Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ruszył pierwszy proces za protest przeciwko PiS. Zarzuty są groteskowe

(5)
Ktoś stał w niewłaściwym miejscu, ktoś siedział nie tam, gdzie trzeba. Niestety zagrożenie karą jest realne.
 • 2017-10-06 09:02 | Pan Wojtek

  I teraz...

  ... jeśli sędzia ma odwagę - po prostu sprawę umorzy i tyle. Jeśli zaś manifestantów będzie sądził jakiś Piotrowicz-bis - to wyda wyrok skazujący, a za ileś tam lat, gdy reżim pisowski upadnie, będzie tłumaczył, że tak naprawdę to on bronił sądzonych i narażał się pisowskiej władzy bardziej niż KOD i Obywatele.
 • 2017-10-06 18:22 | kapibar990

  Re:Ruszył pierwszy proces za protest przeciwko PiS. Zarzuty są groteskowe

  Dziekuje za artykul - niewiele w mediach jest informacji o tych procesach i przesluchaniach.
 • 2017-10-07 12:30 | Kazimierz K

  Re:Ruszył pierwszy proces za protest przeciwko PiS. Zarzuty są groteskowe

  Prokurator Piotrowicz w PRL i w stanie wojennym był szeregowym prokuratorem, tak jak wielu innych w tam tym okresie. Cała ówczesne gremium prokuratorów, sędziów, adwokatów i prawników służyła po części tamtej władzy, gdyż takie mieliśmy państwo.
  Jak wiadomo z opinii publicznej, tak naprawdę nikt z tych gremiów nie został odpowiednio zlustrowany pod względem szkodzenia obywatelom i współpracy z SB, tak jak to się odbyło w innych krajach np w Czechach i Niemczech. Wiele w/w osób jeżeli coś miało na sumieniu, to zapewne same odeszły ze swych sprawowanych zawodów, gdyż przecież upłynęło ponad 25 lat od powstania III RP. Niestety zapewne jest duża grupa osób szczególnie tych po sześćdziesiątce, które z wielu względów nie powinni wykonywać nadal tego rodzaju zawodów, w tym być w polityce.
  Jeżeli tak jest i są na to dowody, to trzeba je pokazać opinii publicznej.
  Obecnie jednak wiele osób jest publicznie niszczonych, tylko dlatego gdyż był jakimś funkcjonariuszem PRL. Przecież nie wszyscy mogli wyjechać z tego kraju, byle tylko kimś nie być w PRL.
  Ze względów etycznych nie można więc nadal zarzucać wybranym osobom jakiś grzechów, które tak naprawdę może były często dobrymi uczynkami.
  Poza tym w tych sprawach nie powinno być obłudy, cynizmu, zakłamania i fałszu, polegającego na tym, że w zależności od preferencji politycznych, jednych za podobne czyny się oskarża a innych broni, niszcząc tych co mają w danej sprawie twarde dowody.
  Przecież to jest piekło na ziemi.
 • 2017-10-09 17:07 | Aspiryna

  Re:Ruszył pierwszy proces za protest przeciwko PiS. Zarzuty są groteskowe

  Panie "Kazimierzu K", prosze nie zmyslac i nie bronic prokuratora Piotrowicza. Bo to co on robil za czasow PRLu jest dosyc dobrze znane i udokumentowane. Tyle, ze dla PiSu nawet najgorszy lajdak jest teraz dobry, jezeli gorliwie wykonuje polecenia "ojca chrzestnego" PiS-owskiej mafii!
 • 2017-10-10 16:24 | Kazimierz K

  Re:Ruszył pierwszy proces za protest przeciwko PiS. Zarzuty są groteskowe

  do @ aspiryna
  Ja niestety nie wiem co zrobił złego prokurator Piotrowicz -inaczej według @aspiryna "łajdak". Proszę to dokładnie opisać, lub zamilczeć w tej sprawie.
  Poza tym prokurator Piotrowicz jest tylko jednym z wielu przykładów po obu stronach sceny politycznej. Został przeze mnie tylko dlatego wymieniony, gdyż był obecny w tej dyskusji.
  Proszę również o wskazanie w którym miejscu moja opinia jest zmyślona.
  To, że mamy inny światopogląd na bardzo wiele spraw, jest raczej pewne.
  Jeżeli jednak mamy dyskutować na jakiś temat, to zgodnie z regulaminem forum nie powinniśmy stosować wzajemnych oskarżeń ,inwektyw i półprawd, lecz w danej sprawie przedstawiać własne opinie, oraz merytoryczną krytykę błędów i poglądów innych osób.
  Nie ma na świecie ludzi wszechwiedzących, bezbłędnych, bezgrzesznych i idealnych.

  Jestem pewny, że w ten sposób na pewnych płaszczyznach można dojść do wspólnego stanowiska, gdyż przecież ewidentne sprawy nie powinny budzić wątpliwości.
  Pytanie jest jednak, czy druga strona dyskusji tego chce?