Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czarny Wtorek w całym kraju. Niech PiS znowu się przestraszy

(6)
Skala zeszłorocznego Czarnego Protestu sprawiła, że PiS wycofał się z prac nad zaostrzeniem przepisów. Ale jeśli chodzi o sukces protestu, to byłoby tyle. Nadal jest o co walczyć.
 • 2017-10-03 11:47 | zbig49

  Czarny wtorek w całym kraju

  Jestem pod wrażeniem wspaniałych, cudownych, dzielnych, a przede wszystkim mądrych Kobiet Polskich i popieram protest o prawa kobiet do stanowienia o sobie. Kobiety Polskie są przepiękne, odważne i lepiej rozumieją słowo miłość bliźniego, wolność, świadome macierzyństwo, współczucie i okazywanie pomocy dla innych ludzi w potrzebie, w przeciwieństwie do odrażających, zaniedbanych i aroganckich prostaków popierających PiS. Polskie dziewczyny jesteście nadzwyczajne i kochane, całym sercem Was popieram i tak dobre jak w tej piosence "że można Was łyżkami jeść". Chwała Polskim Wspaniałym Kobietom, Wielka Chwała za wszystko!!!
 • 2017-10-03 14:53 | woytek

  Re: Niech PiS znowu się przestraszy

  Kobiety powinny walczyć o zrównanie z mężczyznami wieku emerytalnego do 65 lat.
  Jeżeli mężczyźni przechodzą tak "późno" na emeryturę, to dlaczego feministki tak wcześnie?
  To jest ewidentne naruszenie sprawiedliwości, o którym panie nie wspominają w tych protestach.
 • 2017-10-03 19:19 | AOlsztynski

  Re:Czarny Wtorek w całym kraju. Niech PiS znowu się przestraszy

  Buńczuczne zapowiedzi, jak przed walką, a potem… Czy następna odsłona opozycji będzie w grudniu – uczczenie rocznicy (nieudanego) puczu? Oj, przepraszam, przecież chodzi wyłącznie o los kobiet. Skrzywdzonych przez PiS i prezesa. :)
 • 2017-10-03 20:47 | aleydis

  Re:Czarny Wtorek w całym kraju. Niech PiS znowu się przestraszy

  A wystarczyło iść tłumnie na wybory w 2015 i skreślić PiS. Przecież to było do przewidzenia.
 • 2017-10-03 20:59 | Malgorzata777

  Re:Czarny Wtorek w całym kraju. Niech PiS znowu się przestraszy

  @ woytek Otóż wspominają. Ale miło, że pan podpowiada.
 • 2017-10-03 22:53 | alka33

  Re:Czarny Wtorek w całym kraju. Niech PiS znowu się przestraszy

  Ale to wcale nie jest faworyzowanie kobiet, tylko dyskryminacja, gdyz kobiety dzieki takiemu "faworyzowaniu" beda mialy nizsze od mezczyzn emerytury. Tak wiec, zeby godnie przezyc i tak beda zmuszone do pracy do lat 65, jesli oczywiscie pracodawca wyrazi zgode, a z tym moze byc roznie, gdyz na miejsce pracownicy w wieku emerytalnym, bedzie mogl zatrudnic mlodsza. Niestety aktualny rzad ma zakusy patriarchalne wywodzace sie i wciaz podtrzymywane przez tradycje Kosciola Katolickiego, a jednych z elementow owej tradycji jest uzaleznienie ekonomiczne kobiet. W krajach o strukturach mocno patriarchalnych, mezczyzni otwarcie przyznaja, ze uzaleznienie finansowe kobiet od mezczyzn jest podstwa kontroli nad nimi. Praca dla kobiety jest furtka do jej niezaleznosci od mezczyzny, czyli jednym slowem: wolnosci.

  Co wazne, konwencja antyprzemocowa jest rowniez wymierzona w przemoc ekonomiczna, a polskie prawo nie zawiera nawet jej definicji.