Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Trump idzie na zwarcie z Iranem. Zerwie porozumienie nuklearne?

(5)
Prezydent USA chce renegocjować układ z Iranem. Tyle że przywrócenie sankcji będzie oznaczać jego zerwanie.
 • 2017-10-06 18:45 | Aspiryna

  Re:Trump zachował się wreszcie jak przywódca (imperialistycznego) supermocarstwa?

  Czy Trump bedzie w stanie ukonczyc swoja kadencje bez wywolania nowej wojny???
 • 2017-10-07 22:12 | Tanaka

  Szanowny autorze, sam pan sobie zaprzecza

  najpierw przedstawia pan dziwactwa zachowania prezydenta Trumpa, tak to łagodnie nazwijmy, a następnie pisze pan tak: "A kwestionowanie zawartego układu może jeszcze bardziej oburzyć sojuszników USA – jego współsygnatariuszy – i utwierdzić reżim Korei Północnej w paranoicznym przekonaniu, że na temat broni nuklearnej z Ameryką nie ma sensu negocjować.".
  Skoro Trump tak się zachowuje, nie ma nic paranoicznego w ewentualnym sądzeniu Pjonjangu, że "na temat broni nuklearnej z Ameryką nie ma sensu negocjować". Wręcz odwrotnie: byłoby to rozumowanie logiczne i oczywiste.
 • 2017-10-08 03:18 | k1harper

  Istnieje ryzko

  raz
  Prosze Pana Redaktora, ryzyko to straty, dla kogo to ryzyko bo Pan laskawie pomija ten aspekt tytulowego pytania

  dwa
  eskalacji konfliktu z ajatollahami...Prosze Pana uzywa Pan retoryki CNN...logicznie myslac EU eskaluje konflikt z biskupami, a Palestyna z
  rabinami

  trzy
  obserwujac naciski na rzad Trumpa, wUSA rzadzi junta
 • 2017-10-08 16:11 | jakowalski

  Re:Trump idzie na zwarcie z Iranem. Zerwie porozumienie nuklearne?

  Trump jest jak widać szaleńcem, miliony razy niebezpieczniejszym niż ten z Las Vegas,
 • 2017-10-12 16:18 | Slawczan

  Re:Trump idzie na zwarcie z Iranem. Zerwie porozumienie nuklearne?

  Z punktu widzenia Zachodu zerwanie z Iranem jest kretynizmem. Iran obecnie nie wspiera globalnego terroryzmu, jest we wrogich relacjach z Al Kaidą i ISIS, nie finansuje budowy meczetów na Zachodzie gdzie sączy się antyzachodni jad. Owszem nadal używa antyzachodniej retoryki ale pełni ona rolę równie poważną jak mowa o budowie komunizmu w ustach aparatczyków schyłkowego PRL czy ZSRR. Ba, w jego ustroju są elementy demokracji a obywatele (szczególnie obywatelki) cieszą znacznie szerszym zakresem swobód niż...Spójrzmy zaś na drugą stronę - nasz ,,sojusznik" Arabia Saudyjska - wahabicka satrapia, gdzie niedawno kobiety uzyskały prawo prowadzenia samochodów. Tenże sojusznik sponsoruje budowę meczetów, które są lęgowiskiem islamistów. Wspiera ISIS ale najważniejsze - kupuje ona mnóstwo amerykańskiej broni. A jeżeli uda się coś ,,ukręcić" z Iranem to kupi jeszcze więcej.
  Czy Trump w ogóle myśli o tym w takich kategoriach? Czy też jak pan Redaktor sugeruje jest to robione na ,,użytek wewnętrzny"? I dla zaspokojenia lobby proizraelskiego.
  Wzrost napięcia leży w żywotnym interesie pewnych grup w USA - sektora zbrojeniowego.