Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Najkrwawsza w historii USA: Co wiemy o strzelaninie w Las Vegas

(11)
Policja w pokoju hotelowym oraz domu napastnika znalazła arsenał broni.
 • 2017-10-02 13:52 | jakowalski

  A unas wciąż nie brak zwolenników...

  ... nieograniczonego dostępu do broni. :-(
 • 2017-10-02 14:20 | snakeinweb

  Re:Najkrwawsza w historii USA: Co wiemy o strzelaninie w Las Vegas

  Na szczęście nie był to atak terrorystyczny, a tylko performance porządnego miłośnika wolności obywatelskich do posiadania broni.

  Myślę, że ofiary i świat mogą odetchnąć z ulgą.
 • 2017-10-02 14:39 | woytek

  Re: Wyścig wariatów o palmę pierwszeństwa w ilości zamordowanych niewinnych ludzi

  To globalny świr , który opanował media liberalne, nadaje rangę medialną temu wyścigowi wariatów o wejście na pierwsze miejsce na liście indywidualnej zbrodni.
  Media przedstawiają zbrodnie jako sceny z igrzysk w starożytnym Rzymie . Zbrodniarze przechodzą do historii zapisani na pierwszych stronach gazet i telewizorni.
  To zaczyna przypominać wyścig o pierwsze miejsce w tej kategorii wyczynów. Zbrodniarze ukarani wygodnym więzieniem , udzielają wywiadów i pozostają dalej "bohaterami" kiboli. Ta spirala obłędu ma swoich strażników , którzy dbają aby nie przywrócić kary śmierci za zbrodnie przeciwko niewinnym ludziom. Tak wygląda upadek cywilizacji w XXI wieku . Staniemy się zakładnikami wyścigu świrów.
 • 2017-10-02 14:43 | Mad Marx

  Re:Najkrwawsza w historii USA: Co wiemy o strzelaninie w Las Vegas

  Swobodny dostęp do broni zwiększa bezpieczeństwo obywateli ?????
 • 2017-10-02 14:44 | Jacek, NH

  Re:Najkrwawsza w historii USA: Co wiemy o strzelaninie w Las Vegas

  Jak amerykańskie służby bezpieczeństwa mogły dopuścić, aby zamachowiec zabił 50 osób. a ponad 200 osób ranił? Jak długo czekano na interwencję jednosyki SWAT? Godzinę, czy jeszcze dłużej?
 • 2017-10-02 15:06 | jakowalski

  Re:Najkrwawsza w historii USA: Co wiemy o strzelaninie w Las Vegas

  Ludzie Zachodu także mają swoją, opozycyjną wobec terroryzmu, cechę szczególną. Jest nią myślenie w kategoriach indywidualizmu, prowadzące do tzw. podstawowego błędu atrybucji. Dokonywanie atrybucji polega na określaniu przyczyn zdarzeń, m.in. ludzkich działań. Robienie tego ma sens, bo jeśli człowiek trafnie zdefiniuje przyczynę zachowania innego człowieka, pozwoli mu to przewidywać jego przyszłe zachowania i planować własne postępowanie. Sęk w tym, że żyjąc w kulturze sprzyjającej koncentracji na cechach i motywacjach osobistych, ukształtowani jej ideami, nie widzimy działań innych ludzi w sposób realistyczny. Uważamy, że przyczyny tych działań tkwią w ludziach; nietrafnie oceniamy, że źródła ich zachowań są zupełnie inne niż te, które powodują nami. Nie dostrzegamy wpływu, jaki wywierają na nich sytuacja i system – gospodarczy, światopoglądowy, polityczny. I płacimy za to wysoką cenę – poczuciem lęku, przerażenia, dezorientacji i bezradności.
  (Z "Polityki")
 • 2017-10-02 15:23 | jakowalski

  Re:Najkrwawsza w historii USA: Co wiemy o strzelaninie w Las Vegas

  Najnowsza strzelanina w Las Vegas to ponad 60 zabitych i ponad 600 rannych. Przypominam, że w Bitwie pod Grunwaldem zginęło około 200 Krzyżaków i 12 polskich rycerzy.
 • 2017-10-02 16:42 | Negortin

  Re:Najkrwawsza w historii USA: Co wiemy o strzelaninie w Las Vegas

  Większość mediów podaje, że napastnik popełnił samobójstwo.
  Skąd "Polityka" wzięła informację, że został zastrzelony przez psy?
 • 2017-10-02 16:51 | Aspiryna

  Re:Najkrwawsza w historii USA: Co wiemy o strzelaninie w Las Vegas

  "Policja podała nazwisko domniemanego zamachowca: to 64-letni Stephen Paddock, opisany jako „miejscowy”. Został zastrzelony przez służby bezpieczeństwa."

  A amerykanskie media podaja, ze sam sie zastrzelil w pokoju hotelowym...
 • 2017-10-04 06:51 | woytek

  Re: Co wiemy o strzelaninie w Las Vegas

  Kto to jest ten Stefan P. - który wpisał się na listę najbardziej obrzydliwych zbrodniarzy, a taką konkurencję już wprowadziły media w sprawozdaniach telewizyjnych z miejsca zbrodni? Pokazywanie na okrągło uciekających ludzi jeszcze bardziej zaciemnia obraz dramatu. Forma relacji przypomina hollywoodzkie filmu mające wywołać w widzach bezrozumny lęk. Ta zbodnia nie ma nic wspólnego z istniejącycm prawem do posiadania broni. Obywatele powinni mieć takie prawo. Ta zbrodnia powinna być ostrzeżeniem , że stan zbiorowej świadomości w moralnych relacjach zbrodni i kary został zakłócony przez telewizję , kino i gry komputerowe uprawiające pornografię śmierci. Śmierć w pop-kulturze XXI wieku stała się towarem, wyuzdanym obrazem serwowanym osobnikom niezrównoważonym emocjonalnie. To jest pop-kultura dewiantów, którą zbrodniarz Stefan P. przeniósł z mediów i zrealizował reality show.
 • 2017-10-05 09:31 | jakowalski

  Re:Najkrwawsza w historii USA: Co wiemy o strzelaninie w Las Vegas

  Przypominam, że w Szwajcarii to długolufową, automatyczną bądź półautomatyczną broń palną posiadają tylko doskonale wyszkoleni żołnierze rezerwy, którym w wojsku wybito z głowy posługiwanie się bronią do celów prywatnych, a poza tym to ci szwajcarscy rezerwiści trzymający broń palną i amunicję do niej w swoich własnych mieszkaniach przeszli w wojsku dokładną obserwację, która wyeliminowała z nich wszelakich zboczeńców. Sam służyłem wiele lat w wojsku i wiem, że tam, w małej zamkniętej społeczności koszar, od razu wychodzi, kto jest psychopatą zdolnym zabijać ludzi dla przyjemności. Niestety, ale w USA tacy właśnie psychopaci otrzymują bez trudu licencję na bron palną, jako że nie ma tam żadnego obowiązku podania się długotrwałej psychiatrycznej obserwacji w celu uzyskania takiej licencji.