Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kazuo Ishiguro z Literacką Nagrodą Nobla

(2)
To nie tylko uhonorowanie twórczości pisarza, ale też wyróżnienie dla nauki twórczego pisania.
  • 2017-10-05 16:46 | azur

    Laureat Nobla

    Taki z niego Anglik, jak ze mnie Hiszpan.
  • 2017-10-05 18:38 | delfin

    Re:Kazuo Ishiguro z Literacką Nagrodą Nobla

    Miałem profesora, który zwykł mówić, że jeżeli z książki zapamięta się jakieś zdanie to była ona genialna. Zarówno z "Okruchów dnia" jak i antyutopii "Nie opuszczaj mnie" mógłbym cytować całe fragmenty. W czytaniu pierwszej pozycji uwodziła mnie subtelność narracji, właśnie taka okruchowa, o sprawach ważnych i współcześnie niezwykle istotnych. Pracoholizm i jego wpływ na jakość życia osobistego, na kontakty z najbliższymi i na własną osobowość. Problem podany w interesującym historyczno-retro sosie doprawionym flirtem Brytyjczyków z nazizmem i antysemityzmem. "Nie opuszczaj mnie" wciągnęło mnie błyskawicznie opowieścią o życiu duchowym i uczuciowym klonów hodowanych w specjalnych ośrodkach dla przeszczepów. Śledzenie rozwoju uczucia między dziewczyną-narratorką, a chłopcem, obserwowany w odstępach między pobieraniem od nich kolejnych narządów, jest bardzo poruszający. Natychmiast zresztą następuje pytanie o sprawiedliwość, równość szans i ... człowieczeństwo. Nie znam innych pozycji tego autora, ale te dwie powyższe zrobiły na mnie duże wrażenie i mam nadzieję, że Nagroda sprawi, że będzie możliwość zapoznania się z szerszym spektrum jego twórczości.