Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wiesław Michnikowski lubił żartować, ale aktorstwo traktował bardzo poważnie

(4)
Zmarł w wieku 95 lat. Na szczęście zostają z nami jego piosenki z Kabaretu Starszych Panów, skecze z Dudka i wiele ról z najbardziej znaną – Jej Ekscelencji z „Seksmisji”.
 • 2017-09-29 22:44 | Jerzy zO.

  Wielki żal, po wielkim artyście !.

  Odchodzą wspaniałe postaci wysokiej kultury nienawistnie postponowanego PRL-u. Państwo PIS-u stawia na obskurancką taniochę i pseudo-patriotycznie nabzdyczonych zapiewajłów.
 • 2017-09-29 23:57 | grzerysz

  Re:Wiesław Michnikowski lubił żartować, ale aktorstwo traktował bardzo poważnie

  Przytoczę może słowa naszego wielkiego artysty teatru, Tadeusza Kantora, jakie przypomniał w wywiadzie kilka lat temu najwybitniejszy żyjący polski reżyser teatralny, Krystian Lupa:

  „20 lat temu, kiedy rozpoczęła się w Polsce wielka przemiana, kiedy zachłysnęliśmy się wolnością, wielkie wrażenie zrobiła na mnie wypowiedź Tadeusza Kantora o nowych ekipach rządzących. Kantor mówił, że z zapartym tchem słuchał tego, co mówią politycy tej wolnej Polski, od których tyle oczekiwaliśmy. A wtedy premierem został Tadeusz Mazowiecki, więc nie byle kto, elita. „Słuchałem uważnie – mówił Kantor – ale żaden z tych polityków nie wypowiedział słowa sztuka. Oni pożałują tego, oni przez to przegrają””.

  Ciekawe co by Kantor powiedział po ćwierćwieczu tzw. „sukcesu transformacji", kiedy kultura i sztuka leżą całkowicie na łopatkach a na dodatek nawet rzadko kto już u nas czytuje książki…

  I możemy teraz tylko z łezką w oku powspominać choćby klasę aktorstwa Wiesława Michnikowskiego, doskonały Teatr Współczesny Erwina Axera, niezapomniany Kabaret Starszych Panów czy też wybitny poziom ówczesnego Teatru Telewizji.
 • 2017-10-01 09:15 | Kazimierz K

  Re:Wiesław Michnikowski lubił żartować, ale aktorstwo traktował bardzo poważnie

  Nie wszystko z czasów PRL było złe, tak jak nie wszystko było dobre.
  Największe dzieła literatury i poezji, pochodzą z okresu zniewolenia i braku państwa polskiego od XVIII do XIX wieku.
 • 2017-10-02 10:26 | mp/ww

  Re:Wiesław Michnikowski lubił żartować, ale aktorstwo traktował bardzo poważnie

  Całe mistrzostwo świata „Wespół w zespół” ukazuje się nam nie na papierze, a dopiero w interpretacji Pana Wiesława. Jednego z tych Mistrzów o których jeśli nie wszystko, to prawie wszystko, mówią ich obrazy... I taka właśnie (jeszcze do niedawna) była sztuka, ta podszyta prawdą... Tak – odchodzą wielkości, a panoszą się (jak najbardziej również w teatrze) bezradności i małości... m