Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Bitcoin jest oszustwem

(3)
2017-10-06 11:12 | jakowalski
Gazeta.pl Next Biznes Szef największej na świecie firmy zarządzającej pieniędzmi ostro o kryptowalutach: Pralnia pieniędzy
Szef największej na świecie firmy zarządzającej pieniędzmi ostro o kryptowalutach: Pralnia pieniędzy
Wzrost notowań kryptowalut pokazuje skalę prania brudnych pieniędzy na świecie - uważa Larry Fink, założyciel i szef BlackRock, największej na świecie firmy zarządzającej pieniędzmi. Larry Fink podkreśla w wywiadzie dla Bloomberg News, że gwałtowny wzrost bitcoina, przekraczający 350 proc. w tym roku, wskazuje na niegodziwość zachowań w świecie finansów. - To pokazuje, ile osób próbuje przenieść walutę z jednego miejsca do drugiego – wyjaśnia Larry Fink. Szef BlackRock dodaje, że jest zwolennikiem kryptowalut, nienawidzi przy tym słowa „krypto”. - Dostrzegam w nich duże możliwości, ale to, o czym obecnie mówimy, to dużo więcej niż spekulacje na nich - mówi Larry Fink. Fink uważa, że istnieje potencjał dla cyfrowych walut. - Jeśli stworzymy prawdziwą globalną walutę cyfrową, nie będzie już prania brudnych pieniędzy – podkreśla. - W takim przypadku istnieją jednak obawy dotyczące ochrony systemu przed cyberprzestępczością - dodaje.
Nie jest to pierwszy głos krytyczny pod adresem kryptowalut. Miesiąc temu Jamie Dimon, prezes banku JPMorgan Chase powiedział w wywiadzie dla CNBC, że bitcoin jest oszustwem i kiedyś zniknie z rynku. Mniej surowy był prezes Morgan Stanley James Gorman, który kilka dni temu stwierdził, że bitcoin jest z pewnością czymś więcej niż przelotną modą. Dodał, że inwestuje w tę kryptowalutę. Bitcoin to najpopularniejsza kryptowaluta na świecie, notowany jest po 4234dol., czyli ponad czterokrotnie więcej niż na początku roku. Kurs ethereum, innego popularnego wirtualnego pieniądza, skoczył o ponad 3000 proc. w tym roku.
http://next.gazeta.pl/next/7,151003,22468755,szef-najwiekszej-na-swiecie-firmy-zarzadzajacej-pieniedzmi-ostro.html#BoxBizImg