Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wzrosną ulgi dla twórców i dziennikarzy. Są powody do oburzenia

(7)
Minister kultury chce pokazać artystom i dziennikarzom, jak bardzo o nich dba. Oczywiście kosztem reszty podatników.
 • 2017-09-29 14:50 | Jacek, NH

  Wzrosną ulgi dla twórców i dziennikarzy. Są powody do oburzenia

  PiS przywraca twórcom prawa podatkowe, które zabrała PO. Czy "antyrządowi" artyści pogardzą pieniędzmi od „państwa totalitarnego”?
 • 2017-09-29 18:30 | Laclos

  Re:Wzrosną ulgi dla twórców i dziennikarzy. Są powody do oburzenia

  Przez wiele lat korzystałam z 50%-owej stawki kosztów przychodu, co się w pewnym roku skończyło za rzadów PO. Dziś przywracanie tego obliczania dochodu ma być kolejnym krokiem PiS na drodze skłócania społeczeństwa i szczucia Ciemnego Ludu przeciw inteligencji twórczej
 • 2017-09-30 06:46 | mzak

  Re:Wzrosną ulgi dla twórców i dziennikarzy. Są powody do oburzenia

  Czy, ktoś władzy zabroni dawać? A, twórcom, przede wszystkim przez duże TFU brać? Nikt. Jak mawiali starożytni: Ojcowie: Na Termopile! Synowie: Za ile?
 • 2017-10-01 11:36 | kaesjot

  Re:Wzrosną ulgi dla twórców i dziennikarzy. Są powody do oburzenia

  A dlaczego twórcy i dziennikarze nie mogą, tak jak inni drobni przedsiębiorcy prowadzić Księgi Przychodów i Rozchodów i płaci podatków na ogólnie przyjętych zasadach?
  Podatek płaci się od dochodu = przychód - koszty.
  Dwóch twórców - np. pisarz i rzeźbiarz mają jednakowy przychód ale różne koszty. Pierwszemu wystarczy biurko w kącie i komputer z edytorem tekstu a temu drugiemu niezbędna jest pracownia, materiały, narzędzia, transport czyli koszty ma kilkakrotnie większe.
  Dlaczego mają płacić jednakowy podatek ?
 • 2017-10-02 08:51 | koyt

  Re:Wzrosną ulgi dla twórców i dziennikarzy. Są powody do oburzenia

  Dlaczego twórcy mają być traktowani inaczej niż reszta? Ja mam firmę i zanim coś sprzedam muszę kupić towar, jak malarz farby i nie wiadomo czy to się sprzeda, tak samo jak malarz nie wie czy sprzeda obraz. Po co więc inne rozliczenia? Ja mogę rozliczyć koszty i on, więc dlaczego inna forma rozliczeń? Artysta, dziennikarz może tak samo jak inni rozliczać zakup materiałow, stroju na wystep, wyjazdów na reportaż, przy czym firmy mogą koszty odliczyć w każdej kwocie, a artysta do pewnej wysokosci. Jaka jest więc korzyść w niezakładaniu firmy? Zus?
 • 2017-10-02 13:03 | andrzej52

  Re:Wzrosną ulgi dla twórców i dziennikarzy. Są powody do oburzenia

  2017-10-02 08:51 | koyt
  2017-10-01 11:36 | kaesjot
  Jestem przeciwny wszelkiego rodzaju ryczaltom.
  Każdy, kto prowadzi jakąkolwiek działalność, również artysta, bo to też dzialalność , powinien rozliczać sie na zasadach ogólnych (KPiR).
  Kontakty na styku płatnika wg KPiR a ryczałtowcem, mogą (chociaz nie musza, zalezy od uczciwości) prowadzić do optymalizacji podatkowej (lagodne określenie).
 • 2017-10-06 11:25 | Kazimierz K

  Re:Wzrosną ulgi dla twórców i dziennikarzy. Są powody do oburzenia

  Jest wiele powodów, by twórcy byli rozliczani według podatku od obrotu, z uznaniem 50% stawki przychodu.
  1.Preferencja powinna dotyczyć wyłącznie przychodów osobistych, bez możliwości zatrudnienia osób trzecich. Jeżeli tak jest, to wszystko jest w porządku.
  2.Większość twórców ma problemy z opłacalnością swojej twórczości.Taki przykładowy artysta malarz gdyby się rozliczał według zasad ogólnych i własną pracę traktował jako zatrudnienie pracownika, to dochody z tej działalności byłyby minimalne a może i żadne.
  3.Należy z wielu względów wspierać twórczość jako najbardziej czystą formę samozatrudnienia, bez wyzysku drugiego człowieka.
  4.Aby utrzymać na odpowiednim poziomie twórczość w szczególności artystyczną czy literacką, to państwo powinno wspierać finansowo taką działalność. Ta nowa forma wsparcia w postaci ulgi podatkowej, jest takim częściowym wsparciem.
  5. Każdy powinien płacić podatki również twórcy. Artyści jednak często zapominają w jakim świecie żyją, gdyż są trochę zwariowani. Dlatego proste rozliczenia dla niektórych z nich, mogą być zbawienne.