Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Co było przyczyną śmierci Otto Warmbiera? Są trzy wersje zdarzeń

(5)
Zdaniem rodziców wersja jest jedna: Otto był przez północnych Koreańczyków długotrwale torturowany.
 • 2017-09-28 21:45 | Alice_

  Tego się nie da czytać

  To musiał być jakiś wyjątkowo niegramotny praktykant, może ktoś opracuje ten tekst jeszcze raz.
 • 2017-09-28 23:04 | otwieracz puszek

  Autopsja...

  Zgodnie z życzeniem rodziny nie przeprowadzono szczegółowej sekcji, a tylko autopsję ciała Warmbiera.

  Wiem, że się czepiam, ale to nie jest jednoznacznie napisane.
  Może to zboczenie z języków obcych, ale dla mnie autopsja to właśnie przede wszystkim "sekcja zwłok", a znaczenie "oględziny" (choć jak najbardziej prawidłowe) stało się teraz wyraźnie poboczne.
  Tj. to zdanie brzmi trochę dziwnie, zwłaszcza w kontekście tej "szczegółowej sekcji", co sugeruje, że przeprowadzono jakąś "sekcję pobieżną".
  A po prostu żadnej sekcji nie przeprowadzono i tyle.
 • 2017-09-29 10:56 | J.E. Baka

  Sekcja

  Bardzo ciekawe, że nie przeprowadzono szczegółowej sekcji. Czy w przypadku podejrzenia dokonania przestępstwa nie jest oczywiste, że należy ją przeprowadzić? A w tej sytuacji opieramy się na słowach, a nie faktach. Jaki jest reżim Kima wiadomo nie od dziś. To jednak nie rozstrzyga co się stało w tym konkretnym przypadku.
 • 2017-09-30 10:25 | tuciu

  Re:Co było przyczyną śmierci Otto Warmbiera? Są trzy wersje zdarzeń

  Zdrowy 25-latek wraca po 3 latach z wycieczki turystycznej w stanie terminalnym i umiera. Cialo zostaje poddane ogledzinom koronera, rodzina nie decyduje sie na autopsje, bo chce zapamietac zmarlego bez odcietej gory czaszki i szwow na klatce piersiowej. Wiadomo, ze bez wzgledu na dowody lub ich brak, ludziom winnym jego smierci wlos z glowy nie spadnie.
 • 2017-09-30 14:42 | azur

  Re:Co było przyczyną śmierci Otto Warmbiera? Są trzy wersje zdarzeń

  Nikt przy zdrowych zmysłach nie myśli o odwiedzeniu Korei Północnej.