Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Skończył się program relokacji uchodźców. Ale problem nie zniknął

(9)
Rozdzielnik znika, ale problem zostaje. Da o sobie znać podczas zbliżających się wyborów we Włoszech czy Grecji.
 • 2017-09-28 18:01 | Jacek, NH

  Skończył się program relokacji uchodźców. Ale problem nie zniknął Bez rozdzielnika

  Próbuje się przemycić imigrantów pod szyldem uchodźców. System relokacji poniósł fiasko. KE stoi na stanowisku, że to co się kiedyś postanowiło, powinno być wykonane. Teoretycznie obowiązuje nas przyjęcie 7 tys. osób. Innych kwot obowiązkowej relokacji nie będzie, ale będą nam wypominać poprzednie ustalenia
 • 2017-09-28 20:44 | suwer

  Re:Skończył się program relokacji uchodźców. Ale problem nie zniknął

  Skończyć z używaniem określenia "uchodżcy" hurtem w stosunku do wszystkich, Pani Redaktor i wszyscy inni (m.in. red. red. Szostkiewicz i Szacki)! To jest zakłamywanie rzeczywistości. W stylu PiS i dr. Goebbelsa (kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą). To są MIGRANCI. Ewentualnie imigranci. Tylko pewna część z nich jest uchodźcami. Pani to trzeba tłumaczyć? Wstyd, Polityko! To ma być czasopismo inteligenckie?
 • 2017-09-28 23:04 | jakowalski

  Re:Skończył się program relokacji uchodźców. Ale problem nie zniknął

  Tyle, że to nie są uchodźcy a tylko nielegalni imigranci ekonomiczni, a tych, zgodnie z prawem międzynarodowym, przyjmować nie musimy. Jeżeli Niemcy, Grecja czy Włochy chcą ich przyjmować, to tylko na swój własny rachunek. Przypominam, że uchodźca polityczny musi wystąpić o azyl w pierwszym bezpiecznym kraju, a tym dla Syryjczyków jest przecież Turcja, a także sąsiedni Izrael.
 • 2017-09-29 00:04 | Kavar

  Re:Skończył się program relokacji uchodźców. Ale problem nie zniknął

  Komisja choruje na ciezka schizofrenie badz zostala zwyczajnie przekupiona przez Saudow.Ci ludzie nie sa zadnymi uchodzcami,to zwykli nielegalni imigranci. Bardzo zabawny jest fragment o 'wpisaniu mechanizmu na stale', czyli Europa ma przyjmowac po pare milionow pseudouchodzcow rocznie az do ostatecznego zniszczenia, bo wszak 'kryzys migracyjny' na Bliskim Wschodzie trwa permanentnie i nie zakonczy sie nawet za 50 lat.
 • 2017-09-29 02:37 | Andrzej Falicz

  "Nowy" kierunek w Brukselii - czyli szczyty hipokryzji

  Najzabawniejsze jest to,ze nowy kierunek "wyznaczony"przez biurokracje UE to:
  1. Wzmocnienie granic
  2. Pomoc na miejscu
  3. Pomoc krajom bezposrednio granczacym ze zrodlami emigracji/uchodzctwa (czasem to zadna roznica...).

  Czyli dokladnie to o co od dwoch lat apeluje Polska, Wegry i cala grupa Wyszechradzka napotykajac sie z "powszechnym oburzeniem" ...opnii publicznej na oswieconym zachodzie.

  Gdy Orban budowal plot na swojej granicy nazwano go w Austrii (!) drugim Hitlerem...po czym pare miesiecy pozniej Austryjacy sami po cichu postawili swoj plot...

  Zadne z krajow europejskich (obywatele) nie chce obowiazkowej relokacji i otwartego merkelowego zaproszenia emigrantow (lacznie z ...Merkel) i niezwykle chetnie chowaja sie na skutek terroru poprawnosci politycznej za "nieludzka i skrajnie prawicowa" Polska i Wegrami
 • 2017-09-29 09:54 | tuciu

  Re:Skończył się program relokacji uchodźców. Ale problem nie zniknął

  KE stoi na stanowisku, że to co się kiedyś postanowiło, powinno być wykonane. My staniemy na tym stanowisku w trakcie negocjacji kolejnego budżetu EU i pozostałe kraje powiedząnam wtedy to, co my mówimy im teraz.
  Teoretycznie obowiązuje nas przyjęcie 7 tys. osób. Teoretycznie należą nam sie środki z funduszu spójnosci europejskiej.

  Praktycznie można spodziewać się przesunięcia tych środków na zapewnienie spójnosci i solidaności europejskiej krajom borykającym się z niespotykanym w dziejach EU kryzysem uchodźczym, tzn. Grecji i Włochom. Nie trzeba będzie wtedy ratować ich systemów bankowych, co lepiej sprzeda się wśród krajów płatników netto.
 • 2017-09-29 11:36 | jrcanonia

  Re:Skończył się program relokacji uchodźców. Ale problem nie zniknął

  Udało się PiSowi wmówić ludziom, że WSZYSCY IMIGRANCI to ludzie chcący żyć w Europie z zasiłków, że nie ma wśród nich uchodźców wojennych, uciekających przed śmiercią. Konieczna jest selekcja imigrantów i szybki azyl dla uchodźców wojennych.
 • 2017-09-30 13:10 | Kavar

  Re:Skończył się program relokacji uchodźców. Ale problem nie zniknął

  @jrcanonia
  PRAWDZIWI uchodzcy wojenni znajduja sie obecnie w Turcji i Libanie, gdzie nie toczy sie wojna i nie grozi im smierc.Tym mozemy pomagac. Faceci pchajacy sie do Niemczech szukaja wylacznie wygodnego zycia na zasilkach, nie mowiac o tym,ze wiekszosc z nich nie jest w ogole Syryjczykami.
 • 2017-10-01 22:12 | jakowalski

  Re:Skończył się program relokacji uchodźców. Ale problem nie zniknął

  Kavar - 100% racja, jako że ci faceci pchający się do Niemczech to nie są uchodźcy a tylko nielegalni imigranci ekonomiczni, a tych, zgodnie z prawem międzynarodowym, przyjmować nie musimy. Jeżeli Niemcy, Grecja czy Włochy chcą ich przyjmować, to tylko na swój własny rachunek. Przypominam, że uchodźca polityczny musi wystąpić o azyl w pierwszym bezpiecznym kraju, a tym dla Syryjczyków jest przecież Turcja, a także sąsiedni Izrael.