Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Hugh Hefner przewidział rewolucję seksualną i stał się jej ikoną

(3)
Pokazał światu coś zupełnie nowego i dlatego należały mu się wielki sukces oraz długie życie.
 • 2017-09-30 06:37 | woytek

  jednak kolejna fala tęczowej rewolucji seksualnej okazała się silniejsza od urody Merilyn

  Playboy - rewolucjonista seksualny przeżył wszystkie fazy sukcesu biznesowego.
  Biznesowy orgazm zakończył się biznesową impotencją.
  Zwyciężyły tęczoweludki, które reprodukcję gatunku ludzkiego zleciły byłym czytelnikom Playboya, a same przesiadły się na internet, przypominający seksualną snopowiązałkę.
 • 2017-09-30 07:21 | Anruolan

  Re:Hugh Hefner przewidział rewolucję seksualną i stał się jej ikoną

  Czy rzeczywiście Hugh Hefner „był ok” i pokazał światu coś nowego? Czy wręcz przeciwnie - pod płaszczykiem rewolucji seksualnej przemycił stare jak świat patriarchalne wizje kobiecości. Owszem, na łamach pisma promowano reprodukcyjne prawa kobiet, ale czytając, na przykład, o relacjach w Playboy Mansion, chyba trudno uznać Hugh Hefnera za pioniera idei seksualnego równouprawnienia. Może, jak pisze Suzanne Moore (link do artykułu w Guardianie poniżej), był on zwykłym stręczycielem, właścicielem de facto haremu, zarabiającym na sprzedaży wizji kobiet wyzwolonych z konwenansów, „uwolnionych” po to, by mogły szybko i chętnie realizować męskie erotyczne fantazje.
  Warto by sie też zastanowić, czy znani pisarze publikujący na łamach Playboya nie potwierdzali przypadkiem tezy, że intelektualne spory sa domeną meżczyzn, a rola kobiety sprowadza się do paradowania w kusych strojach i kręcenia doczepionym króliczym ogonem. Owszem, dla Playboya pisały też słynne pisarki, ale czy wyjątek nie potwierdza reguły?

  Smutne, że człowieka, dla którego kobieca seksualność podporządkowana była męskim zachciankom, traktuje się jak ikonę rewolucji seksualnej i wyzwoliciela kobiet. Smutne, zwłaszcza w kontekście sytuacji Polek, zmuszanych do walki o podstawowe prawa, tak często sprowadzanych do roli "króliczków", „wyzwalanych” przez męskich zbawicieli, tych religijnych i tych libertyńskich.

  * Suzanne Moore
  „I called Hugh Hefner a pimp, he threatened to sue. But that’s what he was”

  https://www.theguardian.com/commentisfree/2017/sep/28/hugh-hefner-pimp-sue-playboy-mansion

 • 2017-09-30 23:02 | mr.off

  Re:Hugh Hefner przewidział rewolucję seksualną i stał się jej ikoną

  @Autor

  Jesli decyduje sie Pan na konkluzje

  '… trzeba też pamiętać, że Hefner wykazał się nie byle odwagą, proponując w 1953 r. pismo, w którym połączył erotyzm, akty i nagość z dziennikarstwem najwyższego poziomu. Zrobił nowoczesne, otwarte i liberalne pismo, które doczekało się niemal 40 wydań lokalnych w innych krajach. Pewnie sam nie przypuszczał, jak ten pomysł okaże się trafny'

  to powinien Pan zminic tytul tekstu.

  Pzdr.