawa piszących jako dziennikarze, nie podnoszą coraz bardziej skomplikowanego braku sytemu odnoszenia się do Traktatu o funkcjonowania UE jako jednego spójnego i respektowanego wzajemnego obszaru jurysdykcji.

  Sądy pracy w Polsce te kwestie na linii pracownik , obywatel RP , a pracodawca np. agencja UE na terenie Polski przenoszą na barki poszkodowanych pracowników , gdyż same sady nie są w stanie podjąć decyzje czy sprawę z zakresu prawa pracy przyjąć czy pozbyć się jej na wszelki wypadek na rzecz ETS. Mimo , ze wspólnotowe prawo pracy jest mniej korzystniejsze dla obywateli polskich niż ochrona praw pracowniczych w prawie pracy polskim.

  To są istotne, pilne i niecierpiące zwłoki sprawy dla reformy myślenia, honorowania własnych osiągnięć prawa pracy sądów w Polsce i egzekowania ich wobec tzw. zagranicznych pracodawców.
  To ciągle wspominana zagranica nie jest tą z XIX czy XX wieku pojęciem zagranicy , bo jest ona u nas z powodu wejścia we wspólnotową strukturę i bije w prawa polskich pracowników pod bokiem rządu w Warszawie w sądach pracy. Rządu czy prezydenta, który podobno ma wolę ochrony swoich obywateli przed tymi urzędasami z brukselskich salonów z prawem pracy gdzie nie ma: ochrony bezwzględnej przed zwolnieniem podczas urlopu rodzicielskiego,
  gdzie niema poszanowania prawa do reprezentacji a z tym związanej działalności w radzie zakładowej i z tym związanymi działaniami pracodawcy odwetowymi wobec niewygodnego pracownika, w postaci zwolnienia z tego powodu ect..

  Sama reforma kadrowa z upolitycznieniem wyboru urzędników publicznych do sądów jest i będzie karykaturą tego co nazywa się sprawiedliwością.

 • 2017-09-25 19:04 | AOlsztynski

  Re:Propozycje prezydenta w sprawie zmian sądowniczych zapowiadają konflikt z PiS

  Konflikt? Różne zdania to nie konflikt. To dobrze, że są różne zdania.
 • 2017-09-25 23:31 | Tanaka

  Duda sam dezawuuje własne projekty ustaw i prosi się o klęskę

  Tak jak było jasne od początku, Duda zmarnował dwa miesiące czasu na zmajstrowanie ustaw marnych, pod którymi polegnie.

  Demonstruje nierozumność, jako obywatel, prawnik i prezydent, zastępując to populizmem najgorszego sortu, którym niszczy jak kołkiem osinowym swoją mniemaną wiarygodność. Wydumał bowiem, że będzie kolejna instancja odwoławcza, bo to podobno jest odpowiedź na skargi Suwerena przychodzącego do posła na wymiar sprawiedliwości. Oprócz sądów rejonowych, odwołań do okręgowego a następnie kasacji do Najwyższego, będzie teraz skarga nadzwyczajna, czyli czwarta instancja. Co jest, dla każego poziomu sądu jasnym sygnałem,że nie musi się wysilać w rzetelnym zbadaniu sprawy i sprawiedliwym rozsądzenou, bo jest kolejna instancj do badania sprawy. Zamiast więc skupić się na tym,co najważniejsze, czyli na sądach rejonowych, by działały nak najlepiej, bo to instancja najbliższa czlowieka, to będzie wyciągnięcie kolejki o kolejną instancję. I tzw. obywatel straci jeszcze wiecej lat w sądach. To co mabyć naprawione musi byc popsute i musi w tym wziąć udzial Duda Andrzej.

  Jak Duda gadał przy pulpicie o tym jaką ustawę o KRS wysmażył, widać było, że sam nie rozumie co gada i jak się podkłada Kaczyńskiemu, by go znowu upokarzał, bo tak bardzo tęskni do bycia nieupokarzanym. Wykombinował, że zmieni Konstytucję, by przeprowadzić ustawę o KRS, przeciw Kaczyńskiemu,ktory w Sejmie rządzi. Duda, zanim zaczął, już przegrał. Poza wszystkim: prawnik, który musi zmienić Konstytucję, by napisać ustawę, to marny prawnik.
  Duda jest we wszystkim marny, poza jednym: trzeba być nie lada fachowcem, by osiągnać tak fachowy poziom bezrozumu.
 • 2017-09-26 10:35 | turkmen

  Re:Propozycje prezydenta w sprawie zmian sądowniczych zapowiadają konflikt z PiS

  ...a juz myslalem ze teraz prezydent udowodni ze jest glowa panstwa !!!! okazal sie Adrianem stojacym w poczekalni u prezesa !
 • 2017-09-26 10:57 | pantałyk

  Re:Propozycje prezydenta w sprawie zmian sądowniczych zapowiadają konflikt z PiS

  Instytucja skargi nadzwyczajnej jest zaproszeniem do zastąpienia wyroków niezależnych sądów sprawiedliwością, "która musi być po naszej stronie".
 • 2017-09-26 11:29 | Jaro55

  Re:Propozycje prezydenta w sprawie zmian sądowniczych zapowiadają konflikt z PiS

  Szanowna Pani Ewo, uwielbiam Pani artykuły i jako stały czytelnik zawsze czekam na komentarz. Coraz bardziej widać , że potyczki w sprawie sądów są grą ustawioną i jest to jarmarczny teatrzyk. Reżyser wiadomy oczywiście. Cóż aktor z Krakowskiego Przedmieścia nie jest wybitny . Chciał pokazać swoją życiową rolę jak najlepiej. Reżyser jednak nakazał przekaz zakończyć. Dla maluczkich przekaz będzie jaki do pan z Krakowskiego jest samodzielny i stawia swoje warunki . Na koniec wszystko wróci do starego. Tak było w latach "głębokiego Gomułki" i niestety obecne pokolenia mając swojego zbawcę nie zna historii. Jak zawsze w historii to my samodzielnie pchaliśmy własny kraj do ruin i upadku.
  Duda jest graczem , kiepskim graczem. Zakochany jest w swoim głosie i formach wypowiedzi co słychać i widać; i tak zostanie , sam wybrał sobie rolę osobnika drugiego lub i trzeciego planu.
  Gdyby nie to , ze przeraża to śmiech byłby ogromny . To pierwszy prezydent co w demokratycznym kraju chce zmienić konstytucję pod przygotowaną propozycję ustawy. Co to za władza , która nieuznaje ustawy zasadniczej i albo ją lamnie, gwałci, narusza lub chce ją dopasować dla wąskiej grupy zwolenników.
 • 2017-09-26 12:15 | Anna Poll

  Kaczyzm może się wykończyć tylko sam.

  Im więcej konfliktów między prezydentem i PiS-em, im więcej konfliktów w samym PIS-ie tym lepiej dla społeczeństwa i państwa polskiego.
  Kaczyzm może się wykończyć tylko sam.
 • 2017-09-26 17:06 | żyga

  Re:Propozycje prezydenta w sprawie zmian sądowniczych zapowiadają konflikt z PiS

  A jak mawia klasyk o Jankesach,konflikt międy dżumą a cholerą.łamaczy prawa.