Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Co przynosi galopująca amerykanizacja Europy

(8)
Wszyscy tu stajemy się Amerykanami. Nie tylko używamy ich wynalazków, ale przejmujemy ich hasła i styl życia. Europa więdnie, lecz nie trzeba się tym smucić – twierdzi dawny rewolucjonista, francuski filozof Regis Debray.
 • 2017-10-06 12:50 | Edvin

  Kto pierwszy, kto ostatni...

  Kto uratował Europę po I. WW, a kto po II.WW? Europa się wypaliła z własnej woli. Wielki experyment europejski - ZSRR wypalił się sam, grzebiąc pod sobą miliony ofiar. Mając do wyboru Amerykę Północną Stanów Zjednoczonych, a Chińską Republikę Ludową, wolę Amerykę.
 • 2017-10-06 20:45 | Alrus

  Re:Co przynosi galopująca amerykanizacja Europy

  " Nawet w dziedzinie duchowej – bo według badań 9 na 10
  Amerykanów wierzy w Boga – Amerykanie wysuwają się przed Europejczyków."
  Przejściowo. Jak tak dalej pójdzie, za kilkanaście lat pokonamy Amerykanów przynajmniej na tym polu.
  Stuprocentową wiarą w Allaha.
 • 2017-10-07 17:11 | jakowalski

  Re:Co przynosi galopująca amerykanizacja Europy

  Edvin
  Ja tam wolę Chiny.
 • 2017-10-09 17:10 | Aspiryna

  Re:Co przynosi galopująca amerykanizacja Europy

  Przejściowo. Jak tak dalej pójdzie, za kilkanaście lat pokonamy Amerykanów przynajmniej na tym polu. Stuprocentową wiarą w Allaha.

  `````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
  Czy pan swiadomie wypisuje tego rodzaju (patrz powyzej) bzdury?
 • 2017-10-10 20:02 | Alrus

  Re:Co przynosi galopująca amerykanizacja Europy

  Aspiryna - oczywiście, że to sarkazm całkowicie świadomy. Bzdury? A skąd nadajesz? Z księżyca?
  W Europie już jest o wiele więcej muzułmanów niż ludności naszego państwa, które przecież do najmniejszych nie należy. Jak wygląda koegzystencja muzułmanów i europejczyków widać na przykładzie Francji, Belgii, Szwecji i tak dalej, w jakim kierunku to idzie też jest widoczne. Nie dla wszystkich? Zawsze są tacy co budzą się z ręką w nocniku.
 • 2017-10-24 04:54 | Andrzej Falicz

  Europeizacja Ameryki

  Przykladami amerykanizacja sa:
  Disnejland wygladajacy jak bawarski zamek Ludwiga II
  Amerykanskie dzinsy - material francuski, projekt wloski wykonanie niemieckie
  Slynny amerykanski hamburger...z Hamburga
  Prawo brytyjskie
  Jezyk angielski...
  Hollywood stworzony przez polskich Zydow

  i tak mozna wyliczac bez konca.

  Nawet "Bialy Dom"to europejska architektura neo-klasycystyczna (zaprojektowal...Irlandczyk)

  itd itd.
 • 2017-10-24 11:15 | Herstoryk

  Re:Co przynosi galopująca amerykanizacja Europy

  To właśnie Francuz, Georges Clemenceau, powiedział, że "Ameryka to jedyny kraj w historii, który przeszedł od barbarzyństwa wprost do dekadencji bez normalnego okresu cywilizacji", trafiając IMHO w sedno.
  Amerykanizacja świata, której jądrem jest sprowadzanie każdej sfery życia do najniższego wspólnego mianownika, wciąż niestety galopuje. Neo-liberalizm z globalizacją, prekariatem, tragedią dóbr wspólnych (tragedy of the commons) i gospodarką kasynową napędzaną szaleńczym konsumpcjonizmem; infantylizm intelektualny, kulturowy i poznawczy made in Hollywood; gnijąca oligarchiczna pseudo-demokracja na sznurkach globalnych korporacji i grup nacisku. Wszystko to lukrowane przez wielkie korporacje miedialne w miłosnym uścisku z "demokratyczną" oligarchią. A pilnuje tego 1000 baz wojskowych, lotniskowce, drony, Marines, finansowani przez CIA "bojownicy o demokrację" i posłuszni satelici od Tokio do Ottawy.

  @Falicz
  To nie europeizacja Ameryki, ale jarmarczna karykatura!

  @Alrus
  Strach i fobia ma wielkie oczy, a przesadne ekscytowanie się islamofobicznymi bredniami "obrońców wartości" może być niezdrowe. Dobrze dla ochłonięcia poczytać coś opartego na rzetelnych danych, jak np. Pew Research, Loonwatch, Wiki, czy choćby https://pracownia4.wordpress.com/2015/09/23/alarm-najazd-niebezpieczenstwo-upadek-cywilizacji/#comments
 • 2017-10-25 00:34 | Andrzej Falicz

  amerykanizacja Europy...

  Inaczej mowiac bez Europy Ameryka nigdy by niezaistniala. Ze swoim bachorem Ameryką Europa jakos sobie da rade. Toz ostatecznie jak Korynt jedynie kolonia Aten.